En Uygun Kredi Veren Bankalar 2018

Tüketicilerin krediler üzerine araştırmaları genellikle en uygun kredi veren bankalar üzerinde olmaktadır. Buna yönelik en uygun vade aralığı ve düşük faiz oranlarını sunan bankalar, her daim tüketicilerin göz önünde bulundurduğu tercihler arasında yer alıyor. Kredi başvurusu yaparken tüketicilerin genellikle kredi faiz oranları üzerine bir karşılaştırma içerisinde olduğunu görüyoruz. Buna yönelik en uygun kredi sağlayan bankalar birbirleriyle girdikleri rekabet çerçevesinde de bunu sağlayabiliyorlar. Türkiye’de faaliyet içerisinde bulunan birçok banka tüketicilerin istekleri ve arayışta oldukları en uygun kredi başvuruları üzerine kendilerine yardımcı oluyor. Fakat bunun karşılığında ise birtakım şart ve belgeleri de istediklerini söylemeden geçmeyelim.

Kredi Çekebilmek için Kredi Notu Şart Mı?

Hemen her konumuzda şüphesiz kredi notu değerleri üzerine değiniyoruz. Buna yönelik başlığımızda da belirtilen soruya denk düşecek şekilde evet cevabını verebiliriz. Her banka mutlaka kredi notuna bakıyor, kredi notuna bakmayan banka var mı sorusuna da böylelikle cevap vermiş bulunmaktayız. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar elbette ki çeşitli kampanyalar veya şartlar doğrultusunda tüketicilere kredi olanağını sağlıyor. Fakat rahat ve hızlı kredi başvurusu yaparak anında kredinizi çekebilmeniz için kredi notu değerlerinizin iyi olması gerekmektedir.

Bu kapsamda sadece kredi notu değil, ek olarak diğer birtakım şartları da kapsamanız gerekmektedir. En uygun ve güncel faiz oranlarına sahip bankaları sizlere sunmadan evvel konuya biraz daha geniş açıdan bakalım. Böylelikle daha mantıklı ve sağlıklı kararlar verebileceksiniz. Bunun için bankalarda kredi çekebilmek için gerekli şartların neler olduğuna bakalım. Örneklendirme, vade aralıkları ve faiz oranları ile ilgili bu bilgileri ihtiyaç kredisi başvurusu üzerine alınacak olan krediler üzerinden değerlendireceğiz.

Kredi Kullanmak için Gerekli Şart ve Belgeler Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş olmanız,
  • Bankalar nezdinde bulunan kredili(kredi, kredi kartı vb) ürünler ile ilgili çalışmalarınızın düzenli olması,
  • Çekilecek olan kredi ipotek usulü ise, eşinizin yazılı olarak rızası,
  • İhtiyaç kredilerinde üst sınır olan en fazla 48 ay vade talebinde bulunmanız,
  • Gelir belgesi olarak resmi geçerliliğini bulunan beyanı bankaya sunmanız(aile bireylerinin gelir durumu eklenmemeli),
  • Gelir belgesi veya ipotek durumu bulunmuyor ise, son olarak kefil sistemi üzerinden gerekli şart ve belgeleri bankalara sağlamanız gerekmektedir.

En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Direkt olarak bir banka kuruluşuna yönelik isim vermek pekte doğru olmayacaktır. Buna yönelik her banka kendi prosedürleri kapsamında oluşturdukları birtakım masraflar ve avantajlara yönelik kredi ürünlerinde farklılık gösterebiliyor. Buna örnek olarak, her ne kadar yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte vade sayısı en fazla 48 aya kadar uzatmaktadır. Ek olarak bir takım bankalar müşteri profiline göre bunu 36 ay olarak sınırlandırabiliyor. Fakat bankaların geneli 48 aya kadar varan vade seçeneklerini ilk defa kredi kullanmak isteyen tüketicilere bile olanak olarak tanıyor. Konumuzun devamında Türkiye’de aktif olarak işleyiş gösteren bankaların vade aralıkları ve bunlara yönelik güncel faiz oranları hakkında bilgilere erişebilirsiniz.

Akbank

Özel sermayeli finansal kuruluş tüketicilere yönelik sunduğu ihtiyaç kredisinde 48 aya kadar varan vade seçeneklerini sunuyor. Vade aralığına göre değişken bir faiz uygulamasıyla görülen Akbank, buna yönelik 3-12 ay vade aralığı için %1,84, 13 24 ay vadeler için %1,8, 25 ila 48 ay vade aralığı için ise %1,78 faiz oranlarını uygulamaktadır. Kredi tutarına gelirsek, en az 1.000 TL, en fazla ise 50 bin TL’ye kadar kredi tutarında bir başvuru üzerinde talebinizi oluşturabilmektesiniz.

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası adıyla faaliyet gösteren TEB, ihtiyaç kredisi kapsamında gelen taleplere yönelik değerlendirmelerde bulunuyor. Ek olarak birçok farklı kanal yolu üzerinden tüketicilere yardımcı olmaktadır. En uygun kredi başvurusu üzerine olanaklar tanıyan ilgili banka birçok kredili ürünler dışında da aktiflik sağlıyor. Bu kapsamda yer alan kredi başvurularında da kolaylıklar sunuyor Hızlı ve anında kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilere kolaylık sağlayan TEB, 1.000 ila 30.000 TL arasında kredi tutarına yönelik talepleri değerlendiriyor. Buna yönelik değişken olmayan sabit bir faiz oranıyla en az 3, en fazla ise 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile bu ürününü tüketicilere sunmaktadır. Kredi ürününe ait faiz oranı ise %1,39 olarak belirtilmiştir.

Denizbank

Genellikle TV ve internette yer alan reklamlarla karşımıza kobiler üzerine hizmet paketleri ile çıkan Denizbank, birçok farklı meslek grubuna yönelik kredili ürünler sunan popüler bir finansal kuruluş olmaktadır. Kısa süre önce dev bir finansal kuruluş tarafından satın alınan banka, özellikle de kredi ürünleri üzerine tüketicilerin rahat edebileceği olanaklar tanıyor. Buna yönelik ihtiyaç kredisi başvurusu üzerine taleplerde bulunan kişilere 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile yardımcı oluyor. 3 ila 12 ay vade için %1,49, 13 ila 24 ay vadeler için %1,53, son olarak 25 ila 48 aya kadar varan vade seçenekleri için ise %1,67 faiz oranı uygulamaktadır. İlgili banka kredi kullanım tutarı olarak ise en az 1.000, en yüksek ise 55.000 TL değerinde kredi kullanım imkanı tanıyor.

 Fibabanka

Türkiye’de henüz genç bir finansal kuruluş olarak görülen ve reklamlarda sürekli kredili ürünler üzerine yeni kampanyalar düzenliyor. Olanaklarını bu şekilde belirten Fibabanka, daha fazla müşteri potansiyeline erişebilmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Aynı zamanda marka bilinirliğini yükseltebilmek adına özellikle de kredi başvurularında esnek bir yaklaşım sergiliyor. İlgili banka 30 bin TL’ye kadar kredi tutarını 48 aya kadar varan vade seçenekleri doğrultusunda sunabiliyor. Buna yönelik değişken bir faiz uygulaması olan Fibabanka, 1.000 ila 9.999 TL arasındaki tutara yönelik %1,45 faiz oranı ve 48 ay vade seçeneği sunuyor. İkinci bir uygulama ise 10 bin ila 30 bin TL arasında değişen kredi kullanım tutarına yönelik %1,43 faiz oranı ile 48 aya kadar varan vade seçeneği olmaktadır.

 Garanti Bankası

Türkiye’nin popülerleşmiş ve aynı zamanda dünya devi bankaları arasına yerleşen Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu üzerine talepte bulunan tüketicilere kolaylıklar sağlıyor. Esnek bir izlenim şart yolu bulunan Garanti Bankası hızlı kredi başvurusu üzerine birçok farklı kanal yolu üzerinden olanak tanıyor. İhtiyaç kredileri ile ilgili olarak 1.000 – 5.000 TL arası tutarlar için 48 ay vade ve %1,89 oranında faiz uygulamaktadır. Öte yandan 5.000 – 14.999 TL için 36 ay vade %1,89 faiz, 15.000 – 24.999 TL arası tutarlar için 24 ay vade %1,84, 25 ila 49.999 TL arası tutarlara yönelik 24 ay vade %1,84, 50.000 – 74.999 TL arası tutarlar için 24 ay vade %1,74 faiz, son olarak 75 bin ila 500 bin TL kredi tutarları için ise 24 aya kadar vade seçeneği ve %1,74 oranında faiz uygulamaktaıdr.

ING Bank

Türkiye’de turuncu banka olarak anılan ve her müşterisine ayrı bir muamele sergiliyor. Ek olarak kredi olanakları sunan ING Bank, esnek şartlarıyla da tüketicileri kendine hayran bırakan bir finansal kuruluştur. Türkiye’de kısa sürede faaliyet göstermeye başlayan Hollanda merkezli dünya devi banka en uygun hizmetleri sağlıyor. Kredili ürünler üzerine 48 aya kadar varan vade seçeneklerini sunuyor. Buna yönelik en az 10 bin, en fazla ise 50 bin TL’ye kadar kredi olanağını sunan ING Bank, 48 ay vade seçenekleri ile destek oluyor. Ayrıca tüketicilerin daha rahat bir şekilde krediye yönelik ödemelerini gerçekleştirmelerinde kolaylıklar sağlıyor.

 QNB Finansbank

Kısa zaman önce QNB ailesine katılan özel sermayeli banka kuruluşu olmaktadır. Kısa sürede yükselmeye geçerek özellikle de kredili ürünler üzerinde bankacılık sektöründe iyi bir izlenim bırakıyor. Tüketicilere ihtiyaç kredisi başvurusu şartları üzerine esnek bir yaklaşım sergileyen ilgili banka 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile kredi sağlamaktadır. Minimum 1.000, maksimum 35.000 TL olmak kaydıyla 48 aya kadar varan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu miktarlara yönelik %1,48 sabit faiz oranları uygulamaktadır.

Türkiye İş Bankası

Türkiye’nin en köklü ve en eski bilinen finansal kuruluşu olan Türkiye İş Bankası’da uygun krediler veriyor. Son dönemlerde teknolojiye yönelik yaptığı yatırımlar doğrultusunda hızlı bir sektörün de öncüsü olmayı başardı. Dijital bankacılık üzerine de pazarda etkin bir rol oynayan banka, 48 aya kadar varan vade seçenekleriyle 25 bin TL’ye kadar kredi olanağı sağlıyor. Buna yönelik 3 ila 9.999 bin TL arasındaki tutarlar için 36 ay vade %1,59 faiz, 10 bin ila 24.999 TL tutarları arasındaki krediler için 36 ay vade %1,57 faiz, 25 bin ila 49.999 TL için 36 ay vade %1,54 faiz, 50 bin ila 99.999 TL tutarlar için 48 ay vade %1,39 faiz uygulamaktadır.

Halkbank

Devlet destekli banka kuruluşları arasında en popüleri olan ve finansal yönden bankacılık sektörü pazarının devleri kapsamında yer alan Halkbank, ihtiyaç kredisi kapsamında uygun krediler veriyor. Bankayı herkes genellikle memur ve emeklilere yönelik fırsatlar sunan bir kuruluş olarak nitelendirse de, aslında birçok meslek grubuna yönelik ayrıcalıklar da sunmaktadır. Özellikle de devlet memuru kapsamında yer alan veya özel kamu kuruluşlarında bulunan farklı mesleklerdeki tüketicilere uygun kredili ürünler vermektedir. Bunlara ek olarak ilgili banka, ihtiyaç kredisi kapsamında standart kredi ürünü olan “Masrafsız Dost Kredisi” ile sabit faiz doğrultusunda 30 bin TL’ye kadar kredi olanağı sağlıyor. En az 1.000, en fazla 30 bin TL tutarında kullanabileceğiniz bu kredi tutarına yönelik vade seçeneği 3 ila 48 ay aralığında olmaktadır. Ek olarak ilgili kredinin sabit faiz oranı ise %1,38 olarak banka tarafından belirlenmiştir.

ENPARA

Dijital bankacılığın öncülerinden olan ve bu kapsamda sürekli olarak kendini geliştiren ENPARA, QNB Finansbank çatısı altında faaliyetlerini sürdüren bir hizmet aksamını oluşturuyor. İlk zamanlar sadece bir banka hesabı olarak kart üzerinden işlem gören hizmet, günümüzde kredi olanaklarını da sunuyor. Olağan bir şekilde müşteri kitlesine sahip olan ENPARA, günümüzde kredili ürünler üzerine de tüketicileri yalnız bırakmıyor. Öncelikli şartları arasında yer alan en önemli husus ENPARA müşterisi olmanız. Yani, ENPARA kredi başvurusu üzerine bir talepte bulunmak için öncelikle ENPARA’LI olmanız şart olmaktadır. Akabinde ENPARA’ya yönelik en az 1.000, en fazla ise 50 bin TL’ye kadar kredi olanağına sahip olabilirsiniz. 3 ila 48 ay vade aralığı seçeneklerine sahip ilgili kuruluşun sunduğu kredi faiz oranı ise %1,59 olarak belirlenmiştir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir