2018 Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Kredi Veren Bankalar

ev ipotekli kredi

Belli miktarın üstünde kredi ihtiyacı olanlar bazı durumlarda ellerindeki taşınabilir veya taşınamaz eşyaları ipotek ettirebilmektedirler. Bunlar arsa, konut, dükkân, tarla, araba gibi birçok eşya olabilir. Belli isimlerle sınırlandırmak yanlış olur. Bizim ilgileneceğimiz konu ise özellikle ipotekli ev (gayrimenkul) konusudur.

Eğer evinizi ipotek ettirirseniz kredi kullanabilirsiniz. Yani ipotekle eve kredi çıkar, tabi belli şartlar sağlandığı takdirde.

Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar

Bu bankaları önce maddelerle açıklayalım. Daha sonrası içinse teker teker kısa bilgiler verelim. Böylece konuyu bütün parça bütün mantığı ile sizlere aktarmış olacağım.

 • A Bank
 • Ak Bank
 • Bank Pozitif
 • ING Bank
 • ICBC
 • Yapı Kredi
 • Halk Bankası
 • TEB
 • Vakıf Bank
 • Ziraat Bankası
 • HSBC
 • Şeker Bank
 • Odea Bank

A Bank Ev İpotekli Kredi

İpotekle eve kredi veren bankaların birisi A Bank’tır. Banka, eve ipotekli olarak verdiği kredi için 48 aylık bir vade süresi tanımaktadır. Faiz oranı olarak ise 1,40’lık faiz oranı uygulayan A Bank ihtiyaç sahipleri için, yeterli miktarda krediler vermektedir.

Akbank Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ipotekle eve kredi, veren bankların arasında olan bankalardandır. Sahibi olunan eve banka ipotek koyarak sizlere kredi imkânları uymaktadır. Bunun yanı sıra 48 aya kadar vade ile kredileriniziz öderken sizlere kolaylık sağlamaktadır.

Bu ödemeler sırasında size uygulanan faiz sadece %1,30 kadar düşük miktardan ibarettir.

Akbank Kredi Başvurusu

Akbank Direkt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank 4425 Sms Kredi Başvurusu ve Şartları

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru

Bank Pozitif Ev İpotekli Kredi

Bank Pozitif ipotekle eve kredi vermektedir. İpotek ettiği evin değerine göre veya değerinden aşağıda bir miktara istediğiniz tutara göre ipotek etmektedir. İhtiyacınızı giderebilmeniz için 48 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Bunun haricinde bu bankanın diğer bankalardan farkı sabit bir faiz oranı olmamasıdır. Fakat ona rağmen bir üst sınır belirlemektedir. Böylece müşterinin aklındaki birçok soru işareti silinmektedir. Bu üst sınır faiz oranı %1,69 olarak belirlenmektedir. Sigorta masrafsız olarak kredi verilmesi de ayrı bir ayrıcalığıdır.

ING Bank Ev İpotekli Kredi

ING Bank ipotekle eve kredi veren bankalar arasındadır. Ne kadar konumuz dışında olsa da arsa ve işyerleri için de aynı durumlarda kredi verebilmeleri durumunu size belirtmek istedim. Eve yapılan ipotek karşılığında bankalar ciddi miktarlarda kredi verdikten sonra sizleri bir nebze olsun rahatlatmak adına, sizden bu miktarı ilk 48 ay talep etmemektedirler. Bu da alınan kredinin bir nebze olsun sizi rahatlatacağına işaret eden bir durumdur. ING Bank diğer bankalara oranla daha uygun kredi faizleri sunuyor diyebiliriz. Öyle ki uyguladıkları faiz oranı %1,09 gibi bir miktara tekabül etmektedir.

ICBC Ev İpotekli Kredi

ICBC de birçok bahsedilen ve bahsedilecek olan banka gibi ipotekle eve kredi vermektedir. Hatta arsa, işyeri ve taşınabilir gayrimenkulleri dahi ipotek ederek teminat olarak kabul etmektedir.

Verdikleri krediye 8 aya kadar vade yapmaktadır. %1.13 faiz oranına bağlı olmakla birlikte kredi borçlarını takdim edebiliyorsunuz.

Kampanya ve buna bağlı faizden yararlanmak için başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

ipotekli kredi

ipotekli kredi

Yapı Kredi Bankası İpotekli Kredi

Yapı Kredi Bankası ’da İpotekle eve kredi imkânı sağlayabilmektedir. Birçok banka gibi şahısların evini ipotek ederek bunu yapabiliyor. Bunu yaparken de 48 aya kadar vade durumu sağlayarak ihtiyaç sahibinin yanında olmaktadır. Verilen kredi geri ödenirken %1,24 faizle değerlendirilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu ve Şartları

Yapı Kredi Kredi Notu Öğrenme

Halk Bankası İpotekli Kredi

Halk Bankası ipotekli eve kredi olarak yüksek tutarlar vermektedir. 48 aylık bir vade uygulanarak bu para tekrar alınsa da kişiye bu süreçte parayı iyi değerlendirdiği takdirde büyük bir fırsat sağlamaktadır. %1,15 faiz oranı uygulanarak para tahsil edilmektedir.

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Şartları

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

TEB Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

TEB ipoteklenen eve kredi veriyor. Bu krediyi verirken de bazı kurallar belirliyor bu kurallardan birisi, evin ekspertiz değerinin %60 kadar kredi vermektir ve 48 ay vade süresi belirlemektedir. Parayı %1,45 oranında faizle geri almaktadır.

Vakıfbank İpotekli Kredi

Vakıf Bank da ipotekle eve kredi vermektedir.  Vakıf Bankta kredi verilmesi için evin ekspertiz değerinin %80’i kadar verilmesi belirlenmiştir. 48 aylık vade süreci mevcuttur ve faiz oranı da %1,30’dur.

ipotekli ihtiyac kredisi

ipotekli ihtiyac kredisi

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Ziraat Bankası da kredi vermek için öncelikle evin ekspertiz değerinin %80’i kuralını uygulamaktadır.  Daha sonra %1,17 faiz oranı ile verilen tutarı 48 ay vade sürecinde ihtiyaç sahibinden tahsil edebilmektedir.

Ziraat Bankası Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru

Kredi Başvuru Sayısı Ne Zaman Silinir?

Şekerbank Ev İpotekli Kredi

Şeker bank ipotekle kredi verirken 100.000₺  ye kadar kredi imkânı sağlamaktadır.  Belirlenen ipotekli evin ekspertiz değerinin yarısı kadar kredi kullanma imkanı veren Şeker Bank faiz oranı olarak da %1,75’lik bir miktar belirlemiştir.  Diğer bankalar gibi 48 aylık vade ile bu imkanı sağlamaktadır.

 

Odea Bank Ev İpotekli Kredi

Listemdeki son banka olarak Odea Bank, ipotekle eve kredi vermektedir.  Evin ekspertiz değerinin %75’ine uygun kredi vermektedir. Bilinen bankaları kredilerini vadelerini bilgiler dâhilinde size açıkladım. İlginizi çeken bankaya müracaat ederken gerekli işlemlere başlayabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
2 Comments
 1. 17 Şubat 2018
  • 17 Şubat 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir