En Uygun İkinci El taşıt Kredisi

ikinci el araba kredisi veren bankalar

Günümüz trafik şartlarında bir yerden başka bir yere ulaşım için tercih edilebilecek ulaşım araçları son dönemde oldukça kalabalık ve yoğun olduğundan ehliyet sahibi olan kişiler bir otomobile ihtiyaç duymaktadırlar. Otomobil fiyatları ise kişilerin bu isteklerine doğru orantılı olarak oldukça yüksek olduğundan birçok kişi yeni bir araç almak konusunda zorluk yaşamaktadır. Bu durumda da kişiler sıfır yerine ikinci el otomobile yönelmektedirler. Yine de bu otomobiller için de bütçesi yeterli olmayanlar ise çareyi en uygun ikinci taşıt kredisi alternatiflerini değerlendirmekte bulmaktadırlar.

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler için bankalar çeşitli kampanyalar ve olanaklar sunmaktadırlar. Biz de bu yazımızda bu kampanyalar arasından en uygun olanları değerlendirmek üzere incelememizi yapacağız.

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Alternatifleri

Yeni bir taşıt almak isteyenler için öncelikle belirtmemiz gerekir ki yeni bir prosedür ile birlikte kredilendirme oranında bir değişiklik oldu. Bu değişiklik kapsamında eskiden alınacak olan taşıtın 50 bin TL’lik kısmına kadar %70 oranında kredi alınabiliyorken artık yeni uygulama ile birlikte 100 bin TL’ye kadarlık kısım için %70 oranında kredi alınabilmektedir.

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Alacaklar İçin Öneriler

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Alacaklar İçin Öneriler

İkinci El Otomobil Alacaklar İçin Öneriler

 

Garanti Bankası: Türkiye’de özel bankacılık sektörünün önemli parçalarından birisi olan Garanti Bankası’ndan alacağınız ikinci el taşıt kredisi için bankanın uygulamakta olduğu faiz oranı vade oranına göre farklılık göstermektedir. Bu anlamda 24 ay vadeye kadar olan seçeneklerde %1.06 faiz oranı uygulanırken, 25 ay ve üzeri vade seçenekleri için %1.08 faiz oranı uygulanmaktadır. Maksimum tercih edilebilecek faiz oranı ise 48 aydır.

Vakıfbank: Vakıfbank tüketicilerin otomobil ihtiyaçlarına özel olarak sunduğu ikinci el taşıt kredisinde en uygun alternatiflerden birisidir. Bankanın 48 aya kadar olan vade seçenekleri için faiz oranı %1.09’dur.

Halkbank: Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan Halkbank’tan alınacak olan taşıt kredisi için bankanın uygulamakta olduğu faiz oranı %1.24’tür. Tercih edilebilecek olan maksimum faiz oranı ise %1.24’tür. Ayrıca kasko uygulamanızı da Halkbank aracılığı ile gerçekleştirecek olursanız bu durumda bankanın kasko indiriminden de faydalanabilmektesiniz.

Yazımızda en uygun ikinci el taşıt kredisi için başvurabileceğiniz üç bankayı ele aldık. Diğer bankaların web sitelerinden faydalanarak kredi başvurunuzu yapmadan önce alternatiflere dair bilgi edinebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir