Çalışmayan, İşsizler Kredi Kartı Alabilir Mi?

işsizler kredi kartı alabilir mi

Öncelikle şu soruyu cevaplandıralım; işsiz, çalışmadığım halde kredi kartına sahip olabilir mi? Kesinlikle, Evet! Artık neredeyse nakit para taşımanın hakir görülebileceği vahşi popülist kültürde ve neredeyse ailemizin bir ferdi gibi olan alışveriş kartları her bireyin ihtiyacı haline geldi. Bunun farkında olan bankalar da hiç boş durmadan, her an reklam kampanyalarına başvuruyorlar. Peki limitini kendimizin belirlediği ve doğru kullanımında oldukça faydalı olan kredi kartlarını hangi bankalar kolay bir şekilde veriyor? Çalışmayan İşsiz, Kredi kartı alabilir mi? Gelirim yok kredi kartı alabilir miyim? Gelir belgesiz kredi kartı alabilir miyim? Veya bir gelirim var fakat bunu belgeleyemiyorum’ deme durumunda iseniz yazımızı okumanızda fayda var.

Çalışmayan, İşsizler Kredi Kartı Alabilir Mi?

İşsizlere Kolay Kredi kartı Veren Bankalar

            Her bankanın Kredi kartı vermede kendine has kuralları ve kolaylıkları vardır. Günümüzde tüm bankaların kolay bir şekilde Kredi kartı verdiği göze çarpıyor. Koca koca yazılarla ‘kredi kartı veriyoruz’ bankaların reklamları hepimizin karşısına çıkmıştır. Bankaların resmi internet sayfasında bu tür yazılara itibar edilebilir. Fakat ne olduğu belli olmayan sitelerin bu tür reklam yazılarına itibar etmeyiniz, uyarısını yaparak bankaları sıralamaya başlıyoruz;

1- Ziraat Bankası: Ziraat bankası İşsiz, Çalışmayan kişilere Kredi kartı vermekte kolaylık sağlayan bankaların başında yer alıyor. Özellikle öğrencilere yönelik Kredi kartı çalışması yapan Ziraat Bankası bu konuda oldukça elini taşın altına koymuş durumda. Öğrencilere 500 TL limitli kredi kartı veren banka olması göze çarpıyor.

2- İş Bankası: Mustafa Kemal Atatürk döneminde devlet desteği ile kuruluşu yapılan İş Bankası Kredi kartı vermekte kolaylık sağlayan bir bankadır.

3- Garanti Bankası: Garanti Bankası da bu konuda kolaylık sağlayan bankalardandır.

Genel olarak birçok bankanın İşsiz, Çalışmayanlara kredi kartı vermekte kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Yadığımız listeye devam niteliğinde Yapı Kredi Bankası, Anadolu Bankası,  İş Bankası, Vakıflar Bankası ekleyebiliriz.

Kredi kartı Elimize Ne Zaman Ulaşır?

            Kredi kartı başvurunuzdan sonra kabul edildiyseniz, Kredi kartının elinize ulaşması adına bir bekeleme sürecine gireceksiniz. Her bankanın değişiklik gösterdiği bu süre, ortalama olarak 10-15 gün aralığında değişmektedir.

Kredi kartını Ne Zaman Kullanmaya Başlayabiliriz?

            Bu konuda da her bankanın uygulaması değişkenlik gösterir. Kimi bankalar Kredi kartı şifresini direkt olarak gönderilen zarfın içerisinde yollamaktadır. Kimi bankalar ise, şifre almanız için aramanızı istemektedir. Arayarak şifre alacağınız bankaların 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerini arayıp Kredi kartı şifresi talebinde bulunarak şifrenizi alabilirsiniz.

Çalışmayan, İşsizler Kredi Kartı Alabilir Mi? Gelirim yok kredi kartı Alınır Mı?

Çalışmayan, İşsizler Kredi Kartı Alabilir Mi? Gelirim yok kredi kartı Alınır Mı?

İşsizler Çalışmayanların Kredi kartı Başvuru Şartları

            Diğer bir adı da romantik dönem dediğimiz dönemlerdeki gibi, başvuruda herhangi bir zor şart yoktur. Eski romantik dönemlerde istenen ikametgah belgesi, gelir belgesi, sigorta vs. gibi evraklar istenmemektedir. Hatta bilakis hiçbir bankanın Kredi kartı Başvuru şartı yoktur, diyebiliriz. Herkes başvuruda bulunabilir. Bunun için sadece nüfus cüzdanınız ile Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankaya gitmeniz yeterlidir.

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

 

İşsizler Kredi kartı Başvurusu Nasıl Yapar?

            Kredi kartına Başvuru yapmak, çok kolay olmasının yanında, birçok yöntemi vardır. Her an, oturduğunuz yerden bile başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başlığımızda Kredi kartı Başvuru yöntemlerinden bahsedeceğiz;

  1. a) İnternet Üzerinden Kredi kartı Başvurusu: En yaygın ve en kolay başvuru yö Bu yöntem için internete bağlı olan bir bilgisayarınız veya cep telefonunuz olmalı. Bu iki cihazdan herhangi birinden internet sayfası açıp, arama kısmında ‘ A bankası kredi kartı başvuru yap ‘ yazdıktan sonra, karşınıza çıkan, aramasını yaptığınız bankanın resmi internet sayfasından başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken bağzı hususlar vardır; Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankanın resmi internet sayfasında bilgileri doldururken eksiksiz ve doğru doldurmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle TC kimlik no ve Cep telefon numarası bilgilerini doğru doldurmanız mutlak gereklidir. Çünkü olası bir iletişim ihtiyacında bu bilgiler üzerinden sizinle iletişime geçilecektir. Başvuru sonucunuzun Cep Telefonunuza geleceğini de unutmamak gerekir.
  2. b) Telefon İle Arayarak Kredi kartı Başvurusu: Bu yöntem için arama yapmaya elverişli bir telefonunuzun olması yeterlidir. Her bankanın müşteri hizmetleri departmanı vardır. Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankanın 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.
  3. c) Sms İle Kredi kartı Başvurusu: Ender bankalar dışında her bankanın Sms ile Kredi kartı Bavuru seçeneği bulunur. Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankanın sms ile başvuru seçeneği hakkında bilgi edindikten sonra, sms ile başvuru yapabilirsiniz. Bu yöntemde istenen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru yazmaya dikkat etmelisiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra, sms attığınız cep telefondan size geri dönüş yapılacaktır.
  4. d) Şubeden Kredi kartı Başvurusu: Bu yöntemde yapmanız gereken tek şey nüfus cüzdanınız ile Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankanın şubesine gidip bizzat yüzyüze başvurmanız söz konusu. Bizce en doğal ve en mantıklı yöntem budur. Çünkü başvuruda size, primini arttırmak için Kredi kartı vermek isteyen görevliler ile konuşacaksınız. Dolayısı ile görevli, Kredi kartını vermek için elinden gelen her imkanı kullanacaktır.
  5. e) ATM’den Kredi kartı Başvurusu: Bu yöntem oldukça kolaydır. Size en yakın, Kredi kartına sahip olmak istediğiniz bankanın ATM’sine uğrayıp kartsız işlem menüsünden Kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu yöntemlerin hepsi, oldukça birbirinden kolaydır. Bu yöntemlerden size en uygun olanı seçmeden önce Kredi kartı kampanyaları en uygun olan bankayı seçmenizde fayda var. En uygun kampanyası olan bankayı ve başvuru yönteminizi seçtikten sonra planınızı eyleme dökebilirsiniz.    Şimdi bu konuda İşsiz, Çalışmayanlara Kredi kartı vermekte kolaylık sağlayan bankaları sıralayacağız.

Çalışmayan İşsiz, Kredi kartı alabilir mi? Gelirim yok kredi kartı alabilir miyim? Gelir belgesiz kredi kartı alabilir miyim? Sorularına yanıt bulduk. Aklınıza takılan soruları, aşağıda ki yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir