Detaylı Ziraat Bankası Kredi Başvuru Yolları

Ülkemizde son dönemlerde ekonomik kapsamda gelişen durumlar birçok kişiyi maddi açıdan oldukça etkilemektedir. Tüketici sınıfının son zamanlarda artan isteklerine yönelik ihtiyaç durumları ile birlikte birçok banka finansman destekleri sağlamaya yönelmiştir. Bu kapsamda gelişen bankacılık sektörü kredili ürünler üzerine en iyi desteği vermek adına rekabet içerisinde olmaktadırlar. Bu finansal kuruluşlar arasında yer alan Ziraat Bankası kredi başvurusu üzerine diğer birçok bankaya göre daha fazla avantaj sağlayarak tüketicinin yanında olmakta. Ziraat Bankası kredi başvuru yolları üzerine değineceğimiz bilgiler ve diğer ek bilgilerle birlikte konumuzu takip ederek en doğru ve en kesin yoldan başvuru talebinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyaçlarınız dahilinde yapacağınız Ziraat bankası kredi başvurusu ile birlikte seçeceğiniz vade aralığını iyi belirlemeniz gerekmektedir. Konumuzda ziraat bankası kredi başvurusu gerekli belgeler, ziraat bankası kredi çeşitleri, ziraat ihtiyaç kredisi, ziraat bankası kredi kampanyası, ziraat bankası kredi başvurusu, ziraat bankası kredi şartları konularına deyinde. Ziraat bankası kredi başvurusu hakkında detaylı bilgiyi makalemizde alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Hızla büyüyen bankacılık sektörü, yine aynı şekilde sürekli açık bir halde büyüyen maddi yetersizliklere derman olacak cinsten. Birçok banka ihtiyaçlara yönelik hazırladığı kredi ürünleri sayesinde tüketicilerin isteklerine cevap vermektedir. Her ne kadar çeşitli isteklere yönelik kredi başvuruları olsa da bankalar bunu ihtiyaç kredisi adı altında toplamaktadır. Tıpkı Ziraat Bankası kredi çekme olanaklarına dayalı olan sağlık, eğitim, seyahat, tatil, gezi ve benzeri birçok farklı ihtiyaca yönelik farklı kredili ürünler, ana kategori olan ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilerek her birine özel olarak sunulan faiz oranlarıyla verilmektedir. Genellikle çiftçi kredisi veya öğrenci kredisi ya da kredi kartı gibi ürünler üzerine popülerleşen Ziraat Bankası, birçok farklı meslek grubuna yönelik tüketicisi sınıfına kredi sağlamaktadır.

Türkiye’nin öncü bankaları arasında yer alan ve her geçen gün büyüme evresinde bulunan Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak için her bankada da olduğu üzere birtakım şartlar ve belgelerin karşılanması gerekmektedir. Buna yönelik tercih edeceğiniz kredi ürünlerine yönelik en iyi faiz oranları üzerinde karar kılarak vade seçeneğini de seçtikten sonra aylık ödemeler eşliğinde kredinizi ödeyebileceksiniz.

ziraat bankasi ihtiyac kredisi basvurusu

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri Nelerdir?

“İlgili bankaya ait 3 farklı ana kredi kategorisi bulunuyor, bunlar; İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi adı altında belirtilen başlıklar dahilinde sağlanmaktadır. Bizler ise daha çok merak edilen ihtiyaç kredisi başvurusu üzerine Ziraat Bankası’nda hangi yollar üzerinden yapılacağını sizlere aktaracağız.”

Devlet destekli banka, çeşitli ihtiyaçlardan doğan ihtiyaç kredisine yönelik başvuruların yanı sıra ev sahibi olmak isteyen tüketiciler içinde farklı ürün konseptleri sunuyor. Krediyle ev satın almak gibi bir düşünceniz var ise, Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu ile ilgili olarak tercihlerde de bulunabilirsiniz. En uygun faizli konut kredisi veren bankalar nezdinde yer alan Ziraat Bankası, bu kapsamda birtakım özellikleri de taşıyor, Ziraat Bankası konut kredisi özellikleri hemen aşağıdaki gibidir;

 • En fazla 120 ay konut kredi vadesi sunulmaktadır.
 • İlgili banka tarafından konut kredisine yönelik talep edilen peşinat konut tutarının %25 kadar olmaktadır.
 • Expertiz tarafından belirtilen değere yönelik banka, konuta yönelik %75 oranında kredi vermektedir.
 • Ziraat Bankası tarafından konut ipotek altına alınmaktadır.
 • Vade süreci boyunca hayat, zorunlu deprem ve konut sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapma gibi bir adım attıysanız, öncelikli olarak kredinin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Başvuru kanallarına geçmeden önce sizlere Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi özellikleri neler, ne gibi avantajlar sağlıyor bunlara değineceğiz.

 • Oldukça esnek bir ödeme yapısına sahip olan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ile ilgili başvurularınızda dilediğiniz vade aralığını seçebilirsiniz.
 • Maksimum vade seçeneği yapılan yeni düzenlemeler ile ilgili olarak 48 aya kadar sunulmaktadır.
 • İlgili kredi başvurusunda kişiden şahsi veya maddi kapsamda teminat istenmektedir.
 • Kredi vade süreci var oldukça, hayat sigortasına tabii tutulmaktasınız.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kredi başvuru formu,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi, pasaport fotokopisi veya kişiye ait sürücü kimlik belgesi,
 • Kişinin çalıştığı yerden bankaya sunması şart olan gelir belgesi,
 • Son olarak eğer şubeye gidilip başvuru yapılacak ise, bankanın gelişmelere göre isteyeceği birtakım ek belgeler de Ziraat Bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler nezdinde tutulmalıdır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yolları Nelerdir?

Ziraat kredi başvurusu üzerine alacağınız kararlarda, diğer konularımızda da yer alan bankalarla ilgili faiz oranları her daim göz önünde bulundurmanız fayda var. Ziraat Bankası kredi faiz oranları ile ilgili olarak bilgi sahibi olmanız size her zaman avantaj sağlayacaktır. Hemen altta Ziraat Bankası kredi başvuru yolları ile ilgili bilgilerin hemen ardından konunun en altında güncel faiz oranlarını da sizlere sunacağız.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı ile Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunda en hızlı yollardan biri olan telefon bankacılığı üzerinden gelen başvuruları banka kabul etmektedir. 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu üzerine talepte bulunabilir, ön onayınızı alabilirsiniz. Telefonda görüşme yaptığınız esnada kredi için gerekli belgeler üzerine de bilgi sahibi olarak şubeye gittiğinizde hızlı bir işlem dahilinde hareket edebilirsiniz. Telefon bankacılığı üzerinden 7/24 aralıksız kredili ürünler hakkında merak ettiklerinizi ve başvuru taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelelim kredi başvurularında en hızlı yol olan SMS kanalına. Dev bankalarında hizmet dahilinde tuttuğu ve her geçen gün geliştirdiği SMS yoluyla kredi başvurusu Ziraat Bankası tarafından da sağlanan bir hizmet aksamı olmaktadır. Kredi başvurularına yönelik ön onay sürecini temsil eden SMS aracılığıyla ihtiyaç kredilerine yönelik taleplerde bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası SMS kredi başvurusu yolunu tercih etmek istiyorsanız bunun için kısa mesaj bölümüne gelerek “KREDİ boşluk T.C. KİMLİK NUMARANIZ boşluk KREDİ TUTARI boşluk SEÇECEĞİNİZ VADE boşluk AYLIK NET GELİRİNİZ” ile ilgili bilgileri yazdıktan sonra 4747’e göndermeniz yeterli olacaktır. Kredi başvurusu ön onay durumunu aldıktan sonra size en yakın Ziraat Bankası şubesine hemen yukarı da belirttiğimiz gerekli belgeler ile birlikte giderek kredinizi alabilirsiniz.

Ziraat Banması İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası diğer dev bankalar gibi sürekli teknolojiyi arkasına alarak hareket eden bir finansal kuruluş olmaktadır. Krediler üzerine de hem internet bankacılığı, hem de mobil uygulama üzerinden sağlanan hizmetler kapsamında ihtiyaç kredisine yönelik talepleri almaktadır. Ziraat Bankası internet üzerinden kredi başvurusu yapmak için ilgili siteye erişim sağlayarak bilgileriniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Akabinde “Krediler” bölümünde yer alan sayfaları takip ederek ihtiyaç kredisine ek olarak konut ve taşıt kredisi gibi kredili ürünler üzerine de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubelerinden Kredi Başvurusu

Konumuz içerisinde belirttiğimiz kredi başvurusunda gerekli olan belgeler ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek de başvuruda bulunabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında hemen her şehrinde ve hatta ilçelerinde dahi şubeleri bulunan Ziraat Bankası’ndan kolay kredi başvurusu yapabilme imkanına sahipsiniz. Kredi notunuz bu kapsamda size en yardımcı olacak etkendir. Buna ek olarak Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ise %1,37’den başlayan faizlerle belirlenerek ana para tutarına eklenmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir