Borç Para Veren Tefeci Arıyorum

Türkiye’deki ekonomik durumun son dönemlerde oldukça kötüye gitmesi, özellikle de borçlu olan kişilerin oldukça başını ağrıtıyor. Buna yönelik borç para edinerek mevcut borcunu tamamen ödeyip taksitli şekilde geri ödeme yapmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla olmaktadır. Her ne kadar birçok konumuzda da tefeciliğe yönelik işlemlerden uzak kalınmasını belirtsek de yine bu konu üzerinden iyi veya kötü bilgiler vermeye devam edeceğiz. Bu konumuz dahilinde ise sizlere en çok merak edilen ve arama motorlarında arattırılan borç para veren tefeci arıyorum, yasal tefeciler kimlerdir, tefeciler ne kadar faiz uygular ve benzeri birçok soruya net cevaplar sunacağız. Öncelikli olarak tefecilere bulaşmadan farklı yollar üzerinden sizlere detaylar vereceğiz.

Taksitle Ödeyebileceğim Borç Parayı Nereden Bulabilirim

Eş, dost, akraba ve diğer benzer nitelik taşıyan çevrenizdeki insanlardan yüklü miktarda borç para edinme durumu oldukça zor. Bunu finanse edebilecek kişiyi bulsanız dahi, en fazla 1 ay sonra sizden paranın tamamını geri almak kaydıyla size verebilir. Fakat konumuzun içeriğinde de belirttiğimiz üzere taksitle ödeyebileceğiniz borç edinme durumu son olarak bankalardan çare olarak görünmektedir. Türkiye’de bulunan çok sayıda finansal kuruluş nezdinde ki bankalardan kredi çekerek mevcut borcunuzu ödeme veya gerek duyulan konu ne ise buna yönelik nakit parayı bulabilmek mümkündür.

Bankalar sağlık, eğitim, gezi, seyahat ve borç kapatma kredisi gibi birden fazla ihtiyaç durumuna yönelik kredili ürün paketlerini tüketicilere uygun faizlerle sunabiliyor. Ancak, bankalar bu tür olanakları sunarken kişiden öncelikle kredi notunun iyi bir seviyede olmasını istemektedir. Öte yandan sigortalı bir iş durumu da tüm bankaların göz önünde bulundurduğu en önemli kriter kapsamını oluşturuyor. Bu tür istekleri karşılamamanız halinde ise bankalardan kredi alabilme durumu oldukça zor.

Borç Para Veren Tefeci Arıyorum

Bankalardan sağlanamayan kredi durumlarından sonraki arayışlar ise genellikle tefeciler üzerine olmaktadır. Tüketiciler son çare olarak tefecilerden borç edinmek için arayışa geçmektedirler. Yine de tekrarlamakta fayda bulduğumuz “Tefecilerden uzak durun” cümlemizi söylemekten kaçınmayalım. Akabinde bankaların istedikleri birtakım belge ve şartların doğrulanması gibi, tefecilerde de bu durumun olduğunu önceden söyleyelim. Fakat, bu tefecilerin istedikleri belge ve şartlar kapsamı bankaların isteklerinden daha katı durumda olduğunu da dile getirelim.

Tefecilerden Borç Nasıl Edinebilirim?

Yaşadığınız şehirde birtakım araştırmalar yaparak tefecilere ulaşabilir ve bizimde onaylamadığımız bu durum nezdinde kendilerinden çeşitli şartlar doğrultusunda borç edinebilirsiniz. Elbette ki zor bir durumda olduğunuzun kanaatindeyiz. Fakat, bu işlemi yapmadan evvel iyi düşünmeniz ve buna yönelik bir karar almanız size daha sağlıklı bir nitelik kazandıracaktır. Borç veren tefeciler tıpkı bankalar gibi birtakım evrakların istenmesinde oldukça ısrarlıdırlar. Bu tür belgeleri kendi mekanlarına giderek, kendilerine sunmanız halinde sizlere şartları da sağlamanızla birlikte gerekli borç tutarını vermektedirler.

Bu tür belgeler ise genellikle maaş belgesi, tapu fotokopisi, kefil istemi ve benzeri durumlar olurken, hatta sizden evinizi veya arsanızı kendi üzerlerine ipotek ettirme teklifinde bile bulunabilmektedirler. Bu durumda sakın ama sakın ipotek gibi imzalanacak bir belgeyi kabul etmeyin. Aksi takdirde bir senedinizin dahi gecikmesiyle birlikte elinizden evinizi, arsanızı veya mal varlığınıza yönelik değerlerinizi alabilmektedirler. Eğer tefecilere yönelik bir arayış içerisindeyseniz, size ulaşabilmeleri için e-posta, GSM numarası ve benzeri bilgilerinizi vererek ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz. Akabinde görüşme halinde kendilerine istenilen belgeleri sunarak belirttiğiniz tutarı temin edebiliyorsunuz. Tefeciler bu tutarın karşılığında ise size parçalanmış taksitlerle senetlere imza atmanızı istemektedirler.

 Tefecilerin Telefon Numaraları ve Adresleri

Hemen yukarıda yapmış olduğumuz uyarı nezdinde konumuza devam ediyoruz. Eğer halen bir tefeci arayışı içerisindeyseniz ve bu kişilere ait telefon veya adres bilgilerini öğrenmek istiyorsanız bu şekilde bir bilginin bulunabilirliğinin olmadığını belirtelim. Zira yasa dışı bir uygulama olduğundan ötürü tefeciler internette veya çeşitli reklam durumlarına yönelik kimliklerini açık etmemektedirler. Bu tür kişilere çevrenizden danışarak ulaşabilmeniz mümkündür. Özellikle de İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Antalya gibi büyük şehirlerde çok sayıda olduklarını söyleyebiliriz. Kendilerine ait ulaşabileceğiniz bir telefon numarası ya da adres bilgisini internetten bulmanız oldukça zor. Bulsanız dahi tamamen yalan olduğunu ve böyle bir durum olmayacağını öğreneceksiniz.

Tefeciler yasal olmayan bu tür işlemlerini her zaman gizlilik içerisinde yürütmektedirler. Bir nevi parayı faiz ile para olarak tekrar geri alma durumunu ortaya koyan bu işlemler devlet nezdinde tamamen yasa dışıdır. Sadece bankalar tarafından uygulanan bu tür işlemler eskiden de olabildiği gibi, günümüzde de tefeciler tarafından uygulanan bir tekniktir. Bu tür kişilere özellikle de Instagram, Facebook ve benzeri popüler sosyal ağlardan ulaşabilmek mümkündür. Kendilerine bu tür kanal yolları üzerinden ulaşarak iletişime geçebilirsiniz.

Yasal Tefeci Var Mıdır?

Konu içeriğimizde de belirttiğimiz üzere yasal olarak işlem gören tefeciler bulunmuyor. Tefecilerin yaptığı faiz uygulamalı borç para verme durumu tamamen bankalar tarafından yasal olarak devlet gözetimi kapsamında gerçekleşmektedir. Ek olarak finansal destek sağlayan birden fazla şirket bulunuyor. Bankalardan alınamayan krediler doğrultusunda bu tür yerlerden para temin edebilmek mümkündür. Tüm bunlarla birlikte borç para veren hayırseverler, dernek ve vakıf aracılıkları ile de faizsiz borç para verme olanağını sunuyor. Bu tür imkanları zorlayarak tefecilere bulaşmadan ihtiyacınız dahilindeki borç parayı bulabilirsiniz.

 

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
4 Comments
  1. 25 Haziran 2018
    • 25 Haziran 2018
  2. 28 Ekim 2018
  3. 20 Kasım 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir