Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?

İnternetten e-ticaret olayına merak saldıysanız, “dropshipping” kelimesini duymuş olabilirsiniz. Ama gerçekten dropshippingne anlama geliyor? Neden dropshippingi her yıl daha fazla duyuyoruz? Ve en önemlisi, dropshipping işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabilir?

Bu kılavuzaşağıdakiler dahil tüm soruları ve daha fazlasını cevaplayacaktır:

  • Dropshipping nedir?
  • Dropshipping’ın faydaları nelerdir?
  • Bir dropshipper’ı nasıl bulabilirim?
  • İşletmem için en iyi dropshipper’ı nasıl seçerim?
  • Dropshipper’ları Volusion mağazamla nasıl entegre edebilirim?

Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Dropshipping nedir?

Dropshipping,malları bir üçüncü taraf tedarikçi veya satıcıdan, bir ara adım olmadan(mallarınızı fiziksel iş yerinizde depolamak gibi) doğrudan müşterilere göndermektir.

İşte bir dropshipper olmadan normal bir iş modelinin bir örneği:

Bir dropshipper söz konusu olduğunda, süreç biraz farklı görünüyor:

Kısacası,dropshipping, bir ürünün satışını ve gönderimini gerçekte ele almadan websiteniz de satma eylemidir. Dropshipping’ın diğer bir önemli bileşeni, müşteri için ödeme yapana kadar ürün için ödeme yapmamanızdır. Bu, satmayacak ürünleri satın almak istemeyen kullanıcılar için dropshipping‘ı cazip bir seçenek haline getirir. Bu düşük giriş engeli, acemi ve profesyonellerin hem bir niş seçerek hem de kendi dropshipping tabanlı e-ticaret mağazasını çalıştırmasına izin verir.

Bu,dropshipping modelinin sizin için uygun olduğu anlamına mı geliyor? Cevap,hedeflerinize ve becerilerinizin nerede olduğuna bağlı olarak değişecektir.Başlamak için, dropshipping artılarını ve eksilerini bir göz atalım.

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?
Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

Dropshipping’ın faydaları nelerdir?

Dropshipping,envanteri (stok) elinizin altında tutma ihtiyacını ortadan kaldırır, işinizi(zaman, işçilik ve parasal) üretim maliyetlerini veya kendiniz depolamaktan kurtarır ve depolamak için kullanacağınız depo maliyetinden sizi kurtarır. Son derece büyük veya çabuk bozulan mallar gibi, bulunduğunuz yerdeki sınırlamalardan dolayı normalde imkansız hale getirilebilecek eşyalar satmanıza izin verir. Dünyanın herhangi bir yerinde olabilirsiniz ve ürünleriniz müşterilere ulaşacaktır!

Bir diğer avantaj da, dropshipper ürününüzün tüm fiziksel paketleme ve paketleme işlemlerini gerçekleştirmesidir. Birçok işletme sahibi için paketleme, nakliye ve yerine getirme büyük bir lojistik sorundur. Dropshipping esasen işin bir kısmını başka birine aktarıyor. Dropshippers genellikle gün içinde birçok siparişle uğraşan büyük işletmeler olduğundan, küçük veya orta ölçekli işletmelerin alabileceği fiyatlardan daha düşük olan gönderim bedellerini bile kabul etmiş olabilir. Dropshipping ayrıca, hasarlı ürünlerden kaynaklanan kayıpları da azaltabilir, çünkü gönderiler depodan müşteriye daha doğrudan bir yol alır.

Fiziksel envanter depolama ihtiyacını ortadan kaldırmanın yanı sıra, dropshipping lojistik sorunları önleyebilir. Endüstriniz de ki fazlalık veya eksiklikler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz, aynı zamanda şirketinizin belirli ürünlerin aniden fiyat düşmesi ya da satışının durması neden olan eğilimleri değiştirme riskine karşı da duyarlı olmanıza gerek yoktur. Seçiminizi yeni ürünlere genişletmeniz gerekiyorsa, birçok dropshippers, son derece popüler ürünlerden popüler veya klasik satıcılara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Genişletme yeteneği ve şirket konumunuzu seçme esnekliği arasında,dropshipping doğal olarak ölçeklene bilirliği artırır.

Dropshipping,satılabilecek veya bulunmayan ürünleri satın alma riskini ortadan kaldırır ve ürünün ön maliyetini sıfıra getirir.

Son olarak,dropshipping’ın en büyük yararı, mağaza sahibinin yalnızca müşteriye ürün verdiğinde ürünü satın almasıdır. Toptan fiyatlandırma ve bu malların depolanması için ödeme yapmak için binlerce ürüne yatırım yapmak yerine, iş sahipleri işlerini başka yerlere de yatırım yapmaya yönlendiriyorlar. Bu,satabilecek veya satmayacak ürün satın alma riskini ortadan kaldırır ve ürünün ön maliyetini sıfıra getirir. Yalın bir maliyet yapısına bağlı kalmaya çalışan veya çok fazla sermaye olmadan başlamak isteyen işletmeler için, dropshipping çözümdür. Aslında, gerçekten istiyorsan, bir hosting ücreti (ve tabii ki,zaman) ile bir işe başlayabilirsin.

Benzer birnotta, dropshipping, yeni ürünleri veya fikirleri test etmenin harika biryoludur. Sitenizde hangi tişörtü ya da hangi tür mücevheratın popüler bir satışolacağını merak ediyorsanız dropshipping, testlere kaynak ayırmak zorundakalmadan gerçek zamanlı olarak pazar testini yapma fırsatı verir. Ürünsatmazsa, işinize yarayan sihir formülüne ulaşana dek stratejileri çevik birşekilde değiştirebilirsiniz.

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?
Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

Dropshipping’ın tuzakları nelerdir?

Yani dropshipping çok çekici geliyor, herkesin yapmak istediği gibi gözüküyor, deği lmi? Eh, en büyük dezavantajı tam olarak budur – ya da olabilir. Dropshipping’a giriş engeli düşüktür, yani aynı dropshipperleri herkes gibi kullanıyor ve aynı ürünleri satıyorsanız, rekabetle doymuş bir pazara giriyorsunuz demektir. Bu,satışı yapmak için ürünlerinizi farklılaştırmaya güvenemeyeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, sadece satışın kendisi için değil, web sitenize kullanıcı çekmek için adwords ve arama motoru için de rekabet ediyorsunuz.

Dropshipping dünyasında bir kaç tane daha yaygın tuzak var ve bunların hepsi, araştırmanızı yapmadan bir dropshipper seçmeye kadar takip edilebilir.

Dropshipping dünyasında bir kaç tane daha yaygın tuzak var ve bunların hepsi, araştırmanızı yapmadan bir dropshipper seçmeye kadar takip edilebilir. En ucuz ve en kolay kullanılabilir dropshippers deniz aşırıdır ve tüccarlar bunları hızlı bir Google araması, bir uygulamanın kurulumu veya AliExpress ile göz atmak suretiyle kolayca bulabilirler. Bu nedenle, bu ürünleri satan e-ticaret tüccarları arasında rekabetin sert olmasını bekleyebilirsiniz.

Başka ne bekleyebilirsin? Eh, kalitesi düşünün. Bir arkadaşınız varsa, bir Çin websitesinden güzel bir şey sipariş etmeyi anlattıysanız, yalnızca teslim edilen ürüne tamamen farklı bir ürün gibi gözüküyor, o zaman Çinli üreticilerin sizi kandırabileceğini biliyorsunuz. Sattığınız ürünün kalitesini, kendiniz onaylamadan gerçekten bilemezsiniz. Bu, en azından, ürünü sipariş edip önce kendinize göndermiş olmanız anlamına gelir. Durum tespiti yapıp siparişten memnun olduğunuzu doğrulamış olsanız bile, üretim sonrası, ürün değişebilir.

Müşteri şikayetleriyle ilgili konuşmak gerekirse, eğer kalite bir sorun haline gelirse,o zaman lojistikte ve ön maliyetlerde biriktirdiğiniz para, müşteri iadelerine karşı kaybedeceğiniz parayla çok iyi bir şekilde iptal edilebilir. Sattığınız bir ürün kusurluysa, ürünü değiştirmek veya iade etmek için bir işletme sahibi olarak (“Geri Ödeme Yok” politikanız yoksa) sizin sorumluluğunuzdur. Ancak,size geri ödeme yapmak dropshipper’in sorumluluğunuz değildir.

Bunun yerine bir “İade yok” politikasını benimsemeye karar verdiğinizi ve müşterinin kaliteli bir sorun yaşadığını varsayalım.Politikanız kısa vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir ancak aynı zamanda tekrarlayan bir müşteri kaybettiniz ve kötü yorumlar hızla yayılır.Ayrıca, birçok müşterinin e-ticaret deneyimi için belirli “minimum gereksinimleri”vardır ve tüketilemeyen ortalama ürünleriniz için sorunsuz (en azından belirli bir pencere dahilinde) getiriler minimumdur. Birçokları için, iadeler,işletmenin ürünlere olan güveninin ve bunların dürüstlüğe olan bağlılığının bir işaretidir.

Müşteriler başka neler bekliyor? Amazon ve büyük mağazaları sayesinde, hızlı kargo. Bu,bir niş e-ticaret mağazasından iki gün içinde kapılarına inmesini bekleyeceği anlamına gelmez, ancak denizaşırı dropshipper’lar dan gönderim 2-3 hafta sürebilir. Bir müşteri Çin’den ürün dropshipping olduğunun farkında değilse,sipariş almak için beklenmedik bir süre beklemek, onların öğrenmesi için iyi bir yol değildir.

Unutmayın: Sadece toptan satış ürünü için değil, dropshipping için de ödeme yapıyorsunuz, bu da üreticinin zaman, lojistik, paketleme ve nakliye malzemelerini ve nakliye masraflarını telafi etmesi anlamına geliyor.

Son olarak,dropshipping hakkında bir uyarı daha: Pahalı olabilir. Unutmayın: Sadece toptan satış ürünü için değil, dropshipping için de ödeme yapıyorsunuz, bu da üreticinin zaman, lojistik, paketleme ve nakliye malzemelerini ve nakliye masraflarını telafi etmesi anlamına geliyor. Bu nedenle, drop-shipped öğelerin kar marjları genellikle çok daha düşüktür. Tabii ki, ticaret, sonunda sizin yerine getirme lojistiğine yatırım yapmak zorunda kalmazsanız.

Bunların hiçbiri dropshipping’ın kötü bir iş modeli ya da sizin için yanlış bir uyum olduğu anlamına gelmez; Sadece ilk önce küçük bir ödev yaparsanız başarı şansınızı artıracağınız anlamına gelir. Bu doğru dropshippers seçerek başlar.

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?
Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

Bir dropshipper’ı nasıl bulabilirim?

Dropshipping fikriyle yola çıktınız ancak nereden başlayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, internet iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir – ancak arama motoruna”dropshipping” yazmak kadar kolay değil. Dropshipper’ların çoğu,işlerinin çoğunu sizinki gibi diğer işletmelerle yapıyor. Bu da, İşten Tüketici’ye değil Business to Business (B2B) şirketlerinde faaliyet gösterdikleri anlamına geliyor. B2B şirketleri, kitlelerini çekmek ve dönüştürmek için farklı stratejilere sahiptir ve genellikle kişisel ilişkile rkurma ve birebir etkileşimleri kişisel olarak veya telefon üzerinden kullanma şeklini alır. Bu, arama sonuçlarının en üstünde görünmeyecekleri anlamına gelir. Ayrıca, kaynaklarının SEO’ya veya tüketici pazarlamasına yönelmediği anlamına da gelir.

En iyi sonuçları almak için o zaman biraz daha derine inmelisiniz. Aramanızı başka kelime dağarcığı içerecek şekilde genişleterek başlayın: “toptan satış”,“distribütör”, “toplu”, “bayi”, “depo”, “üretici”, ve “tedarikçi” gibi kelimeleri deneyin. Satmak istediğiniz belirli mallar veya mal türleri ile bu terimler. (Farklı damla ayırıcılar farklı endüstrilerde uzmanlaştıklarından,aramadan önce nişinizi bilmek çok yararlıdır.)

Ayrıca,dropshipping toplayıcılarını çevrimiçi olarak, karşılaştırma listeleri ve blog makaleleri şeklinde ya da amacı, işletmeniz için mükemmel bir dropshipper’ı bulmanıza yardımcı olacak şirketler de bulabilirsiniz. Bunlar ücretsiz ya da ücretli kaynaklar olabilir, fakat aynı şekilde dropshipper’la olduğu gibi,toplayıcının dürüst, güvenilir ve alanında saygın olmasını sağlamak için ödevinizi yapın.

Elbette, aramanızı internete sınırlamak zorunda değilsiniz; Başka bir seçenek, istediğiniz malların üreticisine doğrudan başvurmaktır.

İşletmem için en iyi dropshipper’ları nasıl seçerim?

Öncelikle,dropshipping modelinin yeterince güçlü olduğunu unutmayın, böylece güçlü oldukları yere bağlı olarak farklı ürünler için farklı dropshipper’lar kullanabilirsiniz. Ancak, güvenilir dropshippers listenizi küçük tutmak için genellikle daha iyi bir fikirdir, böylece güçlü ilişkiler geliştirebilir ve tedarikçilerinizle açık iletişim kurabilirsiniz. Dropshippers’ınızı seçerken,satın alma siparişi de dahil olmak üzere, işletmenizin kafanızda nasıl görünmesini istediğinizle ilgili sağlam bir fikir edin. Bu, aşağıdakiler gibi farklı faktörleri analiz etmenize yardımcı olacaktır:

Hangi malları sağlıyorlar ve ne pahasına? Ek ücret var mı? Ödeme seçenekleri?

Ne kadar zamandır iş yapıyorlar? Veteran bir dropshipper genellikle tercih edilir, biri on yıl veya daha fazla geriye giden güvenilir ve güvenli gönderiler (ve mutlu müşteriler) kaydı.

Kiminle gönderiyorlar? Belirli bir gönderim sağlayıcısı kullanıyorlarsa, iyi bilinir mi? Yetenekli? Hedef bölgenizdeki her yere gönderilebilir mi? Gönderibilecekleri malların sınırlamaları var mı?

Başka kim gönderiyorlar? Rakiplerinizle aynı hizmeti mi kullanıyorsunuz? (Bu mutlaka kötü bir şey değildir, eğer başka bir yerde rekabet edebileceklerine inanıyorsanız.) En büyük müşterileri misiniz? En küçük? Ortada bir yer tercih edilir, bu nedenle dropshipper ihtiyaçlarınızı karşılamak için konfor bölgelerinden dışarı çıkmıyor.

Gönderi için ne tür bir özelleştirme sunuyorlar? Markayı kutuya koyabilir misin? Kupon kodları, pazarlama teminatı veya iletişim bilgileri ekleyebilir misiniz? Sipariş bildirimi e-postaları gönderiyorlar mı? Onların iade politikası nedir?

Araştırmanızı yaparken, sorularınızı dropshipper’a sormaktan vaz geçmenize gerek olmadığını unutmayın. İnternet üzerinden, forumlarda, sosyal medyada yorumlar bulabilir veya doğrudan referanslar bulabilirsiniz.

Dropshipping nedir? Dropshipping'de Nasıl Kazanırım?
Dropshipping nedir? Dropshipping’de Nasıl Kazanırım?

Ürünleri Dropshipping mağazamla nasıl entegre edebilirim?

“Mükemmel tedarikçinizi” bulma ve onaylama süreci ile karşılaştırıldığında, bunları mağazanızla çalışmaya hazır hale getirmek pasta kadar kolay olmalıdır. Volusion mağazaları için, dropshipping’ı kurmak için iki yol vardır – standart dropshipping, belirli bir adrese gönderilen bir siparişe ihtiyacınız olduğunda Satınalma Siparişleri kendiniz üretirsiniz ve Otomatik Dropshipping , dropshipper’ın her sipariş için otomatik olarak bir satın alma siparişi gönderir Mağazanızdan.

Her iki yöntem de Satıcıları (e-posta bilgileri de dahil olmak üzere mağazanızdaki dropshipper’ın bir temsilini) ve satıcı kurallarını (satın alma siparişi için ürün için minimum miktar, fiyat ve satıcı adı gibi her şeyi tanımlayan bir kayıt) oluşturmayı içerir.

Ürünleriniz otomatik olarak düşürmeye ayarlanmışsa, arkanıza yaslanıp mağazanızın her siparişte kendi kendine işlenmesine  seyredebilirsiniz.

Ürün grubunuz otomatik olarak ayarlanmışsa, ürün grubunuz için kendi PO’larınızı oluşturabilirsiniz. dropship, arkanıza yaslanın ve mağazanızın her siparişte kendi kendine işlenmesine izleyin.  Dropshipper ürünleri için bu bölümlerde belirlediğiniz düşük fiyatların kendi karınız için olduğunu unutmayın -tedarikçinizin ödemesi Volusion sisteminin dışında ele alınır.

Dropshipping’de Başarı şansımı nasıl en üst düzeye çıkarabilirim?

Dropshipping yapmaya hazırsanız, uzun vadeli başarı şansınızı artırmak için takip edebileceğiniz birkaç yönerge daha vardır. Öncelikle, ürün satın alma ve yönetme ile ilgili başlangıç ​​maliyetleri olmadığından, bu, dropshipping işini risksiz gibi ele almanız gerektiği anlamına gelmez. Doğru dropshipper’lar ıbulmaya ve web sitenizi oluşturmaya çok zaman ayırıyorsunuz, bu yüzden bir yatırım gibi davranın ve dikkatli bir araştırma yapın.

Ne satacaksın? Alan ne kadar rekabetçi? Müşterileri nasıl kazanacak ve kendinizi nasıl farklılaştıracaksınız? Aynı alan içinde daha az rekabetçi olacak daha küçük bir niş var mı? Tamamen dropshipping modelini çalıştıran çoğu kişi,belirli bir niş tanımladıklarında ve ürünlerini profesyonel olarak seçtikleri zaman en büyük başarıyı görürler. Bu nedenle, sattıkları her son ürünün, hedef kitleleri ve markaları için iyi bir seçim olduğundan emin olurlar.

Potansiyel dropshippers listenizi oluşturduktan sonra, test siparişleri gerçekleştirin ve ardından müşterilerin bir müşteri gibi düşünmesini bekleyin. Her sipariş ne kadar sürer? Unboxing deneyimi nasıldır? Ürünün kalitesi nedir? Bu, potansiyel dropshippers’lar arasında karar vermenize yardımcı olabilir veya sevdiğiniz kişinin müşteri için iyi bir deneyim sağladığını doğrulayabilir.

 Bu, test siparişlerinin harika bir fikir olmasının başka bir nedenidir, çünkü ürünü almanıza ve müşterinin yapacağı özellikleri ve faydalarını tanımlamanıza izin verir. Ürünün yüksek kaliteli ve profesyonel fotoğraflarını gerçekten gösterecek şekilde de çekebilirsiniz.Ürünün diğer tüm fotoğraflarından farklı olan benzersiz ürün açıklamaları ve fotoğraflar ile donatılmış, dışarıda çalışmaya başlamaya hazır olacaksınız.

İyi icra edilen bir pazarlama planı muhtemelen ekmek ve tereyağınız olacak, böylece hedef kitlenizi sosyal medyadaki niş sahipleriyle bağlantı kurmaya kadar zaman ve kaynakları her parçasına yatırın. Hedefli reklamlar, web sitenizi başlatmak ve markanızı müşteri tabanınızın radarında almak için harika bir yol olabilir.

İşlemin herhangibir yerinde herhangi bir sorun yaşanırsa dropshipper’ınız ile müşteriniz arasında bir tampon görevi yapabileceksiniz.

İadepolitikanız, nakliye iletişimi ve müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda sorunlar üst üste geldiğinden emin olun. İşlemin herhangi bir yerinde herhangi bir sorun yaşanırsa, dropshipper’ınız ile müşteriniz arasında bir tampon görevi yapabileceksiniz. Her ürün için tipik iade oranını öğrenin. Bir kalite sorunundan şüpheleniyorsanız, endişelerinizi dropshipper’ınıza aktarın veya yeni bir tedarikçi bulun.

Son olarak,dropshipping’ın “tamamen ya da hiçbir şey” modeli olmadığını unutmayın. En başarılı işletmelerin çoğu, hibrid bir model kullanıyor, bazı ürünleri şirketiçin de üretiyor veya gönderiyor ve boşlukları doldurmak için dropshipper’ları kullanıyor. Bu işletmeler için, dropshippers ana kâr-sürücüleri değil,müşterilere takdir edecekleri “ekstra” lar sunmak için kolay ve ekonomik bir yoldur. Ayrıca, upsell’ler, dürtü alımları için ya da ürünü getirmeden önce yeni bir ürünü test etmek için dropshipped öğelerini de kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki ipuçlarını takip ettiğiniz ve seçtiğiniz ürünün doğru olduğundan emin olmanız koşuluyla, bir dropshipper’ı kullanmanın çok yönlülüğü ve çok yönlülüğünden kazanmak için çok fazla şey vardır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir