Aynı Anda Birden Fazla Bankadan Kredi Kullanmak

Aynı anda birden fazla bankadan kredi çekmek çoğu zaman mümkün olabilir. Ancak bazı bankalar bu kredi başvurularını sistemde görebilir ve başvurunuzu sahte başvuruya düşürebilir. Böyle bir durumda ise onaylanan kredinizin de ret olması durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle internet üzerinden yapılan başvurularda birden fazla bankadan aynı anda kredi kullanmak mümkündür. Tabi birde bu kredilerin geri ödemelerini ve aylık taksit tutarlarını iyi bir şekilde hesaplamak gerekmektedir. Zamanında yapamadığınız her ödemenin kredi notunuzu düşürdüğünü ve yeni kredi ya da kredi kartı almanıza engel olduğunu unutmamalısınız.

Aynı anda birden fazla kredi kullanmayı tercih edilen tüketicilerin bu tercihlerindeki en büyük etken ise maaş düşüklüğü ve ihtiyaç duyulan rakamın yüksekliği olarak göze çarpmaktadır. Yani 1.400 TL asgari ücretle çalışan bir kişinin bir bankadan en fazla 20.000 TL kredi alabileceğini düşünürsek, bu rakam daha yüksek ihtiyaçları karşılamayacak ve yeni kredi ihtiyacı doğacaktır.

Aynı anda yapılacak olan başvurularda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bir kredinin hesaba geçişinden sonra diğer başvuruların yapılmasıdır. Online olarak yapılan başvurular anlık olarak diğer bankalar tarafından da görüntülenmekte ve başvuru sayınızın fazla olması halinde onaylanacak olan krediniz de ret olarak sonuçlanmaktadır.

Aynı Andan Birden Fazla Kredi Nasıl Çekilir?

Aynı anda birden fazla bankadan kredi çekmek için özellikle internet üzerinden kredi kullandırım imkanı sunan bankaları tercih edebilirsiniz. Bu bankalardan bazıları Finansbank, Akbank, Odeabank gibi bankalardır. Kendileri ile çalışan ve internet bankacılığı kullanan müşterilerine özel sundukları kredi kampanyaları sayesinde onaylanan krediler direk olarak aynı bankadaki hesabınıza aktarılmaktadır. Bu sayede sizlerde evrak ya da farklı bir prosedür ile uğraşmadan kredinizi kullanabilirsiniz.

Aynı anda kullanacağınız kredilerin hesabınıza aktarılıyor olması sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Eğer bankalardan internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifresi almadan bu işlemi yapmanız gerekirse, bu durumda bir bankadan çıkıp diğerine gitmek ve kredi başvurusu yapmak 1 güne yetişmeyeceğinden ikinci kredinizin ret olma olasılığı oldukça yüksektir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir