Esnaf Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

esnaf kredisi veren bankalar

Esnaflar işlerini büyütmek ve daha çok kazanmak için yatırım yapmak zorundadırlar. Bu etapta esnafların yardımına esnaf kredisi koşar. Makalemizde esnaf kredisi veren bankalar ve şartları konusunda bilgi vereceğiz.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Bir ülkenin ekonomisinin temel yapı taşını o ülkenin sahip olduğu en küçük işletme birimlerinin oluşturduğunu görmezden gelmek imkansızdır. Çünkü bu işletmeler ki geleceğin büyük holdinglerinin ve firmalarının çıkış noktasıdır. Üretimin ve ekonominin can damarı olan esnafların finansmanları bu nedenle oldukça önemlidir. Tüketicilerin para akışını ve ekonominin hareketliliğini etkileyen esnafların gelirleri, giderlerini karşılamadığında iflasa sürüklenirler ve hele de çalkantılı bir ekonomik dönemde zorluk çekmemeleri imkansızdır.

Ekonomik açıdan zorlanan esnaflar ise bu durumu yönetebilmek adına bankalardan kredi alabilmektedirler ve aldıkları bu krediler aracılığı ile işletmelerinin finansmanını gerçekleştirerek zorluklara karşı koyabilmektedirler. Bankalar da bu anlamda esnaflara yardımcı olmakta ve haliyle ekonomiyi desteklemektedirler.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar - Esnaf Kredisi Nasıl Çekilir ?

Esnaf Kredisi Veren Bankalar – Esnaf Kredisi Nasıl Çekilir ?

Küçük Esnafa Kredi Veren Bankalar

Kosgeb 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi

Esnaf Kredileri Büyük Rağbet Görüyor

Küçük işletmelerin hayatlarını sürdürebilmeleri için sağlanan krediler sayesinde birçok işletme geleceğini inşaa ederken biz bu yazımızda kredi almak isteyen esnaflarımız için bazı bankaların esnaf kredilerine özel faiz oranlarını aktaracağız.

Garanti Bankası: Esnafın halinden anlayan Garanti Bankası, küçük işletmelerin ihtiyacı olan finansmanı kredilendirerek verirken esnafa özel olarak %1.62 faiz oranı uygulamaktadır.

Denizbank: Küçük işletmelere özel olarak kredilendirme sağlayan Denizbank, esnafa özel kredi kampanyasında %1.62 faiz oranı uygulamakta ve esnek ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası: Özel bankalar arasında önemli bir yere sahip olan Yapı Kredi Bankası’nın esnafa özel kredi kampanyasında %1.69 faiz oranı uygulanmaktadır ve kampanya kapsamında avantajlı geri ödeme seçenekleri sunulmaktadır.

İş Bankası: Cumhuriyet döneminden bu yana küçük işletmelerin hayatını önemseyen İş Bankası, esnaf kredisinde %1.69 faiz oranı uygulamakta ve bireysel bazda özel geri ödeme alternatifleri sağlamaktadır.

ING Bank: İngiliz kökenli olarak ülkemizde önemli hizmetlere imza atan ING Bank, %1.34 faiz oranı ile esnaf kredisi verirken, bu kredilendirmesinde 36 aya kadar vadelendirme sağlamakta ve 3 ay ertelemeli ödeme avantajı sunmaktadır.

-Yazımızda beyan ettiğimiz bu bankaların esnaf kredilerinde (INGBANK Hariç) 48 aya kadar vadelendirme yapılmakta ve bu faiz oranları 50 bin TL’ye kadar olan krediler için geçerlidir. Unutulmamalıdır ki bankaların faiz oranları alınacak olan kredi tutarına ve vade seçeneğine göre bireysel bazda farklılıklar gösterebilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir