Avukatlık İcralık Memura Kredi Veren Bankalar

Avukatlık, icralık memura kredi veren bankalar, memur olarak çalışanların tüm borçlarını bir yere toplama imkanını da beraberinde getirmektedir. Avukatlık olan bir memurun kredi alma şansı yok gibi görünse de özellikle devlet kadrosuna geçmiş olan memurlar bazı bankalardan kredi alabilmektedir. Ancak bu durum her başvurunun onaylanacağı ya da her kredi başvurusunun olumlu sonuçlanacağı anlamını taşımamalıdır. Devlet memuru olarak çalışan kişilere bankalar çeşitli kampanyalar altında kredi sunmaktadır. Özellikle faiz oranında ciddi bir azalma olan bu krediler memurların az da olsa nefes almasına yardımcı olmaktadır.

Yazımıza devam etmeden önce icralık ya da avukatlık olma durumundan kısaca bahsedelim. Aşamalar halinde devam edecek olursak, bankadan kullandığımız kredi ya da kredi kartının ödemelerinin düzenli yapılmaması halinde (minimum 90 gün boyunca ödenmemesi) banka ilgili alacağı avukatlar aracılığı ile alma yoluna gidecektir. Bankaların çalıştığı avukatlık firmalarında çalışanlar sizleri arayarak borcunuzu ödemeniz için çeşitli alternatif ödeme planları sunacaktır. Eğer yine borcunuzu ödeyemezseniz bu kez icra yolu ile alacağın tahsiline gidilecek, üzerinize kayıtlı olan ev, araba gibi gayrimenkullere ya da maaşınızın 4/1 ine haciz işlemi başlatılacaktır.

Avukatlık Öncesinde Bankanız ile Görüşün

Alacağın avukata devir edilmesinden önce bankanız ile görüşmeniz ve borcunuzu yapılandırmanız sizi yeni borç yükünden kurtaracaktır. Aksi halde borcunuza avukatlık masrafları, tebligat masrafları gibi hayal bile edemeyeceğiniz isimler adı altında yeni borçlar eklenecektir. Bankanız ile görüşmeniz ve borcunuzu ödeyebileceğiniz şekilde yapılandırmanız, hem ödemelerinizin kolay bir şekilde yapılmasına hem de avukat masraflarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Avukatlık ya da hacizlik durumdaysanız yeni bir kredi çekip tüm borcunuzu bir yere toplamak ya da toplu halde ödemek isteyebilirsiniz. Bu durumda yapılabilecek en iyi davranış, borç kapatma kredisi kullanmaktır. Borç kapatma kredilerinin mantığı, bir ya da daha fazla bankaya olan kredi ya da kredi kartı borcunun tek bankaya toplanmasıdır. Borç kapatma kredileri ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Avukatlık Olan Memurlara Kredi Veren Bankalar

Avukatlık ya da icralık olmadan önce borç kapatma kredisi kullanmak daha kolay olmaktadır. Ancak memurlar için avukatlık olduklarında da çeşitli kredi imkanları sağlanmaktadır. Kredi çekebileceğiniz ilk banka Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası Avukatlık Olan Memurlara Kredi

Ziraat Bankası kredi politikası gereği genellikle son 3 ay içerisindeki ödeme düzenliliğine dikkat etmektedir. Ancak memur olduğunuzda bu durum değişiklik gösterebilir. Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız kredi başvurularında memur olduğunuzu ve diğer bankalara ya da avukata olan borcunuzu kapatmak için kredi kullanacağınızı belirtmeniz, kredinizin onaylanmasında yardımcı rol oynayacaktır.

Vakıfbank İcralık Avukatlık Olan Memurlara Kredi İmkanı

Ziraat Bankası gibi Vakıfbank’ta icralık ya da avukatlık olan memurlara kredi imkanı sağlayabilmektedir. Yine başvurunuz aşamasında durumunuzu kısaca özetlemeniz ve krediyi kullanma nedeninizin avukata olan borcun kapatılması olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.

Başvurum Onaylanmazsa Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden yapacağınız kredi başvurunuzun onaylanmaması halinde yapılacak tek işlem kalmaktadır. O da borcunuzu borçla kapatmak ve sonrasında kredi başvurusu yapmaktır. Örnek vermek gerekirse; 10.000 TL avukatlık olan borcunuz var ve kredi başvurularınız olumsuz sonuçlandı. Bu durumda elden bulacağınız 10.000 TL ile avukatlık olan borcunuzu kapatabilir, alacağınız ödeme belgesi ile Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu durumda yapacağınız kredi başvurunuz 30.000 TL’ye kadar anında onaylanacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Kişi puan verdi)
Loading...
7 Comments
 1. 29 Kasım 2017
  • 29 Kasım 2017
   • 3 Mart 2018
    • 3 Mart 2018
 2. 24 Mayıs 2018
  • 24 Mayıs 2018
 3. 28 Haziran 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir