Borç Para Veren Hayırseverler

Makalemizde borç batağına düşmüş kişilerin bankadan alamadıkları paraları borç para veren hayırseverler yardımı ile karşılamalarını anlatacağız.

Çeşitli ihtiyaçlara yönelik herkeste de olabileceği üzere nakit paraya yönelik ihtiyaçlar doğmaktadır. Bu kapsamda genellikle ilk olarak yakın çevremizden borç isteme durumu doğmaktadır. Fakat ihtiyaçlara yönelik tutarların yüksek olması, bu tür kanal yolları ile gerekli paranın bulunması da oldukça zora düşüyor. Bu durum nezdinde öncelikli olarak bankalar üzerinde bir arayışa geçiliyor. Tüketiciler yakın çevrelerinden elde edemedikleri borç para durumunu bankalar vasıtası ile çözmeye çalışmaktadırlar. Fakat bankalar ile arası kötü olanların durumu da bu hale dönüştüğünden yine borç para edinememe sorunu baş göstermektedir. Bankalarda çözüm arayan kişilerin bu kuruluşlardan sorunsuzca kredi çekebilmeleri için öncelikle kredi notu değerlerini ön planda tutması gerekiyor. Zira bankalar artık kredi notu durumunu oldukça ele almış bulunuyor. Bu durum nezdinde kredi notunuzun düşük olmasıyla birlikte bankalar kredi vermemektedir.

Borç Para Alabileceğim Başka Yerler Var Mı?

Bankalar dışında borç para veren yerler elbette ki var. Yine aynı şekilde bankalar gibi kredi olanağı sunan birçok finans şirketi ülkemizde faal olarak işleyişlerini sürdürmektedir. Fakat aynı olmasa da yine belirli şartlar doğrultusunda tüketicileri göz önünde bulunduran bu finans şirketleri birtakım şartların doğrulanmasını istemektedir. Bankalar ve çeşitli finansal şirketler üzerinde etkin bir kredi kullanımı gösteremeyen kişilerin son durağı genel olarak tefeciler üzerinde olmaktadır. Böylesi bir durumda size önerimiz asla tefecilere bulaşmamanız yönünde olmaktadır. Genellikle yasal yollardan sizler borç para verecek kişiler üzerinde yoğunlaşmanız daha sağlıklı ve mantıklı olacaktır. Tefecilerden alacağınız borç para sizin onayınız olmadan farklı faiz oranları ile başınızı ağrıtabilir. Her ne kadar durum bu şekilde olsa da bizler sizlere borç para alabileceğiniz yerleri listeleyelim.

 • Az evvel de bahsettiğimiz üzere borç para veren tefeciler
 • Senetle borç veren faktöring firmaları
 • Para yardımında bulunan ünlüler
 • Borç para veren ikrazatçılar
 • Para yardımında bulunan vakıf ve yardım kuruluşları
 • Borç para veren hayırseverler
Borç Para Veren Hayırseverler - Merak Edilen Tüm Sorular

Borç Para Veren Hayırseverler – Merak Edilen Tüm Sorular

 

Borç Para Veren Hayırseverler

Hemen yukarıda maddeler halinde sıraladığımız borç para veren kişi veya yerlere yönelik son madde olan hayırseverler üzerinden konumuza devam edeceğiz. Bilindiği üzere tefecilik kavramı genellikle kaba kuvvete ve faize yönelik işleyen bir sistemdir. Nakit para ihtiyacınızı nereden karşılayacağınızı bilmiyorsanız, bu durum kapsamında konumuzu takip ederek gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Elbette ki borç para bulmak oldukça zor, fakat içerisinde olduğunuz durum sizi hiçbir zaman umutsuzluğa yöneltmesin. Zira ihtiyacınız olan parayı doğru kurumlara müracaat ederek bulabilmeniz mümkündür. Günümüz doğrultusunda çok sayıda muhafazakar yardım sever insan bulunuyor. Özellikle de borç para veren hayırseverler bu konuda en etkin isimler olmaktadır.

Buna yönelik size borç para verip faizli bir şekilde geri almak isteyen kişilerin tefeci olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Size durumunuzdan faydalanarak borç para verebileceğini söyleyen hiç kimseye inanmamanızda fayda var. Kişisel bilgilerinizi ele geçiren bu insanlar borç para vermedikleri gibi, aynı zamanda sizin adınıza ihaleler, arsa alım ve satım, sahte şirketler ve daha birçok farklı yasa dışı suç durumlarına sürükleyebilir. Ek olarak sizden ön ödeme talep ederek borç para vereceğini vaat eden kişilerinde dolandırıcı olabileceğini aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.

Borç Kapama Kredisi Kullanmak

Borç Yapılandırma Kredisi Mi? Borç Kapama Kredisi Mi?

Borçtan Nasıl Kurtulurum? 5 adımda Anlattık

 

Borç Para Veren Hayırseverleri Nasıl Bulabilirim?

Zor durumda olan kişiler için birtakım borç para bulma yollarından bahsetmiştik. Konumuzun devamında da değineceğimizi söylediğimiz hayırsever kavramından devam ediyoruz. Borç para veren hayırsever kişiler genellikle bu tür işlemleri tamamen yasal çerçeve de gerçekleştirmektedirler. Muhafazakar kesimin daha fazla görüldüğü bu alanda işlemler tamamen vakıf veya dernek üzerinden gerçekleşmektedir. Bu durum nezdinde gerçekleşen işlemlerde hem daha güvenli bir borç edinme olanağına sahip olacaksınız, hem de hayırsever kişinin kimliğini dahi öğrenmeden geri ödemelerinizi yine vakıf veya dernek üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Devlet tarafından desteklenen bu proje kapsamında her şey yasal olarak gerçekleşmektedir. Eğer sizlerde bu alabileceğiniz borç parayı geri ödeyebileceğinize inanıyorsanız, fazla vakit kaybetmeden vakıf veya derneklere başvuru da bulunarak bu tür ihtiyaçlarınızı gidermekte bir çözüm bulabilirsiniz.

Hayırsever Kişilerin Tercih Edilme Sebebi

Elbette bunun dışında farklı kanal yollarının da olduğunu ve hatta bunu liste halinde sizlere belirtmiştik. Özellikle de bunlar arasında en popüleri olan senet karşılığı borç para alma durumları son dönemlerin en çok rağbet göreni olmaktadır. Fakat bunu biraz daha kapsamlı açtığımız da yine tehlikeye düşme oranınızın yüksek olduğu görülüyor. Zira tefeciler bu tür taktiklerle boş senet imzalattırıp sizlere bu durumunuzdan faydalanarak zarar verebiliyor. Adınıza daha fazla borç tutarını ekleyerek sizi her halükarda kendine fazlasıyla borçlu ettirebiliyor. Fakat işini gerçekten ciddi ve doğru yoldan sağlayan kişilerde senet karşılığı yardımcı olabilmektedir. Bu durumda da senet karşılığında size sunulan borç para desteğinin geri ödenmesi önem kazanmaktadır. Zira zamanında ödeyemediğiniz borç para taksitleri ileri de başınıza dert olabilir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda ise senetle para veren yerler kefil istemektedirler.

Kefil Senetli Borç Para Alma

Kefil üzerinden senetle borç para alma durumu sizin parayı ödeyemediğiniz takdirde kefil gösterilen kişiden bu borcun tahsil edilmesi anlamını taşımaktadır. Öte yandan bazı senetle borç para veren yerler kefil ile sınırlı kalmayıp, sadece veya kefile ek olarak adınıza kayıtlı olan bir daire, arsa ya da farklı bir mal varlığınıza ipotek usulünden senetli borç para vermektedir.

Umarım borç batağından bir nebze olsun kurtulabileceğiniz bilgileri almışsınızdır. Borç para veren hayırseverler yardımı ile borçtan kurtulmanız dileği ile. Konu hakkında yorumlarınızı lütfen iletiniz.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...
18 Comments
 1. 30 Ekim 2018
 2. 1 Kasım 2018
  • 4 Kasım 2018
 3. 20 Kasım 2018
  • 20 Kasım 2018
 4. 28 Kasım 2018
 5. 1 Aralık 2018
 6. 4 Aralık 2018
 7. 17 Aralık 2018
 8. 19 Aralık 2018
 9. 20 Aralık 2018
 10. 25 Aralık 2018
  • 28 Aralık 2018
 11. 4 Ocak 2019
 12. 8 Ocak 2019

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir