Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar, özellikle birden fazla bankaya kredi ya da kredi kartı borcu olan tüketiciler için büyük avantaj sağlamaktadır. Çok sayıda kredi kartı ya da kredisi bulunan tüketiciler zaman içerisinde ödeme düzensizliği ve ödeme güçlüğü ile karşı karşıya kalır. Özellikle ödeme tarihlerinin farklı olması, tüketicinin maaş tarihinin farklı olması, kredi ya da kredi kartı ödemelerinin aksamasına neden olmaktadır. Böyle bir durum karşısında çaresiz kalan tüketicilerin yardımına yine bankaların borç kapatma kredisi kampanyaları yetişmektedir.

Borç kapatma kredileri de ihtiyaç kredisi olarak kullandırılmakta ve faiz oranları değişiklik göstermektedir. Her bankanın kriteri ve faiz oranı farklı olduğundan dolayı kredi başvurusu öncesinde iyi bir araştırma yapmalı, sonrasında size en uygun bankaya başvuru yapmalısınız. Tüm bankalar tarafından 48 aya varan vade ile kullandırıma sunulan borç kapatma kredileri, standart ihtiyaç kredilerine oranla daha kolay onaylanabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi birden fazla bankaya olan kredi ya da kredi kartı borcunun tek bankada bir araya toplanmasıdır. Bu durumu bir örnek ile açıklamak gerekirse, A Bankasına 10.000 TL, B Bankasına 5.000 TL, C Bankasına 5.000 TL kredi borcunuz olsun. Bu kredilerin ödeme tarihleri ve taksit tutarları farklı olduğundan ödemelerde sorun yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda D Bankasından borç kapatma kredisi başvurusu yaparak 20.000 TL kredi çekebilir ve A, B, C Bankalarına olan borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Borç kapatma kredilerinde diğer bankalara olan borçlar ödenir, tüketicinin eline nakit para geçmez.

borç kapatma kredisi

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank borç kapatma kredisi ile diğer bankalara olan tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Borç kapatma kredisi için tek yapmanız gereken sizlere en yakın Akbank şubesine uğrayarak, borçlarınızı bir araya toplamak istediğinizi belirtmektir. Akbank müşterilerinin yanı sıra Akbank ile daha önce hiç çalışmamış tüketiciler de borç kapatma kredisi imkanından faydalanmaktadır. Diğer bankalara olan borçlarınızı kapatmanıza olanak sağlayan Akbank borç kapatma kredisi 48 aya varan vade ile kullanılabilmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Yapı Kredi Bankası Borç Kapatma Kredisi

Yapı Kredi Bankası borç kapatma kredisi ile ödemelerinizi tek çatı altına toplayarak taksit miktarınızı düşürebilir, kredi vadesini uzatabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası şubelerinden yapacağınız borç kapatma kredisi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından diğer bankalara olan borçlarınız kapatılarak, belirlediğiniz vadede krediniz kullandırılmaktadır.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank borç kapatma kredisi de 48 aya varan vade seçeneği ile tüketicilere sunulmaktadır. Sadece Finansbank şubelerinden başvuru yapabileceğiniz borç kapatma kredisi öncesinde diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın toplam rakamlarını ve hesap numaralarını öğrenmeli, sonrasında gerekli başvuru işlemine başlamalısınız. Kredinizin onaylanmasının ardından kredi ya da kredi kartı borçlarınız ödenerek kapatılır ve tek bankaya borçlanmanız sağlanır.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Denizbank borç kapatma kredisinin en büyük avantajı faiz oranının düşük olması ve çoğu zaman gelir belgesiz olarak kullandırılmasıdır. Özellikle 20.000 TL’ye kadar olan krediler için tüketicilere farklı imkanlar sunan Denizbank, borç transferi kredisiyle de tüketicilerin borçlarını bir araya toplamaya devam ediyor.

Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

Garanti Bankası’nın sunduğu borç transferi kredisi ile tüm ihtiyaç kredisi borçlarınızı, kredi kartı borçlarınızı ve kredili mevduat hesabı borçlarınızı bir araya toplayabilirsiniz. Garanti Bankası borç kapatma kredisi başvuru işlemleri sadece şubelerden gerçekleştirilmektedir. Başvuru yapmak ya da daha fazla bilgi almak için size en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Borç kapatma kredilerinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, taksit rakamıdır. Eğer aylık taksit tutarınız ödeyemeyeceğiniz ya da bütçenizi zorlayacağını düşündüğünüz bir tutar ise bu durumda borç kapatma kredisi sizlere bir avantaj sağlamayacaktır. Tüm borçlarınızı bir araya toplamak yerine sadece tek seferde ödeyebileceğiniz kredi borçlarınızı bir araya toplayabilirsiniz.

Borç kapatma kredilerinin ihtiyaç kredilerine oran ile biraz daha kolay onaylanabildiğiniz belirtmiştik. Bunun nedeni ise zaten yaptığınız ödemelerin borç kapatma kredisi verecek banka tarafından görünmesi ve yeni ödeyeceğiniz aylık kredi tutarının bu rakamın altında olmasıdır.Bir başka deyişle aylık 1000 TL taksitini düzenli ödeyen bir tüketici bu 1000 TL’lik taksitin 500 TL’ye düşmesi halinde daha da düzenli ödeme yapacaktır düşüncesidir.

Tüketici için borçların tek bankaya toplanması bankacılık dilinde bireysel finansman kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Özellikle konut kredilerinin yeniden yapılandırılması, taksit rakamının düşürülerek vadenin artırılması için kullanılan bireysel finansman kredisi, ödemesinde zorlandığınız kredi taksitleri için bir alternatif oluşturmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (5 Kişi puan verdi)
Loading...
6 Comments
  1. 4 Mayıs 2018
  2. 22 Haziran 2018
  3. 8 Temmuz 2018
  4. 7 Ağustos 2018
  5. 22 Kasım 2018
  6. 22 Kasım 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir