Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Konumuz dahilinde sizlere emekliler en fazla ne kadar kredi çekebilir ile ilgili olarak merak edilenlere yönelik en güncel bilgileri aktardık. Konumuz kapsamında emeklilerin ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerine yönelik kredi başvurusu, kredi en yüksek limit tutarı ve diğer ek bilgileri de sunduk. Emeklilere yönelik bankaların sunduğu fırsatlar her bankanın prosedürüne yönelik farklı bir işleyiş içerisinde olmaktadır. Bazı bankalar emeklilere 40 katına kadar da kredi verebiliyorken, bazıları çok daha az katlara yönelik kredi imkanını sunabiliyor. Bankaların sunduğu bu krediler ise, teklifler ve bu tekliflere dayalı olarak şartlar gereğini oluşturan birtakım önemli isteklerin olduğunu da belirtmekte fayda var. Çok yüksek tutarlara sahip kredi başvurularında ise bankalar genel olarak olumsuz yanıtlar da verebiliyor. Hemen aşağıda kredi türlerine yönelik emekliler için kredi olanaklarını sıraladık.

Emekliler En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

SGK kapsamında yer alan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’na bağlı tüm emeklilere hemen her banka kredi olanaklarını sunuyor. Özellikle de emekli maaşlarının alındığı bankalardan kredi başvurusu yapmanız halinde çok rahat bir şekilde kredi alabileceğinizi söylemekte fayda var. Emekliler devlet güvencesi ile her ay düzenli bir şekilde aylık maaş aldıklarından ötürü, bankalar garanti ve güvence kapsamında kendilerine kredi ürünlerini sunabilmektedir. Yüksek derecede güven durumu oluştuğundan ötürü ve sıklıkla başvuruların gelmesiyle birlikte hemen her banka emekliler için özel kredi paketleri hazırlayarak emekli vatandaşlarımızın bu kapsamda daha rahat bir şekilde kredi kullanımı yapmasını sağlamaktadırlar. İhtiyaç kredilerinde genel şart olarak 80 yaşını aşmamış olanlara yönelik krediler daha çabuk onaylanmaktadır. Ek olarak bir emekli en fazla 50 bin TL’ye kadar kredi olanağından faydalanabilmektedir.

İcralık Olan Emekli Kredi Çekebilir Mi?

PTT Emekliye Evraksız Kredi | PTT Kredi Başvurusu

Borcu Olan Emekli Yeni Kredi Çekebilir Mi?

Emekliler En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Bankalar düzeyinde bir konut kredisi için aylık ödemeler yüksek olmaktadır. Bu doğrultuda ilgili emeklilerin maaşları konut kredisi taksitleri için yetersiz göründüğünden ötürü sıklıkla yaşanılan sorunlardan biri olarak görülmektedir. Bankalar konut kredisi üzerine dikkat ettiği en önemli etkenlerden biri de, konut kredisi taksitinin ilgili krediyi kullanacak olan emeklinin maaşını geçmemesi üzerinedir. Eğer taksitleriniz emekli maaşınızdan daha fazla bir durumda ise maalesef kredi onayı zora düşüyor. Ek olarak konut kredisi için 60 yaşını aşmamış olmanız ve kredi notunuzun iyi bir düzeyde olması da bankalar tarafından aranan kriterler arasında yer almaktadır. Konut kredisi için örnek bir hesaplama yapacak olursak, 2000 TL’lik bir emekli maaşınız var diyelim; buna yönelik konut kredisi taksitlerini ortalama 1200 TL üzerinden değerlendirerek en fazla 90 bin TL’ye kadar kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? - 3 Farklı Kredi

Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? – 3 Farklı Kredi

Emekliler En Fazla Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekebilir?

Emeklilerin çeşitli ihtiyaçları ve konut kredileri dışında ek olarak taşıt kredisi ile ilgili olarak da arayışta olduklarını biliyoruz. Buna yönelik ilgili emekli vatandaşlarımızın taşıt kredisi üzerine kredi kullanımı yaparken dikkatli bir aksamda başvuru yapmalarını önermekteyiz. Bankalar taşıt kredilerinden emeklilerin maaşlarının tutarlarına yönelik %60’ına kadar kredi vermektedir. Bu nedenle hızlı ve kesin bir sonuca erişmek istiyorsanız, 1000 TL’lik emekli maaşınızın olduğunu varsayarak ayda 600 TL taksitli taşıt kredisi çekerek kendi aracınıza sahip olabilirsiniz. Eğer 900 TL’lik bir aylık taksit tercihinde bulunursanız, büyük bir ihtimalle kredi başvurunuz onaylanmayacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir