Çok Borcum Var Nasıl Ödeyebilirim?

Çok borcum var nasıl ödeyebilirim sorusunu yakından inceleyelim. Bu sorunun cevabını arayan bir kişi Muhtemelen derin bir arayış içerisindedir. Bu arayışınıza tam olarak net bir cevap vereceğiz. Kalem kağıt alın ve borcum var nasıl ödeyebilirim sorunuzu başlık olarak ekleyin. Hemen başlayalım! Makalenin sonunda sizlere başarının anahtarını vereceğiz!

borcumu-nasıl-ödeyebilirim

borcumu-nasıl-ödeyebilirim

Borç kötü bir şey midir? İhtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir şekilde kullanıldığında borç büyük bir olanaktır. Bu olanak kullanıldığı takdirde kişiye büyük fayda sağlanabilir ancak bu olanak nefsin kurbanı olursa sorunlar büyük olacaktır.  Bu gibi durumlarda sakin olmalı ve düzenli bir hayat yaşamanız gerekir.

Borçlarımı Nasıl Bitirebilirim?

Borçlarımı nasıl öderim sorusunu soranları bir adım öne alalım. Borçlanmak olduğu gibi düzenli ödeme yapmakta olağan bir durumdur. Bu iki durumunda düzenli olarak değerlendirilmesi gerekir. Bu noktada borçlandıktan hemen sonra düzenli bir yaşam planı yapmayan kişiler muhtemelen büyük girdapların içerisinde düşecektir.

borç-kapatma-taktikleri

borç-kapatma-taktikleri

Borçlarımı ödeyemiyorum yardım eden kimse de bulunmuyor diyenlerin yardımına yine sizleri borç tuzaklarına düşüren bankalar koşmaktadır.  Elbette sizlerin bu kötü durumunuzdan fayda sağlama fırsatını kaçırmayacak olan bankalara girmeden önce yapmanız gereken birkaç unsur daha var. Sırasıyla borçlarınız için ilk adımda yapmanız gerekenler!

Çevrenize Danışın

Aileniz ve arkadaşlarınız arasında size uzun vadeli olarak maddi yardımda bulunabilecek olan birileri varsa  ilk olarak onlara danışın. Burada alacağınız borcun maksadı yapılandırma maksadıdır. Yapılandırma yapılan borcun ödenmesi çok daha kolay olacaktır. Bu aşamada ne kadar borç alabileceğinizi ortaya koyun. Sonrasında eğer tüm borçlarınızın kapsamında bir ödeme alacaksanız alın ve tüm borçlarınınızı kapatın. Eksik bırakmayın.

Ancak belli bir miktar ücret almaya ulaşabildiyseniz hiç zorlamadan borçlarınızı sırasıyla bir kağıda yazın faiz oranlarını dikkate alın en büyük faiz oranını barındıran borcunuza bakın. Eğer aldığınız para tamamını kapatıyorsa ilk olarak bunu kapatın. Eğer yetmiyorsa en yüksek faiz oranına sahip olan borcu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Ancak bu noktada da alacağınız paranın ödeme vadesini uzun tutun. Tutamasanız bile kaptılan borcun faizinden kurtulmuş olup %0 faizle borçlanmaya devam edeceksiniz.

Borç Kapatma Teknikleri

Borç kapatma teknikleri oldukça fazladır. Borç ödeme taktikleri arasından yapacağınız seçimde durumunuzu iyi bilmeniz gerekir. Geliriniz yetiyorsa ancak hayat kaliteniz düşüyorsa bu tamamen sizin probleminiz. Ancak gelir haricinde gelir düzeyini de aşan bir borçlanma sorunuyla karşı karşıyaysanız orada işler biraz değişir.

Bankalar müşterilerine borç para (kredi) verirken oldukça ayrıntılı bir analiz yapar. Kişinin sadece geçmiş ekonomik potansiyelini değerlendirir. Ancak iki ay sonra doğum yapacak hanımı çocuğun kırtasiye masraflarını, arabanın muayenesini, faturaları ve daha birçok faktörü hesaba katmaz. Bunlar tamamen kişi sorumluluğunda düşünülmelidir.

borç-ödeme-yolları

borç-ödeme-yolları

İşte bu gibi sorunlar ortaya çıktıkça kişi kendini büyük bir problemin ortasında bulur. Bu noktada da yine sizleri bu batağa sürükleyen bankalar son çaredir. Borçları bitirmenin sırrı bankaların yapılandırma kredilerinden faydalanmaktır. Bu kredi sayesinde bankalara olan toplu borçlanmayı tek bir bankaya yönlendirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Borç kapatma kredisi olarakta bilinen bu fırsatlar bütününden bahsedelim.

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi hesaplama yaptığımız planda yağmamız gereken son unsurdur. Yani hemen ilk borçlanma kaynaklı sorunda bu kredilere başvurmak hiç mantıklı değildir. Borç kapatma kredisi kullanılması durumunda kişiyi büyük bir yükten kurtaracağı sanılsada bu noktada bu kredi aslında büyük sorunları habercidir.

Bu kredi birçok banka tarafından verilir. Bu bankaların tamamı zaten ellerine düştüğünüzü bilerek sizlere üstün potansiyelde ki faiz oranlarını sunacaktır. Bu nedenle direnerek son çare olarak bu kredilere başvurmak çok daha mantıklı olacaktır. Sizlere borç kapatma kredisi başvuru konusunda oldukça detaylı makalelerimizi sunmak isteriz. Altta ki makalelerimiz okuyarak bankaların sunduğu yapılandırma kredilerine nasıl başvurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Borç Kapatma Kredisi

Yapılandırılan Kredi Kartı Borcu Bitince Tekrar Açılır Mı?

Büyük Borçlar Nasıl Ödenir?

100 milyar borç nasıl ödenir sorusundan tutunda birçok miktarda ki borçların ödenmesi noktasında kişiler sitemize sorular yağdırıyor. Bu noktada borç kapatmanın 5 altın kuralını sizlere veriyor. Borcunuz ister 300 ister 3000 lira olsun. Burada tek dikkat etmeniz gereken şey kuralları tam anlamıyla uygulamak hemen borç ödeme kuralları sıralamasına geçelim.

 1. Bireysel ihtiyaçlarınızı kesinlikle taksitlerin önüne geçirmeyin. Gerekirse bir ayı tek bir diş macunuyla geçirin ama taksitlerinizi aksatmayın.
 2. Gelirinizi kalıcı olarak taksit ve ihtiyaç olarak ikiye ayırın. Buna ek olarak herhangi bir ekonomik destek aldığınızda bu desteği taksit grubuna aktarın.
 3. Borçların tamamını bilin ve ödeyin. Birini de diğeri bitince öderim şeklinde faiz ödemeye yönelik hamlelerde bulunmayın. Az olsa bile hemen her borç için birikim yapın.
 4. Borç odaklarınızı azaltma yönünde çalışmalar yapın. Yani bir bankadan alıp diğerine vererek katlı faiz tuzağına düşmeyin. Bu sizin batmanıza neden olacaktır.
 5. Borçlarınızın arasında çıkan sosyal ihtiyaçları erteleyin ya da en az masrafla gidermeye çalışın. Mesela telefonunuz bozulduysa gidip 4000 liralık telefon almak zorunda değildisiniz. Herhangi düşük bütçeli tuşu bir cihazla da bu sancılı süreci ilerletebilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
6 Comments
 1. 11 Ekim 2018
  • 5 Kasım 2018
  • 29 Kasım 2018
 2. 5 Aralık 2018
 3. 23 Aralık 2018
  • 28 Aralık 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir