Ev Almak İçin Kredi Çekmek

Ev Almak İçin Kredi Çekmek

Ev almak için kredi çekmek ne kadar mantıklı? Ev almak için en uygun zaman? Konut kredisi ile ev almak mantıklı mı? Ev almak için borca girmek mantıklı mı? Tüm bu soruların cevabı burada sizleri bekliyor!

Ev almak için en uygun zaman sorusu hemen her türlü meslek grubu tarafından sorulmaktadır. Ev almak için kredi kullanmak konusundan evvel ev fiyatları konusuna değinmek istiyorum.

Ev Almak Mantıklı mı?

Ev almak mantıklı mi 2018 yılı içerisinde sıklıkla sorulan bir soru. Ülkemiz ve ülkemiz ekonomisi için pek talihsiz olayların yaşandığı şu günlerde ev almalı mıyım sorusunu soran tüm okurlarımıza net bir cevap vereceğiz.Konut kredisi en uygun olsa bile günümüz şartlarında ev almak ne kadar mantıklı bu soruyu soranlar ciddi bir çelişki içerisinde. Güncel inşaat piyasasıyla birlikte size ev almak konusunda hayati bilgiler vereceğiz.

kredihocası-ev-almak-için-kredi-çekmek

Ev Almak

Ev almak günümüz şartlarında elbette mantıklıdır. Aranızda “kardeşim, ülke resmen savaşta param ya değerini bulmazsa?” Diyerek sitem edenler vardır. Unutmayınız ülke zor durumda olsa bile piyasadan para çekilmez. Eğer 5 kuruşunuz varken 3 kuruşunu yastık altına gömerseniz, işte o zaman paranızı batırırsınız.Dolar ve diğer döviz değerleri incelenip ülke piyasasına oranlandığında inşaat sektörünün devamlı değer kazandığı ortada. Ev fiyatları bu artış gidişatını uzun bir dönem boyunca sürdürecek.Bu nedenle eğer olanaklarınız dahilinde bir maddi gücünüz varsa, hiç durmadan hemen ev konusunda yatırım yapın. Emin olun birkaç ay içerisinde elde ettiğiniz kâr oranı çok iyi olacak.

İpotek Olan Ev Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Konut Kredisine Başvururken Bilinmesi Gerekenler

Ev Almak Mı Para Biriktirmek Mi?

Konut kredisi ile ev almak mantıklı mı sorusunun cevabı kişi ekonomisine göre değişir. Bu konuda destek almak istiyorsanız yorum atarak uzman kadromuza sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Kredi ile ev almak mantıklı mı bazı durumlarda evet. Eğer nakit güvenceniz varsa ve üzerini tamamlamak istiyorsanız kredi kaçınılmaz getirileri olan bir hamledir. Krediyle ev almak istiyorum diyenler eğer maddi olarak sorun teşkil etmeyen bir ekonomik yapıya sahiplerse hiç durmasınlar. Durmadan artan konut fiyatlarından çıkar sağlamak için en doğru zamandayız!

kredihocası-bu-dönemde-ev-alınır-mı

Bu Dönemde Ev Alınır Mı?

Bu dönemde ev alınır mı 2018 yılında birçok kişinin kafasını kurcalayan bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Ev alma zamanı mı 2018, ne zaman ev almalı 2018, ev kışın mı alınır yazın mı?Az evvel de bahsettiğimiz üzere şu anda tam olarak ev alma zamanı. Artan piyasanın son adımlarını attığı şu günlerde piyasa iyiden iyiye hareketlenmeden adımlarınızı atın.

 

Bir ev satın almak için Kredi Puanı Kaç Olmalı?

Soruyu cevaplamaya çalışırken, bir ev satın almak için hangi kredi puanına ihtiyaç var? zor ve hızlı bir kural yoktur. İşte şunu söyleyebiliriz: skorunuz iyi ise, 660’dan daha yüksek olsun, o zaman muhtemelen ev kredisine hak kazanacaksınız. Bunun doğru olduğunu varsayarsak, ve finansal sebeplerin içinde olursanız, 660’ın size bir kredi vermesi için yeterli olması gerekir.

660’dan düşük kredi puanları ev kredisi için risk teşkil edebilir.  Bu kesinlikle hak etmeyeceğiniz anlamına gelmez, ancak kredi puanı yüksek olanlar kesinlikle daha şanslı olacak.Bu gibi durumlarda, kreditörler düşük kredi notunu geçersiz kılmak için diğer kriterlere – güvenilir gelir kaynağı, katı varlıklara – güvenmektedir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir