Burs Kartıyla İnternetten Alışveriş

kredihocası-burs-kartı-ile-internetten-alışveriş

Burs Kartıyla İnternetten Alışveriş Yapma

Burs kartımla internetten alışveriş yapabilir miyim diyen öğrencilere Burs Kartıyla İnternetten alışveriş yapma makalemizde ayrıntılı bir cevap sunacağız. Bu işlemler bursunu Ziraat bankasından alan öğrenciler için geçerlidir.

Burs kartıyla internetten alışveriş yapma ziraat bankası sayesinde mümkündür. Ziraat Bankası burs öğrencisi, ilk olarak yapman gereken şey kartının bu işleme uygun olup olmadığını öğrenmek. Bu alışverişleri yapmak için kredi kartına sahip olman gerekmiyor. Ancak sahip olduğun bank kartın güncel olması gerekiyor.

kredihocası-pybs-kartı-ile-internetteen-alışveriş-yapma

Eğer kartınız yukarıda ki görsel gibiyse internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Kartınızın arka yüzünü çevirin. Burada kapatılmış beyaz renkte bir şerit olmalıdır. Bu şerdtin sonlandığı yerde siyah renklerle yazılı 3 rakamlık bir güvenlik numarası olmalıdır. Eğer bu kod yoksa bankadan kart yenilemesi isteyebilirsiniz. Ya da kartınızı ATM’de unutarak başvuruyu kolaylaştırabilirsiniz.

PYBS bursları ne zaman yatacak yeni alanlar için oldukça önemli bir soru. Bu soruyu aşağıda ki makalemizde cevapladık. İkinci bir soru ise internet alışverişleridir.

2018 PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak?

PYBS Bursu Geri Ödenir Mi?

PYBS Bursu Kaç Paradır?

Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat bankası numarası olan 444 0 000 numarasını arayın. Sonrasında sizden istenilen bilgileri girin ve kart işlemleri sekmesinden “İşlem Kısıtları” bölümüne erişin. Burada Yurt İçi E-Ticaret kıstını kaldırın. Yapılan düzenlemeyle tüm kartlar internet alışverişlerine kapatıldı. Bu alışverişi yapmak için ilk olarak kartınızı açtırmanız gerekir.

kredihocası-pybs-bursu-internet

PYBS kartıyla internetten alışveriş yapma eylemi için bir noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Size alışverişiniz sorasında hesaba ait telefona gelen SMS’i siteye girmeniz gerektiği söylenecektir. Eğer hesap ebeveynleriniz telefonuna kayıtlıysa ki öyledir, bu telefonlar yanınızdayken alışveriş yapınız.

İnternet alışverişi yapmak istiyorum

İnternet alışverişi yapmak istiyorum diyen öğrenciler, kartınızın işlem kısıtını açtırdıktan sonra alışveriş yapmak istediğiniz siteye girin. Sonrasında ürünü seçin ve      “satın al” butonlarına tıklayın. Ekrana gelen kredi kartı bölümünü kartınıza bakarak doldurun.

Sonrasında telefona gelen mesajı ekrana tuşlayın. Bu işlemleri bilindik sitelerde yapınız. Aksi takdirde sorunlar yaşayabilirsiniz. Kartınız için telefona gelen şifreyi sakın kimseyle paylaşmayın. İyi alışverişler!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
One Response
  1. 28 Mayıs 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir