Evden Sigortasız Çalışanlara Kredi

Bu içeriğimizde sizlere evden sigortasız çalışanlara kredi ile ilgili bilgi arayışı içerisinde olanlar için detaylar hazırladık. Türkiye’de faaliyet içerisinde olan bankalar tüketicilerin farklı isteklerine yönelik başvuru da bulundukları kredili ürünler üzerine kendilerine hizmet vermektedir. Bu durum kapsamında ilgili bankalar krediler üzerine yapılan başvurularda ise birtakım şartlar koşmaktadır. İlgili şartların sağlanması halinde başvuru da bulunan kişilerim kredi türüne yönelik onay alması, bankalardan kredilerini temin ederek gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Ek olarak farklı dönemlere yönelik bankaların sunduğu kredi kampanyaları bulunuyor. Bu kampanyalarda ise belirli bir limit dahilinde başvuru da bulunacak olan kişilerden herhangi bir evrak talebi de istenmemektedir.

Evde Sigortasız Çalışanlara Kredi

Yukarıda verdiğimiz bilgiye yönelik her ne kadar evrak istemi bulunmasa da, ilgili bankanın belirlediği limit tutarı kimi zaman tüketiciyi tatmin etmemektedir. Tüketici için düşük bir limit durumunu ortaya koyan bu kredilere yönelik herhangi bir alternatif yol bulmak ise maalesef neredeyse imkansız olmaktadır. Konumuz üzerinden edineceğiniz bilgiler ve akabinde bankaları karşılaştırarak kampanyalar üzerinden ne kadar tutarda bir kredi alabileceğinizi de net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Kredi başvurusu esnasında belirteceğiniz aylık kazanç tutarınızın size faydası olacağını unutmayın. Gerçek gelirinizi yazmanız halinde kredi kapsamında yapacağınız başvurunun büyük bir avantaja sahip olacağını bilmeniz gerekmektedir. Eğer evde çalışan biriyseniz başvuru da kalkıp 20-30 bin TL aylık gelirinizin olduğunu belirtmeniz bankalar tarafından asparagas olduğu bilinecektir. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken durum, öncelikli olarak net gelirinizi gerçek bir şekilde beyan etmeniz olacaktır. Sigortasız olarak istihdam görmekte olan kişilere yönelik ya da hiç çalışmayanlar için düzenlenmekte olan kredi kampanyalar her dönem farklı bir şekilde düzenlenerek karara varmaktadır. Bunun için bankaların resmi web sitelerini hemen her gün ziyaret ederek ilgili bankaların sunduğu kampanyalı kredi ürünlerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sigortası Olmayanlar Nasıl Kredi Kullanabilir?

Tüketicilerin son dönemlerde araştırmakta olduğu durumlardan biri de sigortasız bir şekilde çalışmakta olanlara yönelik kredi kullanabilme durumudur. İlgili kişilerin herhangi bir işyerine bağlı bulunmadan çalışmaları ve evde kendi işlerine yönelik bir işleyiş göstermesiyle birlikte kazanç sağlayanlar için kredi sunuluyor. Bankalar bu kredi türünü bireysel ihtiyaç kredisi adı altında tüketicilere sunmaktadır. Evde çalışanlar için özel olarak sunulan bu kredi türü için herhangi bir evrak gerekliliği bulunmadığından ötürü, krediye yönelik başvuruların internet veya telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebildiğini de söylemekte fayda var. Bu krediden faydalanabilmek isteyen kişilerim ilgili başvuru yapılan bankadan hesaplarının olması gerekliliğini de belirtelim. Başvurunun onaylanması ile birlikte kredi tutarının tamamı başvuru yapılan bankadaki hesaba otomatik olarak aktarılmaktadır. Örneklendirecek olursak; Garanti Bankası üzerinden yapacağınız bu kredi başvurusunun onaylanması ile birlikte Garanti Bankası hesabınıza para aktarılmaktadır.

Kredi Faiz Oranlarına Dikkat Etmelisiniz

İlgili kredi üzerine başvuru da bulunacak olan kişilerin öncelikli olarak bu kampanyayı sunan bankaların tüm istatistiklerine göz atması gerekmektedir. Özellikle de bankalardan temin edilecek olan bu kredilere ait faiz oranlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Gelir belgesi ve sigorta durumunuzun olmaması ile birlikte bankalar bu kozu kullanarak çekeceğiniz kredi tutarına yönelik yüksek faiz oranları belirleyebilir. Bunun için bankanın uyguladığı faizleri göz önünde bulundurarak tercihlerde bulunup başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir