Borcu Olan Emekli Yeni Kredi Çekebilir Mi?

emeklilere ikinci kredi

Emekliler aynı anda 2 kredi çekebilir mi? ya da borcu olan emekli yeni kredi çekebilir mi? bu soruların sıkça sorulması üzerine bu konuda bir yazı yazmaya karar verdim. Emekli oldunuz ve bir kredinizin ödemesi devam ediyor, bu durumda yeni bir kredi alabilirsiniz. Ancak bu yeni kredi için bir kaç şartın yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Bu şartların başında ise aldığınız maaşın tutarı ve ek gelirleriniz gelmektedir. Yine aynı şekilde aynı anda birden fazla kredi çekebilmeniz de mümkündür. Tabi ki yine gelir durumunuz birden fazla kredi alıp alamayacağınızı etkilemektedir.

Emeklilerin bir kredi ödemesi devam ederken yeni kredi çekmek için yaptığı başvuru çoğu zaman olumlu sonuçlanmaktadır. Ancak gelirin yetersiz kaldığı durumlarda çoğu zaman ek gelir belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer emekliliğiniz dışında farklı bir işyerinde çalışıyorsanız, maaş yazısı alarak gelirinizin yetmediği durumlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekliye İkinci Krediyi Veren Bankalar

Emekliye kredi veren bankalar yazımızda emekli olanlara kredi veren bankalardan bahsetmiştik. Bu bankalar kredi verirken emekli maaşı taşıma zorunluluğunu da kullanmaktadır. Yani bir bankadan kredi çekiyorsanız, maaşınızı da o bankaya taşımanız istenmektedir. Ancak emekli olarak ikinci krediyi çekmek istediğiniz de maaş taşımanız mümkün değildir. Bunun nedeni ise maaşınıza bağlı bir kredinizin olmasıdır. Maaşınızı taşıyamayan banka, sizlere kredi vermeye de sıcak bakmayacaktır. Bu durumda dilerseniz borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz. Borç kapatma kredisi ile ilgili bilgi sahibi değilseniz, borç kapatma kredisi nedir? nasıl kullanılır? başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz. Eğer borç kapatma kredisi çekmek istemezseniz, bu durumda gelirinize oranla yeni kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Ziraat Bankasından Kredi İmkanı

Denizbank Emekliye İkinci Kredi

Denizbank emekli müşterilerine özel ikinci kredi imkanı sunmaktadır. Eğer bir krediniz var ve yeni kredi çekmek istiyorsanız, Denizbank’ı tercih edebilirsiniz. Maaşınıza ve ödeme gücünüze göre belirlenecek olan yeni kredinizin onaylanmasında kredi notuda önemli rol oynamaktadır. Eğer kredi notunuz düşün ise bu durumda yeni kredi almanız da mümkün olmayacaktır. Kredi notunuzu artırmanın yolu ödemelerinizi düzenli olarak yapmaktır. Eğer ödemelerinizde gecikmeler yaşanıyor ise kredi notunuza eksi yönde etki edecektir.

Ziraat Bankası Emekli Maaşı Kredisi 2018

Haczi Olan Emekliler Kredi Çekebilir Mi?

48 Ay Vade ile Kredi Kullanmak

Denizbank Emekli Kredisi İstenilen Evraklar

Denizbank, emekli müşterilerinden yeni kredi başvurusu için kimlik belgesi ve emekli olduğunu gösteren E-Devlet üzerinden alınan belgeyi istemektedir. Emekliyseniz ve farklı bir işyerinde daha çalışıyorsanız, bu durumda maaş yazısı sunarak alacağınız kredi miktarını olumlu yönde artırabilirsiniz.

emeklilere yeni kredi

emeklilere yeni kredi

Finansbank Emekliye İkinci Kredi

Finansbank, maaşını Finansbank’tan almayan emeklilere ikinci kredi imkanı sunmaktadır. Emekli olarak ikinci kredinizi Finansbank’tan kullanmak isterseniz, size en yakın Finansbank şubesine uğrayabilirsiniz. Finansbank üzerinden kredi çekmek istediğiniz de herhangi bir evrak götürmenize gerek yoktur. Sadece kimlik belgeniz ile birlikte kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler en fazla ne kadar kredi çekebilir? ya da emekli olanlara ne kadar kredi çıkar? internette cevabı en fazla aranılan soruların başında gelmektedir. Emeklilerin en fazla ne kadar kredi çekebileceğine dair bir sınır ya da sınırlama bulunmamaktadır. Ancak ne kadar kredi çekebileceğini, aldığı maaş etkilemektedir. Eğer 1.500 TL maaş alabiliyorsanız, bu maaş ile 100.000 TL kredi almanız zordur. Bunun nedeni ise karşınıza çıkacak olan aylık taksit tutarıdır. Yani elinize geçen maaş miktarı 1500 TL iken, 4000 TL ödemesi olan bir kredi çekemezsiniz. Bu nedenle alacağınız kredinin limiti, maaşınıza ve ek gelirlerinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kredi başvurunuz sırasında eğer başka bir işyerinde çalışıyorsanız, maaş belgenizi sunmanız gerekmektedir. Yine kira ve benzeri gibi ek gelirleriniz olabilir, bu gelirleri de ek gelir olarak sunmanız alacağınız kredi tutarının artırılmasında yardımcı olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
4 Comments
  1. 26 Haziran 2018
  2. 14 Ekim 2018
  3. 14 Ekim 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir