E Devletten Kredi Notu Öğrenme

e devlet kredi notu sorgulama

Günümüzde bankaların kredi başvurularını değerlendirme sürecinde ilk dikkate aldıkları en önemli veri olan kredi notu aynı zamanda artık taksitle mal ve hizmet satışı yapan tüm firmalar için de önemli bir referans noktası olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle kişinin kredi notunu mümkün olan en yüksek seviyede tutması bu tip işlemlerde çok daha kolay bir şekilde onay alması açısından çok önemlidir. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden biride e devletten kredi notu öğrenme yöntemidir.

E Devlet Şifresi İle Kredi Notu Sorgulama

Ne yazık ki pek çok kişinin e devlet üzerinden kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak istemesine rağmen sistem üzerinden sunulan böyle bir hizmet yoktur. Sistemde krediler ile ilgili olarak sadece Kredi Yurtlar Kurumu tarafından kullandırılan kredilerin ve kredi borçlarının sorgulanmasına olanak sağlanmaktadır. Yani e devlet üzerinden kredi notu sorgulaması yapılmasını sağlayan hiçbir sistem ve sorgulama ekranı bulunmamaktadır. Pek çok kişinin e devlet şifresi sahibi olması ve bu sistemi daha güvenilir bulması nedeni ile böyle bir talep patlaması ortaya çıkarken Kredi Kayıt Bürosu tarafından e devlet üzerinden kredi notu sorgulama hizmeti sunulup sunulmayacağı ise merak edilen konuların başında yer almaktadır.

kredi notu sorgulama

kredi notu sorgulama

E Devlet Giriş

Gelişen internet teknolojisini kendi sistemlerine entegre etmeye devam eden devlet tarafından kurulan e devlet sistemi vatandaşların pek çok işlemini resmi kurumlara gitmeden internet üzerinden yapmalarını sağlayan son derece özel bir sistemdir. Örneğin vergi ödeme dönemlerinde belediyelerde uzun ödeme kuyruklarının oluşmasına neden olan emlak vergileri dahi artık e devlet üzerinden sorgulanarak öğrenilmekte ve ardından kredi kartı ile online olarak ödenebilmektedir.

Burada devletin amacı vatandaşın işini kolaylaştırmak ve buna bağlı olarak vergilendirme gelirlerini arttırmaya çalışmaktadır. Sisteme giriş yapmak isteyen kişilerin e devlet şifresi almaları ya da bankaların internet şubesi üzerinden geçiş yapmaları gerekmektedir. Bankaların internet şubesi üzerinden geçiş yapmak için internet şubesine giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan “e devlet giriş” bağlantısını tıklamaları yeterli olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir