Cepten Ve İnternet Bankacılığından Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapabilirim? Detaylı Anlatım

Anında kredi başvurusu cepten ve internetten çok kısa sürede ve zaman almadan yapılmaktadır. İnternet bankacılığının gelişmesi ile bankalar neredeyse tüm bankacılık işlemlerini internet bankacılığına taşımış durumdadır. Bankaya gitmeden elinizde ki akıllı telefon veya İnternet bankacılığı ile her türlü bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmektesiniz. Bu işlemlerin arasında en önemlisi anında ihtiyaç kredisi alabilmektir. Yapı Kredi dahil olmak üzere bir çok banka cepten anında kredi başvurusu almakta ve aynı gün hatta aynı saatte geri dönüş yapmaktadır. Cepten anında kredi başvurusu ile o anda çektiğiniz ihtiyaç kredisi hesabınıza aktarılmaktadır.

Cepten Anında Kredi Başvurusu Hangi Saat Aralıklarında Yapılır?

Cepten anında kredi başvurusu bağlı bulunduğunuz bankanın mobil veya internet bankacılığı sayesinde her saat yapılabilmektedir. Yani bir saat sınırı yoktur. Gece 00:01 de dahi kredi başvurusu yapabilir ve anında dönüş alırsınız.

Cepten Anında Kredi Limiti Nedir?

Cepten anında kredi limiti sizin kredi notunuza göre belirlenmektedir. Kredi notunuz bankalar için çok önemlidir. Kredi notunuz bankalar tarafından uygun görüldüğü taktir de aylık geliriniz ve aylık ödeme üst limitinize göre kredi tutarı banka tarafından otomatik belirlenir. Cepten yada internetten bankacılığından hesabınıza girdiğinizde krediler kısmında bireysel krediler ve başvurular bölümünde anında kredi çıkacaktır. Bu kısımda size özel belirlenmiş kredi tutarını göreceksiniz. Gelirinize göre belirlenen kredi tutarı 10.000-15000 TL Hatta 50 bin tl ye kadar kredi limiti çıkabilir. Bu kredi limiti tamamen sizin kredi notunuz ve aylık geliriniz ile orantılıdır.

Cepten Ve İnternet Bankacılığından Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapabilirim?

Cepten ve internet bankacılığından anında kredi başvurusu yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Bağlı bulunduğunuz bankanın cep veya internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacaksınız.

  • Krediler Bölümüne giriş yap.
  • Bireysel kredi, İhtiyaç kredisi başvuru (Anında kredi) kısmını tıkla.
  • Açılan pencere size özel tanımlanmış kredi tutarını isteğinize göre ayarla.
  • Vade süresini belirle (12-24-36 ay gibi)
  • İşlemleri onayla. Sözleşmeleri onayla.
  • Kredi yarım saat içerisinde hesabınızda.

Cepten Ve İnternet Bankacılığından Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapabilirim? Detaylı Anlatım

Şimdi konuyu daha detaylı anlamanız için internet bankacılığı işlemlerini yapı kredi cepten anında kredi çekerek resimlerle anlatacağım.

  1. Yapı kredi İnternet Bankacılığı hesabınıza giriş yapın. Ardında krediler kısmını tıklayınız.

Krediler sekmesine tıklayınız.

2. Ardından Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ve kullanımı. Anında Kredi sekmesine tıklayınız. Bu menü bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

3- Gelen menüde size özel onaylanmış kredi tutarını göreceksiniz. Bu tutar kişiden kişiye değişebilir.  Orada gözüken rakımı anında belirtilen vadede çekebilirsiniz demektir. Devam etmek için krediyi kullan diyorsunuz.

Gelen menüde size özel onaylanmış kredi tutarını göreceksiniz. Bu tutar kişiden kişiye değişebilir.  Orada gözüken rakımı anında belirtilen vadede çekebilirsiniz demektir.

4-Bu gelen menüde sizin için belirlenen kredi tutarında değişiklik yapabiliyorsunuz. Kredi tutarınızı artıramazsınız ama düşürme şansınız var. Ayrıca kaç ayda ödemek istediğinizi de bu menüden yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise, aylık ödeme planı gelirinizle orantılı olacaktır. Yani sizin için belirlenen 10.000 tl kredi 48 ay vade ise. O krediyi 36 ay vade yapamazsınız. Çünkü aylık ödeme limitiniz ona yetmeyecektir. Kredi tutarını düşürüp ödeme planınızda ki ayıda o şekilde düşürebilirsiniz.  Kredi tutarınız ve ödeme planınızı belirledikten sonra devam diyoruz.

5- Bu bölüm artık krediniz ve ödeme planınızı belirledikten sonra bankanın isteklerini yapma kısmıdır. Sözleşmelerin tiklerini okudum olarak işaretleyin. Mümkünse okuyun. Sonra devam tuşuna basınız.

6-Bu kısım ise kredi sigortasını belirleme kısmı. İşsizlik sigortası, Hayat sigortası, yada sigortasız bölümlerini tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken kısım ise belirlediğiniz sigorta kısmının hemen altında yazan ödeme planları. Burada düşülen hata şu ki ben birde sigorta parası ödemek istemiyorum deyip sigortasız işaretlersek bir anda faiz oranı yukarı çıkıyor ve ödeme planı değişmiyor. Hatta daha zararlı çıkıyorsunuz. İşsizlik sigortası işaretler iseniz sizden daha yüksek sigorta parası kesiyor. En iyi olanı normal hayat sigortası ile ilerlemek.

7-Artık sona yaklaştık. Sigorta belirlemesi yaptıktan sonra. Önünüze ödeme planı gelecektir. Ödeme planınız ve kesintileri kontrol ettikten sonra ileri tuşu ile krediniz yarım saat sonra hesabınıza yatacaktır.

Cepten ve internet bankacılığından anında kredi çekmek iste bu kadar basit ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Diğer bankalar ile alakalı sorularınızı lütfen yorum ila bize iletiniz. En kısa zamanda dönüş apılacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir