Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

denizbank kredi notu ogrenme

Denizbank Türk denizcilik sektörünü finanse etmek için kurulan ancak sonrasında özelleştirilen bir finans kuruluşudur. Hala tarım ve işletme kredileri ile adını sık sık duyurmaktadır. Geçtiğimiz günlerde de el değiştiren Denizbank pek çok avantajlı ürünü ile müşterilerine hizmet vermeye devam diyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda konut kredileri için bir açıklama yapıldı ve faizlerde sert bir düşüş yaşandı. Konut almak isteyenlerin elini bağlayan yüksek kredi faizleri birkaç banka tarafından yüzde 1’in altına düşürüldü. Bunlardan bir tanesi de Denizbank konut kredisi oldu ve faiz oranlarını yüzde 0.89 olarak güncelledi. Bu sayede Denizbank müşterileri de kolay konut kredisi ödemeleri sayesinde derin bir nefes alabildi.

 

Denizbank Konut Kredisi Kullanmak

Denizbank eksper değerinin yüzde 70’ini kredi olarak kullandıran bankalardan bir tanesi. Dolayısıyla yüzde 30’luk kısım müşteri tarafından finanse edilmeli. Elbette bazı konutlar için bu durum geçerli değil. Özellikle kentsel dönüşüm süreci ile birlikte ortaya çıkan yeni yapıların tamamına da kredi verilebiliyor. Bu kredilerden Denizbank’ta da yararlanmak mümkün. Ancak elbette konutun bulunduğu nokta ve oda sayısı burada çok önemli bir yere sahip. kısacası söz yine eksper değerinde son buluyor. Ayrıca farklı bir ev için yüzde 100 konut kredisi kullanmak isteyen kişiler, eğer başka bir evi ipotek gösterebilirler ise banka bu teklifi kabul ediyor. Yani hali hazırda evi olan bir kişi bu evi ipotek göstererek yeni alacağı evin tamamını kredi ile satın alabiliyor. Banka hem var olan eve hem de yeni alınacak olan eve ipotek koyuyor.

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir? - Denizbank Kredi Başvuru

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir? – Denizbank Kredi Başvuru

Denizbank Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi başvurusu için bu bankada da uygulanacak adımlar değişmiyor. Öncelikle alınacak olan evin kat tapulu bir mülkiyet olması gerekiyor. Ayrıca tapuda hane yani konut olarak görünmesi şart. Depo ya da ambar olarak görülen noktalar için konut kredisi kullanılamaz. Eksper konutun değerini belirledikten sonra bankaya değer belgesini ibraz eder. Bu işlem birkaç iş günü sürer ve eksper bedeli müşteriden tahsil edilir. Eksper bedelinin yüzde 70’i diğer tüm koşullar uygun ise kredi olarak kullandırılır.

Makalemizde Denizbank konut kredisi başvuru hakkında detaylı bilgi verdik. Denizbank internet sitesini ziyaret ederek faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz. Sorularınızı lütfen yoruma bırakınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir