Ev Kredisi Çekmek İçin Öneriler

Ev kredisi çekmek istediğiniz zaman önerileri dinlemeniz gerekir. Ev satın almak eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim olabilir. Ancak doğru evi bulmak, süreçte sadece bir adımdır. Doğru ev kredisini seçmek aynı derecede önemli olabilir. Ev kredisi çekmek zorlu bir süreçten geçer. Doğru ev kredisini olabildiğince kolay bulmaya yardımcı olacak bazı ipuçları.

Ev Kredisi Çekmek Ve Önemli Noktalar

Bir bankaya başvurmadan önce peşinatınızın yeterli olup olmayacağını kontrol edin. Tamamına kredi çıkan ev sayısı oldukça az olduğundan mutlaka elinizde peşinat verebileceğiniz bir miktar bulunması, Ev Kredisi Çekmek İçin Öneriler arasında. Hem bu bir yandan da bankadan daha az kredi kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Bankaya başvurmadan önce yapacağınız bir şey daha kredi puanınızı kontrol etmek olacaktır. Kredi puanınız ne kadar yüksekse kredi çekmek o kadar kolaylaşacaktır.

Kredi puanınız yüksekse bankayla en iyi anlaşmayı yapabilirsiniz. Bu nedenle ev kredisine başvurmadan önce, kredi raporunuzun bir kopyasını almanız iyi bir fikir olacaktır. Bankanın kredi başvurusu için sizden talep edeceği belgeleri de önceden hazırlamak yapılacak işlemlerin hızlanmasına olanak sağlar. Ayrıca bankanın ev kredisi hesaplama bölümünden kendi ödeme planınıza da önceden göz atın ve size uygun kredi miktarını ve vade sayısını önceden kararlaştırın.

Ev Kredisi Çekmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir? Ev Kredisi Çekme Öneri

Ev Kredisi Çekmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir? Ev Kredisi Çekme Öneri

Ev Kredisi Çekmek Konusunda Dikkat Edilecekler

Tüm bu ön hazırlıkları yaptıktan sonra, sıra geldi o heyecanlı adımı atmaya. Bankanıza ev kredisi için başvurabilirsiniz artık. Tüm ipotekler eşit yaratılmaz. Krediler aynı faiz oranına sahip olsa bile, bir teklifi diğerinden daha pahalı hale getiren puan ve ücretlerde farklılıklar olabilir. İpoteğinizin fiyatını belirleyen tüm bileşenleri anlamak önemlidir, böylece yapılan teklifleri doğru bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Faiz oranı, ipoteğinizin maliyetini belirlemede en büyük faktörlerden biri olacaktır.

İpotekler için faiz oranları hemen hemen her gün değişiyor ve hangi yöne gittiklerini bilmek yardımcı oluyor. Birçok banka sizinle çalışmaya başlamadan önce bir kredi için ön yeterlilik sahibi olmanızı istiyor. İpotek ön yeterlilik süreci oldukça basittir, genellikle sadece geliriniz ve sahip olduğunuz tasarruf ve yatırım miktarı gibi bazı finansal bilgileri gerektirir. Bir kez kalifiye olduktan sonra, ne kadar ödünç alabileceğinizi ve alabileceğiniz evlerin fiyat aralığını daha iyi anlayacaksınız. Bir ev kredisi başvurusu yaptıktan sonra, borç vereninizden ek bilgi taleplerine derhal yanıt vermeniz ve evraklarınızı mümkün olduğunca çabuk geri göndermeniz önemlidir.

120 Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ev Kredisi Çekmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cevap vermek için çok beklemek kredinizi kapatmakta gecikebilir, bu da satın almak istediğiniz ev ile ilgili bir sorun yaratabilir. Hayalinizdeki evi kaybetme olasılığınızın yanı sıra koyduğunuz herhangi bir kaporayı geri alamama riski oluşabilir. Bankanız, kredi kapanışından önce herhangi bir şey değişip değişmediğini görmek için kredi raporunuzu ikinci kez çekmesi nadir değildir. Krediniz işlenirken kredi puanınızı düşürecek hiçbir şey yapmamaya dikkat ediniz. Bu nedenle, tüm faturalarınızı zamanında ödeyin, yeni kredi kartlarına başvurmayınız ve ev krediniz kapanıncaya kadar yeni bir araç kredisi almayınız.

Ev Kredisi Çekmek İçin Öneriler makalemizde bir öneri daha. Bankalar almayı düşündüğünüz her eve aynı kredi miktarı ödemezler. Evin konumu, bina yaşı, iskânlı olup olmadığı kredi oranında değişiklik yaratabilir. Ve hatta bazı evler için banka hiç kredi vermeyebilir. Bu sebeple alacağınız evin her detayı çok önemlidir. İster kendi ihtiyacınız için isterse yatırım için olsun alacağınız evin banka kredilerine uygun olup olmadığını net öğrendikten sonra kredi çekme işlerini başlatın. Ayrıca bankaların ev kredisinde çeşitli kampanyalarını da takip etmeyi ihmal etmeyin. Bazı bankalar %40 faiz indirimine kadar gidebiliyor.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir