Aynı Gün Kaç Bankadan Kredi Çekilebilir?

birden-fazla-kredi-çekmek

Aynı gün kaç bankadan kredi çekilebilir ve bankalar birden fazla kredi çeken kişiyi fark eder mi? Sorularına bakıyor bugün kredi hocası. Kredi hocası olarak bu gibi bir ihtiyacın hangi durumlarda gündeme gelebileceğini anlatalım. Ev almak istediğinizde talep ettiğiniz para miktarı bir hayli fazla olmalıdır. Örneğin bir konut kredisine ek olarak evin içinin masraflarını karşılayan bir ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Birden fazla bankaya kredi başvurusu konusunda her şey sizde bitiyor haydi başlayalım!

birden-fazla-kredi

Kredi kişilerin aniden karşılarına çıkan nakit ihtiyacını gidermek maksadıyla sunulan ayrıcalıklı bir hizmettir. Bu hizmeti bankalar belirli faiz oranları ekleyerek sunar. Evet, bu resmi tanımı yaptıktan sonra asıl konumuza döneyim. Bir gün içerisinde iki bankadan kredi çekmek olabilir bir eylemdir. Ancak bir gün içerisinde 10 bankadan aynı anda kredi almaya çalışırsanız muhtemelen kredilerinizin tamamı iptal edilmekle birlikte ekonomi geçmişinizde takibe alınacaktır.

Tüm Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu

Aynı günde kaç kredi alınır sorusundan tutun da ben her bankadan kredi almak istiyorum diyenlere varıncaya kadar bu garip kredi hocasına birçok soru geliyor. İlk olarak şunu belirtelim. Bankalar bir kişiye kredi onayı verirken aklınıza gelmeyecek verileri denetler ve araştırır. Bu neticede sözde sadece kredi notuna bakarak kredi verdiklerini söylerler ve krediyi sunarlar. Bu süreçte eğer bankanız bir başka bankada süregelen kredi başvurunuzu fark ederse kredi notunuzu ve diğer finansal araştırma neticelerini tekrar masaya yatırmak isteyecektir.

Kredi hocasından inciler; eğer böylesi bir düşünceniz varsa çalıştığınız bankaları bu konuda bilgilendirmelisiniz. En azından ikincil kredi odağınız olan bankaya konuyu iletmeniz gerekir. Bu olanak sunulmaktadır ancak bu olanaktan faydalanmak için kredi notunuzun ve diğer finansal yetilerinizin bankalar tarafından yeterli olarak görülmesi gerekir.

Aynı Gün Kaç Bankadan Kredi Çekebilirim

Aynı gün içerisinde birden fazla kredi çekmek isteyebilirsiniz.  Bu durumu kullanmak için evvelde belirttiğimiz üzere iki unsurda finansal geçmişinizin kusursuz bir izlenim oluşturmuş olması gerekmektedir. İlk unsur hiç şüphesiz kredi notudur. Kredi notunuz belirli bir düzeyin muhakkak üstünde olmalıdır. İkinci unsur ise hesabınızda ki aktif para trafiğidir. Her ay hesabına 2000 lira yatan adama bu krediyi vermezler. Doyurucu bir para trafiği gerekir.

Aynı anda 2 bankadan kredi çekilebilir mi sorusunun bir diğer cevabı da gelir düzeyinizdir. Resmi olarak kanıt çatısı altında değer kazanmayan bir geliriniz varsa iki krediyi aynı anda alamazsınız. Bu durumda yüksek gelirin belgelenmesi gerekir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir