Cep Telefonu Almak İçin Kredi Kullanabilir Miyim?

cep telefonu kredisi

BDDK tarafından yapılan düzenleme sonrasında kredi kartı ile yapılan alışverişlerin bir kısmına taksit sınırlamasının getirilmesi özellikle cep telefonu satışı yapan firmaların satışını olumsuz yönde etkilemişti. Buna karşılık bankalarda çeşitli kredi kampanyaları düzenleyerek hem kişilerin hem de firmaların yüzünü güldürmüştü.

Cep Telefonu Kredisi

Bazı bankalar cep telefonu satışı yapan firmalar ile yaptıkları anlaşma gereği cep telefonu kredisi kullandırmaktadır. Bu kredi kapsamında başvuru adımları bankalara ve kurumlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunu birkaç örnekle açıklamak istersek;

 Finansbank Konuşturan Kredi‘de başvurunuzu Finansbank internet sitesi üzerinden yapıyor ve aldığınız onay mesajı sonrasında en yakın Turkcell İletişim Merkezine giderek, kampanya dahilinde satışı yapılan tablet ve cep telefonunu anında alabiliyorsunuz. Finansbank Konuşturan Kredi kapsamında onaylanan kredinizin taksitleri faturanıza yansıtılmakta olup, bu suretle hem faturanızı hem de kredi taksitlerini aynı anda ödemiş oluyorsunuz.

 ING Bank TeknoKredi sayesinde, 500 TL’dan 15.000 TL ya kadar sadece mağaza içinde kullanabileceğiniz kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Başvuru yapmak içinde Teknosa mağazasından alacağınız Nakit kartta ve cep telefonuna ihtiyacınız bulunmaktadır. SMS ile yapacağınız başvuru sonrasında onay mesajı ile mağaza içi alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. ING Bank TeknoKredi taksit ödemelerini ING Banka şube, ATM veya internet şubesinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Finansbank ve INGBank’ın dışında Odeabank ve Denizbank’ta teknoloji marketleri ile anlaşmaya yaparak kredili olarak ürün almanızı sağlamaktadır.

Anlaşmalı bankaların dışında diğer bankalar ile çalışmak isterseniz, alacağınız ürüne ait proforma fatura, gelir belgesi ve kimliğiniz ile birlikte en yakın banka şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Burada şunu unutmamalısınız, kredi notunuz kredi verilebilir düzeyde olmadığı sürece anlaşmalı dahi olsa da hiçbir bankadan kredi onayı alamazsınız. Çünkü burada bankaların yaptıkları protokol ile sadece müşterin zaman kaybetmeden işlemlerini sonuçlandırılması hedeflenmiştir. Kredi notunuz düşük ve ödeme performansınız kötü ise lütfen boşu boşuna umutlanmayın.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir