Bütün Kredileri Tek Bankada Toplama

tüm borçları tek bankada toplama

Kredi borcu çok fazla olan ve kredi borcunu hem vade olarak uzatıp hemde bütün kredileri tek bankada toplama işlemi gerçekleştirmek isteyenler için kaynak niteliğinde bir yazı hazırladık.

Her geçen gün ülkemizde insanlara hizmet veren banka sayısı artmaktadır. Bu artışın doğal bir sebebi olarak diğer bankaların önüne geçmek isteyen bankalar, müşterilerine daha kaliteli ve çeşitli hizmetler sunmaya çalışmaktadır. Bu hizmet çeşitlenmesi sırasında ortaya çıkan krediler vatandaşların sıklıkla tercih ettiği banka hizmetlerindendir. Bankalar kredi verirken müşterilerine toplu bir şekilde para transferi yapmakta ve bu transfer edilen borç parayı uzun vadelerde, çeşitli faiz oranlarıyla geri almaktadır. Faiz oranlarının düşük olması kişilerin rahat bir şekilde araba veya ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Alınan kredilerin geri ödemesi sırasında vade ne kadar uzun olursa olsun bazı durumlarda ödemelerde sıkıntı yaşanmaktadır. Müşterilerin ödemelerini yapamamasına neden olan bu sıkıntılar hem bankayı hem de müşteriyi mağdur etmektedir. İki tarafın da ödeme işlemleri sırasında sorun yaşamasını engellemek için bütün kredileri tek bankada toplama işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler hem bankanın alacağını hemen almasına hem de müşterinin daha rahat bir ödeme planına sahip olmasına olanak sağlamaktadır.

Bütün Kredileri Tek Bankada Toplama Neden Yapılır?

Bütün kredileri tek bankada toplama işlemleri ihtiyaç kredisi taşıma adıyla da bilinmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için pek çok sebep bulunmaktadır. Ancak bu tarz hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin genel amacı yeni ödeme planına sahip olup daha uzun vadede daha rahat bir şekilde ödemeleri gerçekleştirmektir. Bunun dışında, farklı bankalara olan çeşitli borçları aynı bankada toplamak, böylelikle tek bir bankaya ödeme yapmak isteyip işini kolaylaştırmak isteyen kişiler de bu hizmetlerden yararlanabilmektedir. Bankaların bütün kredileri tek bankada toplama hizmetlerini verme amacı hem müşterilerine yardım edip hizmet verdiği kişi sayısını artırmak hem de kredi ödemelerinden pay elde etmektir. Bu sayede bankalar bir taşla iki kuş vurmaktadır. Finansal açıdan bilgiye sahip olan ve borcunu ödeyemeyen kişiler de borç yapılandırmasına nazaran bu hizmeti daha sık tercih etmektedir. Çünkü bu hizmet borç yapılandırmasına göre daha az yıpratıcıdır.

Bütün Kredileri Tek Bankada Toplama

Bütün Kredileri Tek Bankada Toplama

Bütün Kredileri Tek Bankada Toplama Nedir?

Bu işlem birçok banka müşterisinin borçlarını daha rahat bir şekilde ödemesini sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin genellikle birden fazla bankaya kredi kartı veya kredi borcu bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanıldığı taktirde tüm kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçları tek bir çatı altında toplanmaktadır. Tek bir bankada toplanan bu borçlar için tekrar bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Müşterinin ödeme kapasitesine göre belirlenen bu ödeme planında kişi farklı faiz oranlarından ve kampanyalardan yararlanabilir. Tüm borçların toplamının tek bir faiz oranı ve tek bir taksit oranı üzerinden ödendiği bu yöntem banka müşterilerini sıklıkla hacizden kurtarmaktadır.

Bütün Kredileri Tek Bankada Toplamanın Şartları Nelerdir?

Borç transfer kredisi ya da borç kapatma kredisi de denilen bu hizmetten yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle her alınan kredi transfer kapsamına girmemektedir. Bununla birlikte, bütün kredileri tek bankada toplama işlemi gerçekleştirileceği zaman tüm borçların tamamı toplanmalıdır. Borçların bir kısmının tek bankada toplanması gibi bir hizmetten yararlanmak söz konusu değildir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişinin toplama sonrasında hiçbir bankaya borcu bulunmaması gerekmektedir. EFT işlemlerini kolaylaştırmak için bankalar işlem ücreti almamaktadır. Bu hizmetten kredi kartı için de yararlanılmak isteniliyorsa kartın alındığı bankadan bilgi alınması gerekmektedir.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Şartları

Vakıfbank borç kapatma kredisi veren bankalardan bir tanesidir. Bu hizmetin verilebilmesi için bankanın belirlediği bazı şartları vardır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler en fazla 20.000 Türk Lirası’na tekabül eden borçlarını Vakıfbank’ta toplayabilirler. Ardından bu borçlar 18 aya kadar vadelendirilebilir. Eğer Vakıfbank borç kapatma kredisi hizmetlerinden yararlanılmak isteniyorsa Vakıfbank şubelerinden, internet sitesinden ya da çağrı merkezinden yardım alınabilir.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Koşulları

Akbank borç kapatma kredisi konusunda müşterilerine uzun vade fırsatları sunmaktadır. 48 ay vadeye kadar ödenebilen borçlar 1,80 faiz oranına tabii tutulmaktadır. Genellikle yapılandırma kabul edilmediğinde alınan bu hizmet Akbank tarafından müşterilerin cebini düşünerek oluşturulmuştur. Akbank borç kapatma kredisi fırsatlarından yararlanabilmek için kişilerin kredi notunun yüksek olması ve sicilinin temiz olması gerekmektedir. Aksi taktirde Akbank başvuruları reddedebilir. Akbank’ın bu hizmetlerinden yararlanabilmek için şubelerine gidilebilir, www.akbank.com sitesine girilebilir ya da 444 25 25 numaralı çağrı merkezi aranarak başvuru işlemleri başlatılabilir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Hizmetleri

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler 60 ay vadeye kadar borç ödeme taksitini artırabilmektedir. Borç transfer kredisi Ziraat Bankası’ndan alınacaksa ödeme yapılırken 1,5 faiz oranı uygulanmaktadır. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi işlemlerini başlatabilmek için kişinin ilk olarak toplam borç tutarını belirten bir belge alması gerekiyor. Bu belge alındıktan sonra borç transfer kredisi Ziraat Bankası şubeleri üzerinden rahatlıkla alınabiliyor. Bütün kredileri tek bankada toplama hizmetleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacı olan kişiler www.ziraatbank.com.tr adresine girebilir ya da 444 00 00 numaralı çağrı merkezini arayabilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
2 Comments
  1. 27 Eylül 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir