En Düşük Faizli Konut Kredisi Alternatifleri

kredihocası-ziraat-konut-kredi-başvuru

Yeni bir konut sahibi olmak veya yatırım amaçlı olarak konut almak için günümüz finansal şartlarına baktığımızda neredeyse hiç kimse için tek seferde nakdi para çıkışı yapılabilecek bir durum ortada yoktur. Bu nedenle de bu yatırımı yapmak isteyenler için çalınacak ilk kapı bankalar olarak karşımıza çıkıyor. Bankalarda tabi ki talepleri de düşük faizli konut kredisi olacaktır.

Bankaların sahip oldukları kaynakları kanalize ettikleri en önemli araçlardan birisi de konut kredileridir. Bu alan özellikle 2000’li yıllardan sonra yükselişe geçtikten sonra önce yasal bir çakılma ardından tekrar daha düzenli bir yükseliş göstermiştir.

Bugünlerde fiyatlar daha da yükselmeden bir konut sahibi olmak veya yatırım yapmak isteyenler için bu yazımızda en uygun konut kredisi faiz oranları hangileri konusunu ele alacağız.

En Düşük Faizli Konut Kredisi Alternatifleri - Düşük Faizli Konut Kredisi

En Düşük Faizli Konut Kredisi Alternatifleri – Düşük Faizli Konut Kredisi

Ziraat Bankası: Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere %0,95’ten başlayan faiz oranları ile konut kredisi imkanı sunmaktadır. Konut kredilerinde ayrıca farklı başlıklarda kampanyalar da bulunmakla birlikte bu kampanyalar için yeterli şartları taşıyıp taşımadığınızı bankanın resmi web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Halkbank: Halkbank da tıpkı Ziraat Bankası gibi devlete bağlı bir banka olmakla birlikte oldukça cazip faiz oranları ile tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Bu kapsamda banka %0.95’ten başlayan faiz oranıyla konut kredisi sunmaktadır.

Vakıfbank: Yine bir devlet bankası yönü taşıyan Vakıf Bank da konut kredisi türü için çok avantajlı bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankanın konut kredisi için uygulamakta olduğu faiz oranı %0.96’dır.

ICBC: Çin merkezli bankanın Türkiye’deki faiz oranları genel olarak düşük bir çizgide seyretmektedir. Bu kapsamda banka alınacak olan en uygun konut kredisi için %0.99’dan başlayan faiz oranlarını uygulamaktadır.

Yapı Kredi Bankası: Özel banka olarak Türkiye’de prestijli bir geçmişi olan Yapı Kredi Bankası’ndan alacağınız konut kredileri için banka tarafından %1.20 faiz oranı uygulanmaktadır.

BAŞVURMADAN ÖNCE

Yazımızda yer verdiğimiz güncel en uygun konut kredisi faiz oranları zamanla değişiklik gösterebilmekle beraber bankalar çeşitli şartlar altında bireysel/kurumsal müşterilerine özel olarak faiz oranlarında değişiklik yapabilmektedir. Bu kapsamda başvurunuzu yapmadan önce bağlı bulunduğunuz bir banka varsa öncelikle bu bankanın size özel olarak hazırladığı bir kampanya var mı yok mu öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Makalemizde düşük faizli konut kredisi veren bankaları işledik. Sorularınız lütfen yoruma yazınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir