Bankalardan yada Findeks Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

kredi notu

Halkbank Kredi Notu Öğrenme

Türkiye bankacılık sektörü içerisinde en eski bankalar arasında bulunan ve aynı zamanda kamu bankası statüsünde hizmet vermeye devam eden Halk Bankası kredi notu sorgulama hizmeti de vermektedir. Son yıllarda bankaların kredi onayı verip vermemesi konusunda en önemli belirleyicilerden biri haline gelen kredi notu aynı zamanda araç kiralama şirketlerinden cep telefonu operatörlerine kadar farklı pek çok alanda da kullanılmaktadır. Yani artık kredi skoru aslında bireysel kullanıcılar içinde büyük bir prestij göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Halkbank Kredi Notu Hesaplama

Kredi notu öğrenme hizmeti veren bankalar arasında yer alan Halk Bankası kredi notu sorgulama desteğini internet şubesi ve tüm Türkiye geneline yayılan şubeleri üzerinden vermektedir. Halkbank internet şubesi kullanıcısı olan kişiler Halkbank müşteri numarası ve internet şubesi şifreleri ile sisteme giriş yapmaları durumunda krediler kategorisinden kredi notu hesaplama linkine ulaşabilmektedir. Bu alanda yer alan kredi risk raporu seçeneğini tercih etmeniz durumunda içerisinde Findeks kredi notu ortalaması bilginizin de yer aldığı raporunuzu almanız sağlanmaktadır.

Halk Bankası Kredi Notu Öğrenme

Halk Bankası müşterisi olmayan ya da Halk Bankası müşterisi olmasına rağmen internet şubesi kullanmayan kişilerin ise kredi notu sorgulamalarını Halk Bankası şubeleri üzerinden yapmaları mümkündür. Bunun için Halk Bankası şubelerinden kendinize en yakın olanı kimlik belgeniz ile ziyaret etmeniz ve not ortalamasını öğrenmek istediğinizi beyan etmeniz yeterli olacaktır. Ancak şubeler üzerinden yapılan kredi notu sorgulaması ücreti daha yüksek olup internet şubesi üzerinden daha düşük ücretlendirme ile bu hizmetten yararlanmanız mümkündür.

Halkbank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin ortak amaçları bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktır. Ancak ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti sadece Findeks internet sitesi üzerinden ilk kez yapılan kredi notu sorgulamalarında geçerli olup bu sorgulamayı takip eden diğer sorgulamalarda yine ücretli olarak yapılmaktadır. Yani tercih edilen yöntem ne olursa olsun Halk Bankası üzerinden yapılacak olan kredi notu sorgulama işlemlerinin kesinlikle ücretsiz olarak gerçekleştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir ve ancak ücretli sorgulama yapılabilmektedir.

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

Bankaların kredi başvurularını değerlendirme sürecinde en önem verdikleri kriterlerden biri de kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Bu nedenle kredi kullanmak isteyen kişilerin öncelikle kredi notu sorgulaması yaparak ortalamalarını öğrenmeleri gerekir.

İş Bankası kredi notu öğrenme hizmeti sunan bankalar arasında yer almaktadır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvuruları ya reddedilmekte ya da onay için ek teminatlar sunmaları istenmektedir. Örneğin yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvuruları için kefilsiz evraksız kredi kullanmalarına izin verilirken düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise daha ziyade ancak ipotekli kredi başvuruları onay alabilmektedir.

is bankasi kredi notu ogrenme

is bankasi kredi notu ogrenme

İş Bankası Kredi Puanı Sorgulama

Kredi notunuzu İş Bankası üzerinden öğrenmek isterseniz kullanabileceğiniz 3 yöntem bulunmaktadır. Ancak bu 3 yöntemi de kullanabilmeniz için mutlaka İş Bankası müşterisi olmanız gerekir. Kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz ilk yöntem İş Bankası internet şubesi üzerinden ulaşabileceğiniz sorgulama ekranını kullanmaktır. İş Bankası müşteri numarası ve İş Bankası internet şubesi şifre bilgileri ile giriş yaptıktan sonra hesabınızda yer alan krediler menüsünü kullanarak kredi risk raporu linkini tıklamanız durumunda bankadan içerisinde Findeks kredi notu bilgisinin de yer aldığı risk raporunuzu alırsınız.

İş Cep Üzerinden Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunu öğrenmek için kullanabileceğiniz ikinci bir yöntem ise İş Cep uygulamasını tercih etmektedir. Akıllı telefonunuz üzerinden yine kullanıcı bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz durumunda Findeks risk raporu almanız mümkündür. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yine krediler bölümünü ziyaret etmeniz ve bu bölümün alt menüsünde yer alan risk raporu sorgula linkini tıklayarak not ortalamanızı öğrenmeniz mümkündür.

İş Bankası Bankamatik Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası bankamatikleri üzerinden de kredi notu sorgulaması yapmanız mümkündür. Bunun için hesabınıza ait bankamatik kartınızı kullanmanız ve bankamatik şifre bilgilerinizi girmeniz gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yine krediler bölümünden kredi notu sorgulaması yapmanıza izin verilir. Bilgi sorma işleminiz ardından kredi risk raporu tarafınıza iletilerek not ortalamanızı öğrenmeniz sağlanır.

ING Bank Kredi Notu Öğrenme

Türkiye’nin genç ve dinamik bankaları arasında yer alan ING Bank aynı zamanda kolay kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Düşük kredi notuna kredi onayı verdiği için oldukça fazla tercih edilen banka aynı zamanda son yıllarda gerçekleştirdiği başarılı kredi kampanyaları ile de adından söz ettirmektedir. Bilindiği üzere bankalar artık kredi istihbaratı sürecinde ilk olarak kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin kimlik numaraları üzerinden kredi notu sorgulaması yaparak buna göre değerlendirmede bulunmaktadır.

ing bank kredi notu sorgulama

ing bank kredi notu sorgulama

ING Bank Kredi Notu Hesaplama

Findeks risk raporu hizmeti veren ING Bank bu sayede kredi notu ortalaması hakkında müşterilerinin bilgi edinmesini sağlamaktadır. Bilindiği üzere kredi başvuru reddi yaşayan kişilerin kredi notu ortalamaları bundan olumsuz etkilenmekte olup bu nedenle kredi başvuru formu doldurulmadan öne mutlaka kredi notu ortalaması öğrenilmelidir. Çünkü kişinin sahip olduğu kredi skoru büyük oranda kredi onayı alıp alamayacağını ve ne kadar kredi kullanabileceğini belirlemektedir. Kişinin kredi notuna uygun olan tutarlarda kredi başvuru formu doldurması kredi onayı almasının en büyük anahtarı olarak kabul edilmektedir.

SMS İle Kredi Notunu Öğrenme

ING Bank kredi notu ortalamasını öğrenmek isteyen müşterileri için tek bir SMS yollayarak not ortalamalarını öğrenme kolaylığı sağlamaktadır. Risk raporu hizmet sunan banka bu sayede tüm bankalara olan kredi borcu, kredi kartı borcu ve bu borçlara ilişkin ödeme düzeninizi gösteren bir belge vermekte olup bu belge aynı zamanda Findeks kredi notu ortalamanızı da göstermektedir. Ancak SMS ile Findeks kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka ING Bank müşterisi olması gerekmektedir.

ING Bank müşterisi olmayan kişilerin ise kredi notu sorgulaması için mutlaka ING Bank şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. SMS kredi notu sorgulaması için büyük harflerle RAPOR yazdıktan sonra bu mesajı 2205 göndermeleri yeterlidir. Kredi notuna göre kredi veren bankalar arasında yer alan ING Bank yüksek kredi notu ortalamasına sahip olan müşterilerine daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullandırmakta, bu sayede daha iyi koşullarda nakit ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir