Devlet Destekli Krediler 2018

Türkiye’de hayallerini gerçekleştirmek isteyen veya hayallerini daha üst seviyeye çıkarmak isteyen girişimciler kredi ve hibe destekleri üzerine arayış içerisinde olmaktadırlar. Buna yönelik devlet destekli krediler 2018 yılında da sürdürülüyor. En uygun ve en cazip fırsatlarla arayış içerisinde olan kişilere sunulan biz hizmet kapsamında bulunuyor. Özellikle de işsizlik oranının ülkemizde bir hayli fazla olması devlet tarafından sunulan bu hizmetlerin daha da arttırılmasını sağlamıştır. Devlet destekli kredi alma durumuyla birlikte birçok kişinin kendi işini kurabilme seviyesine ulaşmıştır. Ek olarak mevcut işini büyüttüğünü de birçok haber, yorum ve tartışma platformlarında görebilmekteyiz. Gelelim herkesin merak ettiği devlet destekli krediler nelerdir? Sorusuna detaylı açıklamalar yapmaya.

Devlet Destekli Krediler 2018 - Merak Edilen Tüm Sorular

Devlet Destekli Krediler 2018 – Merak Edilen Tüm Sorular

Devlet Destekli Krediler 2018

 Devlet Destekli Esnaf Kredileri

Küçük, orta veya büyük işletmelere yönelik devlet bankaları tarafından faizsiz kredi olanakları bulunuyor. Küçük esnaf kredisi için bankalar 30 bin TL’ye kadar destek kredisi sağlanmaktadır. 30 bin TL’ye kadar devlet destekli krediler sağlamaktadır. Kredilerden faydalanmak için, daha öncesinden işyeriniz için herhangi bir kredi veya hibe almamış olmanız gerekmektedir. Bu kredi olanağından 3 yıl, yani 36 ay vadeli bir şekilde yararlanabiliyorsunuz. Ek olarak bu kredinin bir diğer adı ise 1 yıl sonra ödenmeye başlandığı için 1 yıl ertelemeli faizsiz devlet destekli kredi olarak da geçtiğini söylemekte fayda var.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi

Son dönemlerde haberlerde de gördüğümüz üzere hayvancılık üzerine ülkemizde ciddi bir düşüşlük bulunuyor. Bu kapsamda eti bile dışarıdan ithal eder olduk. Bu nedenle devlet, köye dönüş projesi veya diğer projeleri adı altında da hayvancılık alanında kredi sağlamaktadır. Buna yönelik işleyiş göstermek isteyen kişilere hibe vermektedir. KOSGEB kapsamında gerçekleşen bu hibe projesinde ahır, besi tesisi, araç ve gereçler başta olmak üzere birçok masrafınıza yönelik 50 bin TL’ye kadar hayvancılık hibesi devlet destekli olarak KOSGEB aracılığıyla sağlanmaktadır. KOSGEB hayvancılık kredisi vermemektedir. Sadece hibe projesi kapsamında bu işi yapmak isteyen veya mevcut işini geliştirmek isteyenlere yönelik geri ödemesiz hayvancılık kredisi vermektedir. Yani bir diğer adıyla hayvancılık hibesi sağlamaktadır. Eğer hibe yetersiz kalıyorsa, bu kapsamda 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi sağlayabilmektedir.

Devlet Destekli Kadın Girişimcilik Kredisi

Türkiye’deki kadınların kendi ayaklarının üzerinde durmaları, kendi işyerlerini kurmaları ve kimselere muhtaç olmadan ailesine bakabilmeleri için devlet tarafından girişimcilik kredisi sağlanmaktadır. Yine KOSGEB aracılığıyla gerçekleştirilen birtakım önemli eğitimler nezdinde kendilerine hibe + faizsiz kredi desteği sunuluyor. 32 saatlik girişimcilik eğitimi alan tüm kadınlara işyerlerini kurmaları adına hibe verilmektedir. Ev hanımları için devlet destekli krediler olarak da geçmektedir. Bu sunumların onay alınması halinde 50 bin TL’ye kadar destek sağlanmaktadır. İşyerinin maliyeti bu oranın üzerindeyse, ek olarak faizsiz 100 bin TL’lik ev hanımı kredisi gibi olanaklarının da bulunduğunu söylemekte fayda var.

Devlet Destekli Sera Kredisi

İlk defa sera kurmak isteyen çiftçiler için devlet destekli sera kredisi de bulunmaktadır. Hükümetin sürekli vurgu yaptığı yerli üretim kapsamında devlet tarafından sağlanan hibeler ve krediler ile çiftçiler daha da rahat işleyebilecekleri seralara kavuşuyor. Çiftçiler sunacakları proje kapsamında Ziraat Bankası ve Halkbank gibi devlet destekli bankalardan çiftçi projesi hibesi gibi olanaklardan faydalanabiliyor. Çiftçi hibesi veya çiftçi kredisi olarak da geçen bu sunumlar, yine devletimiz tarafından bizlere sunulan ayrıcalıklar kapsamında yer edinmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir