Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

ev hanimlarina kredi

Sizler için ev hanımları nasıl kredi çekebilir sorusuna cevapları inceleyelim. Evin geçimi, ekonomisi, yemeği ve eve alınacaklara kadar her şeyinden ev hanımları sorumlu olsa da gerçekleştirdiği işi bir belge haline getiremedikleri için kredi kullanamazlar. Genel olarak para verilirken  idare edilmesi istenen yada tutumlu olması beklenen  ev hanımıdır Fakat bu durum bankalar için yeterli seviyede değildir.

Ev Hanımının Eşi Krediye Kefil Olabilir Mi?

Ev hanımlarının bankalardan kredi kullanabilmesi için bir kaç yolu mevcuttur.İlk olarak ya aile bireylerinden yada akrabalardan gelirini tam olarak belgeleyebilen kişi,kredi çekmek isteyen ev hanımına kefil olabilir;yada ev hanımının eşi, kendi adı olmak şartı ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir.

ev hanimlarina belgesiz kredi

ev hanimlarina belgesiz kredi

İkinci seçenek ise; ev hanımlarının kendisine ait olan mal varsa bunu  beyan ederek  bankadan kredi çekerken bildirmelidir. Ev hanımının kendisine ait evi, arabası gibi tapulu malı varsa başvuru yaparken sunabilir. Ev hanımının,kendisine gelen ve ait olan  kira geliri varsa  özellikle bu durum ev hanımının kredi çekmesini kolaylaştırabilir. Kirada olan konutun  tapusuyla birlikte  bankaya başvuru yapabilir.

Yatırım ve Birikim Hesapları Açtırın

Kredi kullanmanız için  diğer bir yol ise; evinize gelen  faturaları, otomatik olarak  ödeme emri vermektir. Bu seçenek için, hesap işletim parası alınmayan farklı bir hesap için işlem yaptırabilir yada açtırabilirsiniz. Küçük çapı olan bu hesaba arada bugüne kadar yapmış olduğunuz birikimlerinizi yatırabilir ayrıca bir müddet sonra bankaların uzun süreli müşterileri arasında yer alıp az miktar kadar kredi teklifiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Şubede çalışan danışmanlar ile mevduat çalışması yada ilişkisi, kurmalısınız çünkü bu durum sizin ileride kredi notunu yükseltme yükseltebilir.

2017 yılı itibariyle yalnız bu ve benzeri kriterlere uyum gösteren  ev hanımlarına kredi çekme  politikasını sahiplenirken, ek olarak Avrupa Birliği kredileri olarak da aklımızda yer edinen, hibe olan kredilerde de olumlu bir süreç olabilmesi için,farklı olan bir  çok kriterin taşınılması şarttır ki bu durum da  zor geçen bir sürece işaret eder. Ancak bunun yanı sıra kredi çekebilmek için gelecek olan onay zorlaşır.

Ek Gelirlerinizi Bildirin

Bankalardan kredi alabilmek için elbette bir gelir belgesi sunmalıyız. Ev hanımları için geçerli olan bir diğer durum ise eşinizin gelirinin hane geliri sayılması ve kredi almanıza yardımcı olmasınız. Bunun yanı sıra üzerinize kayıtlı olarak bulunan ev, araba gibi menkul ve gayrimenkullerde kredi almanızı kolaylaştıracaktır. Eğer eşinizin de bir geliri yok ise ya da geliri var ancak bu geliri belgeleyemiyorsanız, gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir