Banka Kredisi Bedelli Fırsatları

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Bedelli askerlik açıklamasından sonra bankalar bu konuda hazırlıklarına başladı. Özellikle Ziraat Bankası en düşük faiz oranlarına sahip bedelli askerlik kredisi için çalışmalar başlattığını ifadesinde bulundu. Bedelli askerlik haberini merakla bekleyen milyonlarca genimizin gözü bedelli askerlik şartlarına çevrildi. Tam anlamıyla netleşmemesi ile birlikte daha önce 25 yaş ve 15 bin TL olarak açıklanan bedelli askerlik için 25 Temmuz 2018’de yapılan açıklama ile 1994 doğumlu ve öncesi doğanların bedelli askerlik için başvurabileceği dile getirdi.  Yani önceki açıklama 31 Aralık 1993 tarihinden öncesinde doğanlar için yapılan açıklama bugün yapılan bir açıklama ile 31 Aralık 1994 olarak değiştirildi. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyen vatandaşlar Banka Kredisi Bedelli Fırsatları nelerdir araştırmaya başladılar.

Bedelli Askerlik Kredisi İçin Gereken Şartlar

Sadece bedelli askerlik için değil tüm kredi hizmetlerinde aynı şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Bir krediye başvururken bankanız size ait kredi notunuzu sorgular. Banka Kredisi Bedelli Fırsatları nelerdir ve nasıl kullanılır diyorsanız, kredi notunuzun 1300 puan ve üstü olduğunda size kredi çekme fırsatı sunulduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu oran 1300 puandan düşükse bu kredi verilmeye bilinir ya da sizden yüksek gelirli bir işte çalıştığınızı doğrulayan bir evrak sunmanız istenebilir. Kredi notunu bilmeyenler için burada açıklama yapma isteriz. Herhangi bir kredi kartı kullanımında ya da kredi çekiminde o ayki ekstrenize yansıyan tutarı eksiksiz ve geciktirmeden yatırmaya devam ettiğinizde, banka kredi puanınızı yükseltir. Ama eğer ödemelerinizde aksaklıklar yaşadıysanız ve yasal takip sürecine girdiyseniz kredi notunu düşer. Ödeme aksaklığının devam etmesi durumunda da bankaların kara listesine girersiniz. Bankaların kara listesinde bulunan birinin herhangi bir kredi çekmesi olanaksızdır. Bankalar kredi notunuzdan ayrı olarak aylık gelir belgesi de talep etmektedir. Tabi genellikle daha önce hiç kredi çekmeyen kişiler için geçerli bir uygulamadır. Eğer daha önce kredi çektiyseniz ve düzenli ödemeler yaptıysanız Banka Kredisi Bedelli Fırsatları sizin için sadece bir nüfus cüzdanı ile başvurmanız ile sonuçlanacaktır.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerliğin açıklanmasıyla birlikte tüm bankalar bu konuda çalışma başlattı. Bedelli askerlik şartlarının tam net olmamasından dolayı İhtiyaç Kredisi adı altında yeni düzenlemeler yapılmaya başlandı. Ziraat Bankası açıklamanın hemen ardından tüm Banka Kredisi Bedelli Fırsatları içinde en düşük faiz oranı olan banka olmayı hedeflediklerini söyledi. Sizler için bedelli askerlik kredisi veren bankaları ve bunların faiz oranlarını listeledik.

Hangi Banka Kredisi Bedelli Fırsatları Sunuyor?

Ziraat Bankası   % 1,63

Halkbank   % 1,63

Vakıfbank   % 1,99

İş Bankası  % 1,70

QNB Finansbank   % 1,79

CEPTETEB   % 1,90

ING Bank   % 1,94

Akbank   % 1,99

Burgan Bank   % 2,01

Garanti Bankası   % 2,19

Yapı Kredi Bankası   % 1,96

ENPARA   % 2,07

Denizbank   % 2,13

Yukarıda da listelendiği gibi en düşük faiz oranı Ziraat Bankasına aittir. Ziraat bankası ile aynı faiz oranlarını Halk Bankası da sunmuş durumda. Banka kredilerini araştırırken ayrıca aynı faiz oranı ile kaç ay vade verdiklerini de incelemeniz gerekiyor. Kimi bankalar 12 ay vade verirken kimi bankalar ise 48 aya kadar vade verme olanağına sahiptir. Bankaların henüz net olarak bedelli askerlik kredisi başlığı altında bir kredisi yok. İhtiyaç kredisi adı altında bu kredileri veriyor. Bedelli askerliğin başvuru tarihi ve bedelli askerlik ücreti netlik kazanınca yeniden kredi düzenlemelerinin yapılması bekleniyor. Bedelli askerliğin açıklanmasıyla milyonlarca genç bedelli askerlik için başvurmaya hazırlanıyor. Önceden bedelli askerlikler 28 gün Burdur ilinde yapılmaktaydı. Yine Burdur ilinde olacağı söyleniyor ancak bu bilgi kesinleşmiş değildir.

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir