Borç Kapama Kredisi Kullanmak

Kredi Yapılandırma İle Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma

Borç kapama kredisi hakkında bilgi vereceğimi makalemizi dikkatli okumanızı öneririz. Eğer ki borçlardan bıktıysanız. Hayat şartları insanları farklı bankalar ile çalışmaya itebiliyor. Özellikle sigortalı bir işte çalışanlar birden fazla bankadan kredi çekebiliyor. Bu alışkanlık ilerledikçe parça parça takip edilmesi zor krediler söz konusu oluyor. Ayrıca birden fazla banka ile çalışmanın verdiği sorumluluğun yanında bir de kredi notunun olumsuz etkilenmesi insanları sıkabiliyor. Bu nedenle de bankalar borç kapama kredisi ile gündeme gelmeye başladı. Yani tüm bankalarda var olan borçları tek bir bankada toplamaya yönelik olan bu krediler kullanıcılarını da rahatlatıyor. İşte borç kapama kredilerinin kullanıcısına sağladıkları avantajlar,

  • Farklı bankalarda var olan krediler takip edilmek zorunda olmaz,
  • Farklı bankalarda var olan ve unutulan kredilerin kredi notunu düşürmesine izin verilmez,
  • Her kredi için kart ve internet bankacılığı kullanmak zorunda kalınmaz,
  • Her kredi için kalan tutar ve taksit sayıları takip edilmek zorunda kalınmaz.
Hangi Bankalar Borç Kapama Kredisi Verir? Borç Kapama Kredisi Detay

Hangi Bankalar Borç Kapama Kredisi Verir? Borç Kapama Kredisi Detay

Borç Kapama Kredisi Nasıl Faydalanılır?

Borç kapama kredisi genellikle pek çok banka tarafından veriliyor ancak borç kapama kredilerinden faydalanabilmek için kredi notunun yüksek olması beklenir. Çünkü bankalar zaten borcu olan birine tekrar borç vererek riske girerler. Bu risk karşılığında da borcuna sadık kişileri seçmeyi tercih ederler. Borcu olsa dahi bu borçları tek banka çatısı altında toplamak isteyen kredi notu yüksek kişiler bu krediler sayesinde kendilerini yeniden finanse edebilirler. Bu kredileri kullanmak için tüm bankalarda var olan kredilerin dökümleri ilgili bankaya götürülür. Kredi onaylandıktan sonra ilgili banka öncelikle bu kredilerin ödenmesini ve kapatıldı belgesini ister. Bu işlem gerçekleştikten sonra kalan fazla bir tutar söz konusu olur ise bu da müşteriye iade edilir.

Borçlardan Nasıl Kurtulurum ? 

Hangi Bankalar Borç Kapama Kredisi Verir?

Türkiye’de hizmet veren pek çok banka borç kapama kredisi vermektedir. Bunların başında da en sık kullanılan bankalar olan Akbank, Halkbank, Türk Ekonomi Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Burgan Bank, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası gelmektedir. Her bankanın uyguladığı faiz oranları farklılık gösteriyor. Ancak ING Bank kredi notuna göre hareket ettiği için daha avantajlı krediler verebilmektedir.

Makalemizde borç kapama kredisi hakkında bilgi verdik. Borçlarınızdan kurtulmak istiyorsanız kredi çekebilirsiniz. Tabi sonuç olarak çektiğiniz kredi de bir borçtur. Ama yüklü borçları aylara yayarak daha rahat borç kapatabilirsiniz. Detaylı sorularınızı lütfen yoruma yazınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir