Devlet Destekli İşyeri Kurma Kredisi 2018

Birçok kişinin hayali asgari ücretle çalışmak yerine, aylık aynı ücreti kazanmak dahi olsa kendi işyerini açma durumu göstermektedir. Buna yönelik kendi işyerini açma ve daha fazla kazanma isteği içerisinde bulunan genç girişimcilere devlet tarafından birbirinden farklı kredi ve hibe paketleri bulunuyor. İşyeri kurma kredisi devlet destekli olarak gerek KOSGEB, gerek ise devlete bağlı birtakım kurumlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Özellikle de hibe projeleri kapsamında hizmet sunan KOSGEB, gençlere yönelik birçok farklı avantaj durumunu da sağlıyor. İŞKUR, KOSGEB, SYDV, TUBİTAK ve GTHB gibi kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanan destekler sadece gençlere yönelik değil, aynı zamanda mevcut esnaf kişilere de fayda sağlıyor. Esnaflar için KOSGEB tarafından hazırlanan ve verilen eğitimler kapsamında 14 farklı program dahilinde teşvik sağlanmaktadır. Esnaflar için Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bankalardan sağlanan KOBİ desteğinin yanı sıra, sermayesi olmayanlara kredi de sağlanabiliyor. Konumuzun devamında devlet destekli işyeri kurma kredisi 2018 yılına ait veri kaynaklarına dayalı bilgileri sizlere sunacağız.

TUBİTAK’TAN 150 BİN TL’LİK İŞYERİ PROJE DESTEĞİ

Teknolojiye yönelik projeler için Tubitak geri ödemesiz hibe desteği veriyor. Özellikle de işyerine ait yeni ürün tasarımları ve yenilikçi çağdaş iş fikirlerine yönelik projeleri inceleyerek onay veren Tübitak, 150 bin TL’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği sunuyor. Yılda 2 defa olmak üzere gelen ilan çağrılarına yönelik ortaya çıkan Tübitak, bu kapsamda gençlerin önünü açarak yenilikçi fikirler doğrultusunda bulunan projelere destek sağlıyor.

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi 2018 - 4 Farklı Başvuru Kanalı

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi 2018 – 4 Farklı Başvuru Kanalı

KOSGEB YENİ İŞYERİ AÇMA KREDİ BAŞVURUSU. İŞYERİ KURMA KREDİSİ

14 farklı proje kapsamında KOSGEB tarafından sunulan işyeri açma kredisi sadece gençlere yönelik yeni projeleri içeriyor. Yani, ilk defa bir işyeri açmak isteyen genç var ise buna yönelik KOSGEB tarafından 500 bin TL’ye kadar faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB faizsiz kredi desteği aynı zamanda esnaflara yönelik bir başvuru kapsamını da oluşturuyor. Yine belirli şartlar doğrultusunda işyerini büyütmek isteyen esnaf vatandaşlarımıza da 500 bin TL’ye kadar faizsiz kredi sunmaktadır. Bu krediye başvuru yapacak olanların teknolojiye dayalı ürün tasarımları, reklam giderleri, personel için maaş niteliği taşıyan etkenler ve benzeri giderler gösterebilecek kişiler faydalanabiliyor. KOSGEB işyeri açma kredisi için gerekli belgeler, şartlar ve başvuru sürecine yönelik izlenimlerin doğru ve düzenli yapılması halinde krediden faydalanabilmek mümkün olmaktadır.

SYDV’DEN 15 BİN TL’YE KADAR İŞ KURMA KREDİSİ

Kaymakamlıklar kapsamında yer alan ve bu kamu kuruluşuna bağlı olunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da kredi veren alanlardan biri olmaktadır. Özellikle de gençlerin önünü açmak adına kendilerine 15 bin TL’ye kadar yeni işyeri açma kredisi yönünde fayda sağlamaktadır. Bu vakıflar kapsamında yer alan krediyi alabilmek için ise KOSGEB ve benzeri kuruluşlarda yer alan kurslar gibi öğrenim görülmesi gerekmektedir.

GTHB’DEN GERİ ÖDEMESİZ 30 BİN TL’YE KADAR GİRİŞİMCİLİK HİBESİ

Geri ödemesiz kredi olarak da halk arasında dile alışık olan hibe projelerinden biri de GTHB’den sağlanmaktadır. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsal kesimlerde kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere yönelik 30 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlanmaktadır. Ek olarak yaşı olgun insanlarında başvuru yapabileceğini de söylemekte fayda var. Fakat daha çok gençlerin dikkate alındığı bu hibe sürecinde kendilerinden birkaç şartın gerçekleştirilmesini istemektedir. 18 ila 41 yaş aralığına sahip olunması önemli şartlar arasında yer alıyor. Ek olarak kişi ve evli ise eşinin dahi hiçbir işte çalışmamış olması karşılanması gerekilen ilk şartlar arasında yer almaktadır.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir