Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

borç kapatma kredisi nedir

İnsanlar içinde borç kapatma kredisi olarak nitelendirilen ve bilinmekte olan kredi kartı borç transferi hemen hemen her bankanın hizmetleri içinde yer alır. Borç kapatma kredisi veren bankalar, yeniden bir sözleşme ve anlaşma ile diğer bankalara olan tüm borçları kendi bankalarında bir araya getirir. Borç transferini yapacağınız banka borçlarınız var olduğu bankalara EFT yolu ile para gönderimi yapar ve olağan borçlarınızın kapanmasını sağlar. Bu tarz bir durumda transfer yapılan bankaya borçlanılır.

Borç kapatma kredisi, kişilerin herhangi bir bankaya ödeyememiş olduğu borcun faiz eklenmesi koşulu ile farklı bir bankaya yapılması işlemidir.

Her banka kendi politikaları doğrultusunda farklı vade çeşitleri ve farklı ek masraflar ortaya çıkartabilir. Günümüzde var olan birçok banka bu kredi türünü uygular. Bunun yanı sıra borç kapatma kredisinin en önemli olan avantajı var olan borçların tek bankada toplanmasıdır. Bu kredi türünden yararlanabilmek için borç kapatma kredisi kullanılacak olan bankanın ikna edilmesi gerekir.

Borç Kapatma Kredisi Bankalar

Bankalar sizlere kredi kullandıracağı zaman birkaç tane soru sorabilir. Borç kapatma kredisi kullandıracak olan bankalara örnek vermek gerekirse; Finansbank, Denizbank, Vakıfbank, Odebank ve Akbank olabilir. Kullanılacak olan kredinin belli başlı koşulları bulunmaktadır. Eğer gelir belgesi nedeniyle borç kapatma kredisi kullanamıyorsanız, Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Borç kapatma kredisi ile bankalara transfer edilebilecek olan ürünler içinde, kredi kartı, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi bulunmalıdır. Ayrıca KMH ve konut kredisi de borç kapatma kredisi ile transfer yapılabilir. Kredi kullanılacak olan banka borçların tamamını transfer edebilir. Şubenin ekranında var olan tutarlardan daha düşük oranlarda tutar transferi yapılamaz. Karşıdaki banka kredi kartının toplam var olan borcunu ya da toplam var olan borçtan daha düşük tutarları transfer edebilir.

borç-ödeme-yolları

borç-ödeme-yolları

Borç olan bankalara yapılacak olan EFT’lerden ücret alınmaz. Borç olan banka ya da bankalara yapılacak olan EFT tutarları yapılmış olduğu günden sonraki iş günü içinde borcun var olduğu bankaya ulaşır. Kullanılan kredi tutarı bankaların kredi kartları numaralarına gönderildiğinden dolayı ayriyeten farklı bir işlem yapmaya gerek olmaz. Ama krediler ile alakalı olan borç kapatma işlemlerinde kişilerin muhakkak diğer bankanın şubesini araması gerekir. Yapılan ödeme ve kapama ile alakalı olarak bilgi vermelidir.

Borç kapatma kredisi veren bankalar başlıklı yazımızdan borç kapatma kredisi kullanabileceğiniz bankalar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Yapacağınız yorumlara en kısa zamanda dönüş yapılacaktır. Borçlarınızı en kısa zamanda kapatmanız dileği ile.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir