Bedelli Askerlik Kredisi Aylık Ne Kadar Öderim?

Konumuz dahilinde sizlere merak edilen bir soru haline gelen bedelli askerlik kredisi aylık ne kadar öderim sorusuna yönelik en net ve güncel bilgileri derledik. Geçtiğimiz seçim süreci kapsamınca sürekli olarak haber manşetlerinde görmüş olduğumuz bedelli askerlik durumu nihayet gerçekleşiyor. 5 milyondan fazla gencin merakla beklediği ve askerlik için bedelli ödeneğinin merak edildiği bu konuya yönelik hükümet kanadından son zamanlarda söylemler çıkmaya başladı. Şuanda kurul aşamasında olan ve gerekli isteklerin aktarıldığı bedelli askerlik durumu kısa bir süre içerisinde net bir şekilde açıklanacak. Hükümet kanadından ise kurula yönelik verilen talep durumu, bedelli bekleyenlerin “15 bin TL, 25 yaş ve 25 gün askerliğin yapılması” üzerine idi. Fakat bedelliden faydalanacak olan kişilerin 25 günlük zorunlu askeri katılıma yönelik negatif düşünceleri bulunuyor.

15 Bin TL ve 25 Yaş Zorunluluğu

Daha önce 28 yaşını kapsayacak olan bedelli askerlik durumu haberleri, kamuoyundan gelen baskılar ve istekler doğrultusunda 25 yaş kapsamına indirileceği tartışılmıştı. Şimdi ise gözler hükümetin kurula yapmış olduğu teklifin sonucu beklemekte. Bu durum ile birlikte bankaların birçoğu şimdiden harekete geçerek bedelli askerlik için nakit parası bulunmayanlara yönelik kredi paketleri oluşturdu bile. Daha önceki bedelli askerlik durumu dahilinde birçok kişi banka nezdinde kredi kullanarak ilgili askerliklerine yönelik ödemelerini bu şekilde gerçekleştirmişti. Şimdi tekrar gündem de olan ve kesin gözüyle bakılan bedelli askerlik durumuna yönelik Ziraat Bankası yine geçen ki kredi paketlerini bu yıl dolayısıyla da sunuyor. Askerliğe yönelik bedelli işlemlerine tabi olmak isteyen şartlar doğrultusundaki adayların merak ettiği en önemli konuların başında da Ziraat Bankası’nın bedelli üzerine sunacağı kredi faiz oranlarının kaç seviyesinde olduğu üzerinedir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

Gündemin sıcak konularından biri olan ve biran önce sonuçlanması beklenilen bedelli askerliğe yönelik en uygun kredi sunan bankaların başında Ziraat Bankası geliyor. Bu krediyle ilgili olarak Ziraat Bankası’nın devlet destekli bir banka olma durumu da pozitif bir avantaj sağlıyor. İlgili banka daha öncesinde de bedelli askerliğe yönelik adaylara kredi olanağı sunmuş ve en cazip faiz oranları ile krediler vermiştir. Günümüzde de gündemden düşmeyen bedelliye yönelik olarak Ziraat Bankası tarafından sunun kredinin faiz oranı ise %1,67 ile sunulmaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

12 AY VADELİ BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ

Çekilen Kredi: 15 bin TL
Vade Seçenekleri: 12 Ay
Faiz Oranı: %1,67
Aylık Ödenecek Tutar: 1.419 TL
Toplam Ödenecek Tutar: 17.016 TL

24 AY VADELİ BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ

Çekilen Kredi: 15 bin TL
Vade Seçenekleri: 24 Ay
Faiz Oranı: %1,67
Aylık Ödenecek Tutar: 793 TL
Toplam Ödenecek Tutar: 19.032 TL

36 AY VADELİ BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ

Çekilen Kredi: 15 bin TL
Vade Seçenekleri: 36 Ay
Faiz Oranı: %1,67
Aylık Ödenecek Tutar: 589 TL
Toplam Ödenecek Tutar: 21.204 TL

48 AY VADELİ BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ

Çekilen Kredi: 15 bin TL
Vade Seçenekleri: 48 Ay
Faiz Oranı: %1,67
Aylık Ödenecek Tutar: 489 TL
Toplam Ödenecek Tutar: 23.472 TL

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir