Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Şartları

denizbank ihtiyac kredisi

Denizbank ihtiyaç kredisi almak için öncelikle şubeye gitmenizi gerektirecek bir durum olmadığını belirterek cümleme giriş yapayım. Eğer internet üzerinden kredi başvurusu sizin için problem olmayacaksa sadece bir form doldurarak bunu yapabilirsiniz. Deniz Bank ihtiyaç kredisine başvuru yaptıktan sonra, gelecek olan sms onayını bekleyeceksiniz.

Doldurduğunuz form sonucunda başvurunuz onaylanırsa ve eski bir Denizbank kullanıcısı iseniz, bilgileriniz ellerinde olduğu için kredi direkt olarak hesabınıza yatırılacaktır.

Eğer Denizbank üyesi değilseniz veya sistemde bir değişiklik olduysa yine size geri dönüş yaparak evrakları tamamlamanız için sizi bankaya davet edebilirler.  Daha sonra kredi miktarınızı formda yazan kurallara göre belirliyorsunuz. Bununla birlikte vadenizi ve faiz oranını beliyorsunuz. Faiz oranında şöyle bir incelik var. Normalde faiz oranını siz belirleyemiyorsunuz ama aldığınız kredi miktarına göre kredi faiz oranı değişime uğramaktadır.

Deniz Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Deniz Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları, %0,99 – %1,59 arasında değişiklik göstermektedir.

Örneğin;

2 bin liralık bir kredi alırsanız ve vadesi 12 ay olursa, kredi oranınız %0,99 olarak belirlenir.

10 bin liralık bir kredi alırsanız ve vadesi 48 ay olursa, kredi oranınız %1,59 olarak belirlenir.

Denizbanktan ihtiyaç kredisi alacaksınız kredisi, vadesi belirli bir aralıkta olmalıdır. Bunun haricinde en fazla kredi vadesini 48 ay olarak belirlemiştir.

2 bin liralık bir kredi 12 ay vadeli alırsanız, krediyi taksitli ödeme miktarı aylık 180₺ olarak belirlerler.

10 bin liralık bir kredi 48 ay vadeli alırsanız, krediyi taksitli ödeme miktarı aylık 320₺ olarak belirlerler.

Alınan Deniz Bank İhtiyaç Kredisi ödenirken, krediyi tahsis etme parası ve sigorta primini de ödemeniz gerekiyor. Kredi tahsis ücreti, aldığınız kredinin %0,5’i olarak belirlenirken sigorta miktarı aldığınız krediye göre belirsizlik göstermektedir.

denizbank kredi sartlari

denizbank kredi sartlari

Deniz Bank İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Krediyi almak için belli şartlar gereklidir bunlar:

Sigortalılık süresi: Çalıştığınız bir işyerinde 6 ay ve üstü sabit bir şekilde çalışmış olmalısınız. Eğer ki 6 aylık süreyi doldurmadıysanız fakat önceden çalıştığınız yer varsa buradan bahsedebilirsiniz.  Diğer öneriyi de maaş aldığınızı gösteren bankadan kredi almak için başvuru yapmaktır.

Ödenmemiş borcun olmaması: Eğer ödemediğiniz krediniz olursa, başvurunuzun gerçekleşme ihtimali azalır.

Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık süreci kapsar. Bu yüzden ödemeyi geciktirmemeye dikkat edin. En kötü asgari ödeme miktarını ödeyiniz.

Kredi notu: Kredi notu yüksek olursa kredi alabilirsiniz. Kredi notu, aldığınız ve ödediğiniz kredilere göre değişmektedir.

İdari takipte olmamak:  Eğer geçmişte ödemediğiniz vakti geçtikten sonra söylenilen sürede ödediğiniz bir kredi varsa. İşlem yapılmadan ödediyseniz problem olmayacaktır. Aksi halde kredi çıkmayacaktır.

Borç ve ödeme geçmişiniz önemli.  Eğer borç ve ödeme geçmişiniz düzenli bir şekildeyse kredi almanıza engel durum olmayacaktır.

Deniz Bank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgâh
  • Çiftçilik Belgesi ve ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt.)
  • Tapu’nun Fotokopisi
  • Taşıt Ruhsat Fotokopisi

Deniz Bank İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi alabilmek için kredi notunuz yeterli olmalıdır. Kredi notunuz istenilenini altında olursa maalesef kredi alamazsınız. Kredi notları şu şekilde ifade edilmektedir:

1700 ve üstü =  Çok İyi

1500 – 1700  =  İyi

700 – 1500  =  Kötü

Eğer kredi notunuzu merak ediyorsanız, banka ile iletişim kurarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Konumuzda size Denizbank İhtiyaç Kredisi nasıl alınır açıkladım. Gerekli şekilde başvuru yapar, evrakları tam olarak toplarsanız krediniz onaylanacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir