Krediler

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye kredi veren bankalar hangileri? Bankalar emeklilere birçok farklı destek vermekte ve emeklilere kredi imkanı sağlamaktadır. Başta kamu bankaları ve PTT olmak üzere emekli olan müşteriler için pek çok banka kredi kampanyası düzenlemektedir. 

Emeklilere Kredi Verme Şartları

Emeklilerin kredi çekebilmeleri için ödeyecekleri aylık taksit tutarının maaşlarının yüzde yetmiş oranını geçmemesi gerekmektedir. Bunun dışında başka bankada veya aynı bankada aktif olarak devam eden kredi bulunmaması gerekir. En son olarak da bankalar tarafından belirlenmiş olan yaş sınırını aşma almanız gerekmektedir. Emekliye kredi veren bankalar için güncel faiz oranlarını bankaların internet sitesi üzerinden veya banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. 

Emekliye Kredi Veren Bankalar 2021

Emeklilere kredi veren bankalar genellikle kamu bankaları ve PTT olmaktadır ama bunların haricinde de özel bankalar tarafından emeklilere özel kredi kampanyaları düzenlenerek emeklilere Kredi ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Emeklilere Özel PTT Kredisi

Eğer maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız; PTT ile anlaşmalı olan bankalardan kredi çekme imkanınız bulunmaktadır. Emekli maaşını PTT’den alan müşteriler başta Aktifbank ve Şekerbank olmak üzere PTT nin anlaşmalı olduğu bankalardan kefil veya ipotek göstermeden kredi çekme imkânına sahiptir. 

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi ürünü ile emekli müşterilerinin yanında olmaya ve destek vermeye devam ediyor. 60 ay vadeli olan Halkbank emekli kredileri için üst limit minimum 50.000 Türk Lirası olmaktadır. 

Türkiye İş Bankası Emeklilik Kredisi

Emeklilere kredi fırsatı sunan bankalar arasında yer alan Türkiye İş Bankası 5000 lira alt limit ile 50.000 lira üst limit arasında uygun faizler ile 60 aylık vadelerle emekli kredisi için yardımcı olmaktadır. Türkiye İş Bankası Emeklilik Kredisi paketinden faydalanmak için bu bankadan emekli maaşı almanız gerekmektedir. Aksi takdirde başka bankalardan emekli maaşı alan müşterilerin emeklilik kredisine başvurma imkanı bulunmamaktadır. 

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Akbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi ile maaşını Akbank’tan almakta olan emekli müşterilerine 10.000 Türk Lirası üst limitine kadar dosya masrafı talep etmiyor. Fakat Akbank tarafından emeklilere özel olarak sağlanan ihtiyaç kredisinin oranı diğer bankalardan biraz daha yüksek.

Emekliye Kredi Veren Bankalar yazımızı beğendiyseniz En Uygun Kredi Nasıl Bulunur? yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Kaynak: paraekstra.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu