Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapmak

ayni anda kredi basvurusu

Eğer ki aynı anda bankalara kredi için başvuracaksanız bazı bilgileri bilmelisiniz. Bunlardan birincisi eğer bütün bankalardan aldığınız tutar sistemlerde diğer bankalar tarafından görüntülenebilir. Bu da onaylanan kredinizin dahi iptaline sebep olabilir. Bu yüzden hesaplamalarınızı çok iyi yapmalısınız. İkincisi ise, tüm bankalara aynı anda başvuru yapmak isterseniz bunu internetten yapabileceğinizi bilmeniz gerektiği kısmıdır.

Zamanında yapılmayan her ödeme için kredi notunu düşürülmektedir ve bu da kredi almanız için size engel olarak görünmektedir. Bunun haricinde aynı anda birden fazla kredi çekmek isteyen kişiler genel de maaş veya gelir düşüklüğünden bu durumdan yararlanamamaktadır.

Mesela 1600₺ asgari ücretle çalışan birisi için şöyle bir durum var en fazla 20.000 kredi hakkı verilmektedir. Hal böyle olunca, yüksek ihtiyaçları karşılayamayan kişiler bu krediden faydalanamamaktadır. Ve bu durumda yeni kredi ihtiyacı doğacaktır.

Aynı Anda Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu şudur ki: Eğer krediniz onaylandıktan sonra hesabınıza para geçtikten sonra başvuru işlemini yaparken dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde aldığınız kredi de iptal konuma düşebilir. Bu konuda da elinizdeki kredi de gittiği için çok zor durumlara düşebilirsiniz. Bunları unutmamalısınız.

Aynı Anda Kredi Nasıl Çekilir?

Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu yapmak için mobil veya internet ulaşım yolunuzu kullanabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden başvuru imkanı sağlayan bankaları tercih etmeniz daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu sayede kredinizi anlık olarak hesabınızda görebilirsiniz. Bu bankalar Ak Bank, Finans Bank, Odea Bank gibi bankalardır. Yani evrak, prosedür gibi durumlar olmadan kredi alabilirsiniz.

Ön onay başarı ile sonuçlanırsa eğer, hangi bankaya başvuru yaptıysanız o bankadan giderek parayı tahsil edebilirsiniz.

Eğer ki ihtiyaç kredinizi aldıktan sonra bir de konut veya taşıt kredisi gerekirse eğer aynı bankaya veya farklı bankaya başvuru yapabilirsiniz. Aynı bankadan çıkma ihtimali bu kez daha düşüktür çünkü kredi notunuz düşmüş olabilir. Ama farklı bankaya başvurursanız alma ihtimaliniz daha da yüksek olacaktır. Veya Kredi notunuz gerekenin üstünde ise çok rahat kredi alabilirsiniz.

İşte bu kredileri çekmek için hangi bankaya başvuru yaptıysanız oraya giderek parayı alabilirsiniz. Bunun haricinde başvuru yaptığınız banka da sizin bilgileriniz bulunuyorsa, hiç bankaya gitmenize gerek kalmadan kredinizi alabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir