Banka İşsizlik Sigortası Şartları

Konumuz dahilinde sizlere banka işsizlik sigortası şartları hakkında detaylı bilgiler aktardık. Banka işsizlik sigortası şartları kapsamında krediye yönelik ödeme güvensinin sigorta durumu, teminatlı kredi nedir ve daha birçok farklı bilgiye de konumuz üzerinden erişim sağlayabileceksiniz. İşsizlik sigortası kapsamında bilinmesi gerekilen önemli durumlardan biri tetikte olma durumudur. Birçok işveren kişi işsizlik sigortası üzerine çalışanlarına yönelik aslı olmayan negatif durumlar belirterek bu kapsamda bir başvuru yapmalarını istememektedir. Buna yönelik ilgili kişilerin bu konu üzerine hiçbir şekilde işveren kişinin oyununa gelmemeli ve bu doğrultuda işsizlik sigortasını yaptırmalıdır. İstihdam gören kişilerin maalesef bu konu hakkında oldukça korkmakta ve telaşlı bir temkinle konuya yaklaşmaktadır. Bu duruma ek olarak günümüzde ihtiyaçlarımıza yönelik yardımımıza koşan krediler de başa bela olabiliyor. Eğer işsiz bir durumdaysanız ve kredi ödemeleriniz var ise, konumuzu okumaya devam ederek bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Ödeme Güvencesine Yönelik Sigorta

Kredi ödeme güvencesine yönelik bir sigorta uygulaması olan bu durum tıpkı bankaların sizlere dayattığı hayat sigortası gibi işleyen bir sisteme sahip olmaktadır. Bu sigorta dahilinde olan çalışanlarımız, işsizlik durumlarına yönelik bir süreç içerisinde oldukları vakit, kredilerini ödeyememe durumları üzerine kendilerine güvence altına alabilmektedirler. İşsiz kalmanız durumunda ise birkaç yıl boyunca ilgili banka kredi borcu sigorta kapsamında ödenerek adınıza borç oluşmasını engellemektedir. Öte yandan bankalarda işsizlik sigortası şartlarına bağlı olarak vermiş oldukları kredilerin taksitlerini güvence altına almaktadırlar. Bu süreç boyunca ilgili kredi borcu sigorta kapsamında ödenirken, sizlerde bu boşlukta kendiniz için yeni bir iş bulma sürecine girerek maddi kapsamda rahatlamaya gidebilirsiniz. İş bulmanız halinde ise geriye kalan kredi borçlarınızı kaldığı yerden ödemeye devam etmelisiniz.

Özel İş Sigortası Sağlayan Bankalar

İşsizlik sigortası ile ilgili olarak birçok farklı banka bu kapsamda hizmet vermektedir. Özellikle de QNB Finansbank başta olmak üzere İş Bankası ve Fibabanka gibi bankaların birçoğu işsizlik sigortası üzerine ilgili işlemleri yapmanız da destek oluyor. Hemen altta yer alan iki farklı  bankanın sunmuş olduğu işsizlik sigortası ile ilgili önemli bilgileri edinerek bu kapsamda daha rahat bir işsizlik süreci geçirebilmek adına adım atmış olacaksınız.

Fibabanka İşsizlik Sigortası Özellikleri

İlgili banka işsizlik sigortası ile ilgili hizmet veren önemli bankalar kapsamında yer alıyor. Bu durum nezdinde yapacağınız başvurulara yönelik 6 aylık borç güvence altına alınarak işlem görülebilmektedir. İlgili istihdam gören kişinin işveren tarafından işten atılması veya herhangi bir iş kazasına yönelik sakatlık yaşaması ile birlikte bu durumun gerçekleşmesi, ilgili kişinin iş göremez durumunda bulunmasıyla birlikte ortaya çıkan kredi borcu taksitleri 6 aylık kapsamda ödenmektedir.

İş Bankası İşsizlik Sigortası

Türkiye’nin en köklü bankası olan İş Bankası, işsizlik sigortası yapan bankalar kapsamında yer alıyor. Sunmuş olduğu bu hizmet aksamında memur, işçi, emekli ve daha birçok farklı meslek grubu bulunuyor. Buna yönelik de farklı kollar üzerinden sigortalılık durumunu kapsamaktadır. Memur olmanızda dayalı dahi olarak sakatlık durumunuzda istem dışı bir sakatlık geçirmeniz ve işsiz kalmanız halinde 6 aylık süreç boyunca ilgili sigorta kredilerinizi ödeyerek size bir süreliğe destek sağlamaktadır.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir