Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar

ev hanimlarina kredi

Çalışmayan kadınlara kredi veren bankalar,  ev hanımları diye tabir edilen bütün kadınlara belirli şartlar ve incelemeler sonucu verilen bir geri ödemeli yardım parasıdır. Çalışmayan kadınlara verilen bu para, bankaların kendi inisiyatifleri ile verilen bir ihtiyaç kredisi olarak adlandırılmaktadır. Kamuya bağlı ve özel bankalar çalışmayan kadınlara kredi veren bankalardır.

Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar

  • Deniz Bank
  • Halk Bankası
  • Vakıf Bank
  • ING Bank
  • Şeker Bank
  • CitiBank
  • HSBC
  • Yapı Kredi Bankası
  • Ak Bank çalışmayan kadınlara kredi veren bankalar arasındadır. Fakat her bankanın kendine göre kuralları ve istekleri bulunmaktadır. Bu istekler karşılandığı takdirde krediler verilmektedir.

Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Kadınlara yönelik ev için gerekli ürünler, çocukların artan ihtiyaçlarının karşılanması ve kendi isteklerini karşıyabilmeleri için taksitli kredi yardımı yapılmakta ve bu durumlardan dolayı mağduriyetlerini engellemek için kredi verilmektedir.

Bu kredi imkânlarına sahip olabilmek için, gelir belgesiz olarak, internet üzerinden veya gerekli sms bilgileri ile başvuru yapılabilmektedir.

Onay mesajı telefona geldikten sonra, kredi tutarına ulaşmaları için bankalar aracılığı ile banka ve kredi kartı adreslerine gönderilmektedir.

Kredi notları yüksek olan çalışmayan kadınlar daha hızlı kredi alabileceklerdir.

evhanimlarina kredi veren bankalar

evhanimlarina kredi veren bankalar

Çalışmayan Kadınlara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Yukarıda belirttiğim maddelerde bulunan bankalar gelir belgesiz kredi de vermektedirler. Bunları ayrıca bir daha yazmaya gerek duymuyorum. Önemli olan konunun anlaşılabilmesidir.

Örnek olarak AkBank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu ’nu verelim:

Öncelikle AkBank mobil uygulamasını mobil cihazına indireceksiniz daha sonra uygulamaya girerek internet sitesi üzerinden başvuru yapabileceksiniz.

Akbank Mobil Bankacılık için gerekli internet şifresi almalısınız ve internet bankacılığınız aktif olmalıdır.

Başvuru için AkBank ticari hesabınız veya vadesiz hesabınız bulunmalıdır

Kredi sicil raporunuz temiz olmalıdır.

Eş Aracılığı İle Kredi Başvurusu

Çalışmayan kadınlar da kredi başvurusunda bulunmak için bir teminatta bulunmak zorundadırlar. Bunlardan birisi de eşlerinin gelir belgeleri ile başvurudur. Eşleri çalışmakta olan bayanlar eşlerinin maaş bilgileri ve gelir belgeleri ile bankaların istedikleri evrakları tamamlayarak ihtiyaç kredisi alabilirler.

İpotek Ettirerek Alınan Kredi Başvurusu

Çalışmayan kadınlara verilen kredilerin bir diğeri de ipotek karşılığında verilmektedir. Eğer çalışmayan kadının eşi de çalışmıyor ise, mülklerini(ev,arsa,tarla,araba,traktör vb.) ipotek ettirerek bu krediden yaralanabilmektedirler. Mülkler haricinde herhangi bir para eden hayvanlar vs. de ipotek ettirilebilmektedir.

Kira Gelir Belgesi ile Kredi Başvurusu

Çalışmayan kadınlar Kira gelir belgesi ile kredi alabilirler. Bunun için de üstlerine olan evlerin kira gelirlerini bankaya göstermek zorundadırlar.

Kira kontratı gösteren çalışmaya kadına 48 aya kadar vadeli kredi verilmektedir.

Bu durumlardan herhangi birine sahip olmayan, veya bir geliri olmayan kadınlar için yapılacak olanlar ise, nakit hesaplarında hareketlilik oluşturmalıdır. Yani para akışı sağlamalıdır. Bazı bankalar ise herhangi bir şeye ihtiyaç olmadan, kredi başvurularını onaylayacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir