İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dropshipping Para Kazanma 2019: Püf noktaları

Yazı İçindekiler

Dropshipping dayalı bir mağaza yapmak için püf noktaları ve tavsiyeler bir derleme yaptım. Dropshipping ürünleri stoklamak veya göndermek zorunda kalmadan üçüncü bir şahıstan satabileceğiniz çok ilginç bir konsepttir. Online satışlar ile ilgili her şeyi keşfedeceğiz.

Pek çok girişimci, online mağazalarını oluştururken büyük bir sorun ile karşılaşır, çünkü stoklarını kontrol etmeyi sağlayacak ve bir yatırım yapacak sermayeleri yoktur. Ek olarak, ürünler için gerekli depolama alanlarına ihtiyaçları vardır. Dropshipping sistemi ile bu dezavantajlar, büyük ölçüde, çözüldü.

Dropshipping nedir ve Neden Yapılır?

Dropshipping tekniğini kullanarak, bir ürün stoğuna gerek olmadan bir online mağaza kurabilirsiniz . Bir yandan, malzemeyi saklamak için fiziksel bir alana sahip olmaktan kaçınırken, diğer yandan, ne zaman satacağınızı bilmediğiniz ürünleri için masraftan kaçınırsınız. İşlem çok basittir. Müşteri online mağazanıza girer ve bir ürün satın alır. Siparişiniz, Dropshipper (tedarikçi) tarafından alınır, ürün için ödeme yaparsınız ve doğrudan müşteriye gönderir. Bu kadar basit.

Bu şekilde bakıldığında, online bir satış işi yapma şansı, büyük bir yatırım yapmadan edinebileceğiniz bir iş koludur. Ancak dikkatli olun, her şeyin kolay olacağını düşünmeyin, bu yazı boyunca size vereceğim fikirleri ve püf noktaları aklınızda bulundurun .

Dropshipping’e başlamadan önce akılda tutulması gereken 4 ipucu

Online mağazanızı açmadan önce, girişimci olarak üstlendiğiniz bir dizi nokta ve yükümlülük konusunda net olmalısınız:

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?
Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

1. Online mağazanız için iyi bir CMS yöneticisi seçin

Online mağazanın oluşturulması, tasarımı ve yönetimi sizin görevinizdir. Müşterinin alışveriş yapmak için nereye geldiğini ve ürünlerin, ödeme ağ geçitlerinin vb. Kaydını kontrol etmeniz gerekeceğini unutmayın. Online mağazanızı kurarken size yardımcı olabilecek farklı içerik yöneticileriniz vardır, örneğin Prestashop ve Magento. Kısa sürede profesyonel bir mağazaya sahip olabileceğiniz bir WordPress eklentisi olan Woocommerce’ı gerçekten kullanışlıdır.

2. Web siteniz için iyi bir SEO edinin

 Başlangıçta, kimsenin sizi tanımadığı ve arama motorlarının en üst sıralarında görünmeniz çok zordur. Konumlandırmayı iyileştirmek ve hedef kitlenizin sizi bulmasını sağlamak için bu anlamda sürekli ve kesin bir çalışma gereklidir.

3. Dropshipping’deki Kar marjlarını öğrenin

Normalde, Dropshipping’deki fiyat aralıkları çok yüksek değildir. Buna “şiddetli” bir rekabetle karşılaşma olasılığını eklersek, rekabet edebilmek için fiyatları ne kadar düşürebileceğinizi belirlemek zorunda olduğunuz kar marjları konusunda çok net olmalısınız . Sektöre bağlı olarak, perakendeciler arasında “savaşlardan” kaçınmak için ürünlerinin minimum perakende fiyatını belirleyen Dropshippers olabilir.

4. Vergi yükümlülüklerinizi yerine getirmeyi unutmayın

Profesyonel faaliyetlerinize başlamadan önce, farklı resmi kurumlardan önce perakendeci olarak hareket etmenize ve yasalar dahilinde satmanıza izin veren bir dizi formalite yapmanız gerekir. Vergi Dairesi’nden önce vergi modelinizi (model 036) ve Sosyal Güvenlik Genel Hazinesi’nden önce özerk olarak tescilişleminizi sürdürmeniz önemlidir . Aynı şekilde ve periyodik olarak, normal olan her çeyrekte vergi ödemelerinizi (KDV ve IRPF) sunmanız gerektiğidir.

Dropshipping’de başarılı bir şekilde başlamak için 11 püf nokta.

1. Sektörünüzle ilgili bir pazar araştırması yapın

Online mağazaya başlamak istediğiniz sektörü bilmeniz ve ürünlerin talep eden kitle ile ilgili gerçek verileri bilmeniz çok önemlidir. Yüksek talep gören bir sektörde çok fazla rekabet olacağı için ürün satmak zor olacaktır. Az talep gören bir sektörde potansiyel müşterileri bulmak için ince ayar yapmanız gerekir.

Size satacağınız ürünlerin talebe ve rekabete sahip olup olmadığına dair bir yönlendirme sağlayabilecek çeşitli araçlar vardır; örneğin, belirli ürünlerde arama eğilimlerini bulmak için Google Eğilimleri’ni ve kaç arama olduğunu bilmek için AdWords Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz.

Diğer detayların yanı sıra hangi rekabetle karşılaştığınızı ve ne keşfettiğinizi analiz etmek de çok ilginç olurdu:

a) Çok yüksek bir satış hacmine sahip çok güçlü mağazalarsa , halka satış fiyatlarına daha yakın olabilmek için kar marjınızı çok fazla ayarlamanız gerekecektir.

b) Farklı platformlarda online reklam kampanyaları yapıp yapmadıklarını öğrenin , bu medyaya bir miktar bütçe yatırımı yapmak zorunda kalabilirsiniz.

c) Rekabetinizin web sitenizde trafiği çekmek için hangi anahtar kelimeleri kullandığını ve bunları içerik gelişimi için kullanıp kullanamayacağınıza karar verin.

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?
Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

2. İyi bir müşteri hizmeti oluşturun

Sizi rekabetinizden farklı kılacak bir şey, kişiselleştirilmiş muamele ve müşteriye verilen ilgidir. Satın aldığınızın ve herhangi bir sorunu doğrudan çözmeniz gerektiğini unutmayın. Örneğin web’de veya işinize en uygun sosyal ağlarla sohbet ederek sorularınız için sizinle iletişim kurabilen müşterinizi olmalı. Samimi ve yakın bir müşteri hizmeti sunmak, online itibarınızı iyileştirmenizi ve sektörde iyi referanslar oluşturmanızı sağlar.

3. Kendi online mağazanızı oluşturun ve yönetin

Tavsiyem, online mağazanızı oluşturmak ve yönetmek için doğrudan üçüncü taraflara bağlı olmamanızdır. İstediğiniz zaman güncellemeler yapabilir ve bir profesyonel kiralamak zorunda kalmadan bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Birçok girişimci, mağazalarının yapılmasını ve bakımını başkalarında talep eder ve bazen uygulamak istedikleri ani değişiklik veya iyileştirmeleri yapabilmekte zorluk çekerler. Online mağazanızın oluşturulmasını öğrenmenizi öneririm.

4. Dropshipper’ınızı çok iyi seçin (tedarikçiler)

“Parlayan her şey altın değildir” çünkü bu akılda tutulması gereken önemli noktalardan biri olacaktır.

Ürünlerini satmak için sizden aylık ücret talep eden tedarikçilerden kaçın, stoklarında kar elde etmek için değil kota ile kar arayacaklar. Bu sizin için işe başlamanızı önleyen bir yük olabilir.

Stoklarınızı ürün kataloğunuzla senkronize etmenize izin veren bir altyapıya sahip bir Dropshipper’ı seçin , çok zaman kazandıracak ve satılan bir ürünü teklif etmekten kaçınacaksınız. Stok kontrolü, bir CSV dosyası içe aktarılarak veya Dropshipper deposuna bağlanan bir API anahtarı kullanılarak yapılabilir . Ayrıca, teslim tarihlerini karşılayan bir Dropshipper ile çalıştığınızdan ve müşterilerden gelen siparişlerin iadesi durumunda nasıl devam edeceğinizden emin olduğunuzdan emin olun .

İyi bir seçenek yalnızca bir sağlayıcıya sahip olmak değil, ortaya çıkabilecek herhangi bir olaya “bağlanmamak” için iki ya da üç tedarikçi ile olan ilişkiyi sürdürmektir. Böylece, hangisinde daha iyi cevap verildiğini göreceksiniz.

5. İyi bir İçerik Pazarlama stratejisi başlatmak

Amacınız satmak olsa da, bunun için bir online mağaza oluşturacaksınız, müşterilere yardımcı olmak, tavsiyelerde bulunmak ve bunları korumak için değerli içerikler sunan bir İçerik Pazarlama stratejisi tasarlamanız gerekiyor. İlk adım, online mağazanın web sitesinde bir blog oluşturmaktır. Sektördeki kullanıcılar için çok ilginç içerik sağlayabilecek makaleler yazmaya başlayın. Kendinizi tanıyın, online mağazanıza trafik çekin ve SEO konumlandırmasını geliştirin.

6. Durumunuzu müşteriyi bir satıcı olarak bilgilendirin

Söylediğim gibi, satış sorumluluğu perakendeciye aittir (bu durumda online mağazanız), bu nedenle ürün elimizde olmadığı zaman müşteriyi bilgilendirmeniz önerilir. Bu durumla ilgili web’de veya satın alma sürecinde kayıt yapabilirsiniz.

7. Dropshipper’ın reklamınızı gönderiye dahil ettiğinden emin olun.

Bazı tedarikçiler, siparişi gönderirken, reklamınızı ve hatta teslimat notunu, ödediğiniz miktarlarla birlikte gönderiyi açtığında, müşteriniz tarafından çok iyi görülmeyecek şekilde kargoluyor. Neyse ki, birçok Dropshipper bu sorunu iyileştiriyor ve malların sevkiyatını gerçekten gönderen firmanızmış gibi yapıyor. Müşterinize gönderdiğiniz ürünler sizin tarafınızdan gönderilmiş gibi, kendi sitenizin logoları veya notları olmalı.

8. Dropshipper’ınızın yurtdışında olup olmadığını kontrol edin.

Bu durumda, uygun tarifeler ve vergiler ödenene kadar malları tutabilen gümrüklerin olası gereksinimlerini dikkate almanız gerekecektir. Teslimat sürelerini de kontrol etmelisiniz . Dropshipper ürününüz yurtdışında ise, teslimat sürelerinin çok yüksek olmadığından emin olun. Bu, müşterilerinizde memnuniyetsizliğe neden olabilir.

9. Daha az veya daha çok Dropshipping ile başlayın

Dropshippers’ın nasıl çalıştığını bilmediğinizden, müşterilerinize ürün kataloğunun bir bölümünü sunarak başlamanızı tavsiye ederiz . Sonuçları gördüğünüz gibi, onları artırabilirsiniz. Bu şekilde, tedarikçinin profesyonelliğinin nasıl çalıştığını açık bir şekilde belirtmeden başlangıçta birkaç emir almaktan kaçınırsınız: teslimat süreleri, ürün durumu, iade politikası vb.

10. Online reklamcılık platformlarından yararlanın

Önceki noktalardan birinde, başlangıçta arama motorlarında iyi bir konuma sahip olmanın ve markanızı ve ürünlerinizi tanımanın zor olduğunu belirtti. Ancak Google Adwords , Facebook Reklamları ve Twitter Reklamları gibi farklı platformlarda ücretli pazarlama yapma olanağınız var. Reklamlara yapılan belirli bir yatırımla, biri ürünlerinizi ararken Google’ın ilk sonuçlarında görünmenizi sağlayan kampanyalar yapabilirsiniz. Ayrıca, marka görünürlüğünüzü büyük ölçüde artıran ve kendinizi tanıtan başka kampanyalar da oluşturabilirsiniz. İşin iyi yanı, her zaman ayırmak istediğiniz bütçe ve elde edilen sonuçlar hakkında gerçek veriler üzerinde kontrol sahibi olmanızdır.

Umarım Dropshipping’da ilk adımlarını nasıl atayacağını bilmene yardım etmişimdir. Şimdi Dropshipper ile siparişlerinizi yönetmenize yardımcı olacak piyasada hangi yazılıma sahip olduğunuzu görelim.

11. Stoklarınızı yönetin

Eğer Dropshipping işiniz büyüyorsa, birkaç tedarikçiye sahip olmayı düşünebilir ve aynı üründe birden fazla tedarikçiye sahip olarak stok problemlerinden kaçınabilirsiniz. Ek olarak, birden fazla tedarikçiye sahip olmak, daha fazla coğrafi çeşitliliğe sahip olarak daha hızlı gönderiler yapabilir. Sattığınız ürünlerin kullanılabilirliğini belirtmek için Dropshipper’ınızın satış müdürüyle iletişim halinde olmanız çok önemlidir.

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?
Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

Dropshipping’in Dezavantajları

 • Nihai müşteriye karşı sorumlu sizsiniz. Öngörülemeyen bir olay meydana gelirse, müşterilerinize en iyi şekilde çözmek için müşterilerinize yanıt vermelisiniz.
 • Kâr marjı çok yüksek olmadığından, karlı avantajlar elde etmek için birçok satışınız olmalıdır.
 • Toptancı ile iyi bir ilişkiniz yoksa Dropshippers ile iletişim sorun olabilir. Acil bir durum ortaya çıkarsa, hesabınızı etkili bir şekilde yöneten personelinizin olması gerekir.
 • Daha önce de söylediğim gibi, envanter eksikliği çok doğru bir nokta olabilir; bu, doğru şekilde yönetemezseniz sorunlara neden olur.

Dropshipping para kazanma 2019

1. Maksimum kar marjını alın

Elde ettiğiniz daha büyük veya daha az kar marjı, her bir ürüne ve ürünün yüksek talepte olup olmamasına bağlıdır. Ürünleriniz için sundukları marjlar çok düşükse, onları yüksek sayıda satışla dengelemeye odaklanmalısınız .

2. Ürünlerinizi doğru seçin

Dropshipping işinde az rekabet çeken ürünleri tercih etmek tercih edilir. Daha büyük faydalar elde edeceksiniz ve kendinizi konumlandırmanız daha kolay olacaktır. Markalı ürünler veya iyi bilinen ürünler satıyorsanız, aynı ürüne sahip, ancak daha ucuza sahip diğer online mağazalarla fiyatlarda rekabet etme riskini taşır ve tüm müşterileri tekelleştirirsiniz. Bu tür ürünleri satmayı seçtiğimiz büyük rekabet yüzünden bu yanlış olabilir.

3. Fiyatlandırma politikası

Bir satıcı olarak, ürünlerinize koyduğunuz fiyatları seçme seçeneğiniz olacak. Ancak, tedarikçinizin belirlediği asgari fiyatın yanı sıra rekabet fiyatınızla da şartlandırılacaksınız.

4. Ürünlerinize değer katar

Rekabetçi bir strateji, ürünlerinize katma değer sağlamak olabilir. Böylece fiyatları yükseltebilirsiniz. İyi bir müşteri hizmeti, iyi bir satış sonrası servis veya kişiselleştirilmiş tavsiye sunarak daha fazla değer sağlayabilirsiniz.

5. Online mağazanın oluşturulmasını içeren paketlerden kaçının

Aylık ödeme karşılığında yapılan her şeyi size vermeyi vaat eden tüm bu tekliflerden kaçmalısınız . Daha önce de söylediğim gibi, bir CMS seçmek ve kendiniz (veya tasarımcı aracılığıyla) kendi online mağaza sayfanızı oluşturmak ve tek bir ödeme yapmak tercih edilir. Birçok şirket, online mağazanızın oluşturulmasını içeren paketler sunar ve ayrıca size aylık ödeme karşılığında ürün kataloğu atarlar. Çekici olabilir, çünkü ilk bakışta hepimizi satmaya başlamak için hazır bırakıyorlar. Bu paketlerle, iyi bir satış hacmine sahip olup olmayacağınızı bile bilmeden aylık bir ücret ödeyeceksiniz.

Diğer taraftan, konumlandırma için optimize edildiğinden emin olmak için ihtiyaçlarınızı kendi online mağazanızda yaratmanız önerilir. Satmak istediğiniz ürünü temizledikten sonra, size söyleyeceğim alternatifleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Dropshipping seçenekleri

1. eBay’de Dropshipping

fayda

 • Başlamak çok basit , sadece Ebay’de bir hesap oluşturarak, bir ürün listesi oluşturmaya ve bunları satmaya başlayabilirsiniz.
 • Ebay’in sahip olduğu avantaj, tüm dünyada bilinmesi ve her gün binlerce alıcı tarafından ziyaret edilmesi.
 • Pazarlama teknikleriyle ürünlerinizi tanıtmayı unutabilirsiniz .
 • dezavantajları
 • Ürünlerinizin satış fiyatının% 10’una varan oranlarda ödeme yapmanız gerekecektir .
 • Ebay’in tasarımı çok fazla kişiselleştirme sunmuyor, bu nedenle önceden kurulmuş tasarıma uymalısınız .
 • Bir açık artırma platformu olarak, ürünlerinizin gerektiğinde yeniden yayınlanmasının durumunun farkında olmalısınız .
 • Değerinde arttırılabilecek bir varlık yaratamazsınız. Kendi işinizi kurmadan, kendi müşteri tabanınızla, gelecekte bu varlığı satma seçeneğiniz yoktur.

2. Amazon’da Dropshipping

fayda

 • Ebay’de olduğu gibi, başlangıç ​​çok basittir ve konumlandırma, trafik ve pazarlama açısından aynı avantajlara sahiptir.
 • Amazon‘un bir yerine getirme hizmeti var (siparişlerinizi tamamlayın), böylece envanter problemleriniz olmaz.

dezavantajları

 • Geniş bir alıcı ağına erişimin bir bedeli vardır. Ebay’de olduğu gibi , her bir ürüne bağlı olarak değişen oranlarda Amazona para ödemek zorunda kalacaksınız .
 • Ebay’de olduğu gibi satış platformunuzun tasarımı tamamen sınırlıdır .

3. kendi online mağaza ile Dropshipping

fayda

 • Online mağazanızın dağıtımı veya tasarımı gibi hususlar üzerinde tam kontrol sahibi olacaksınız .
 • Her satış için herhangi bir üçüncü tarafa bir yüzde ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız, bu nedenle kar marjınız Ebay veya Amazon ile çalışıyormuş gibi azalmayacaktır.
 • Bir resimle ilişkilendirilmiş bir marka oluşturabilir ve müşteri portföyünüzü artırabilirsiniz.

dezavantajları

Sıfırdan başlayacağınız ve teknik yapılandırmaya özen göstereceğinizden, SEO stratejileri ve online pazarlama konusundaki çabalarınızın büyük bir bölümünü odaklamalısınız .

 Affiliate Marketing ve Dropshipping arasındaki farklar ve benzerlikler

– Affiliate Marketing ile para kazanmanın yolu Dropshipping’den farklıdır. Üyelik, tanıttığınız bir üçüncü taraf ürününün her satışı için komisyon kazanma şeklinde oluşur. Terfi çok çeşitli olabilir. Yaygın olan şey, hedef kitlenize blogunuz aracılığıyla, satmaya çalıştığınız ürünün yorumlarını, afişleri, e-posta pazarlaması vb.

– Affiliate Marketing pazarlamasında, Dropshipping’de olduğu gibi, Affiliate Marketing ürünlerinizi tanıttığınız sayfalara trafik oluşturmak için online pazarlama ve arama motoru konumlandırmasının rolü çok önemli olacaktır.

Fiyatlar açısından, Dropshipping’de satış fiyatlarını ayarlayabilir ve kendi satış fiyatlarınızı halka ayarlayabilirsiniz. Ancak Affiliate Marketingde satış fiyatı satıcı tarafından belirlenir.

– Dropshipping ile sağlam ve yerleşik bir müşteri oluşturmak için daha fazla seçeneğe sahipsiniz, çünkü ürün sayfası sizindir. Satış ortaklığı pazarlaması ile daha zor olacaktır, çünkü satış ortağı bağlantısı sizinkinden tamamen farklı olacak olan satıcı sayfasına yönlendirilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir