Arsaya Kredi Çıkar Mı?

Konumuz dahilinde sizlere merak konusu haline gelen arsaya kredi çıkar mı üzerine bilgi arayışında olanlar için detaylar sunduk. Tüketici sınıfı farklı ihtiyaçları üzerine bankaların sunduğu kredilere başvuru da bulunarak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Buna yönelik bankalar ise bu kredilerden faydalanmak isteyen tüketicilerin birtakım şartları yerine getirmesini istemektedir. Bu durumun oluşmasıyla birlikte tüketiciler kredi çekebilmek için gerekli şartları kapsayamadıkları için ise ipotekli finansman kredilerinden faydalanabilmektedirler. İpotekli finansman kredisi adına sahip bu kredili banka ürünü arsa, ev, taşıt ve benzeri değerlere sahip aksamları oluşturmaktadır. Arsa ve ev üzerine kredi almak için ise birtakım unsurların var olduğunu da bilmek gerekmektedir. Konumuzu okumaya devam ederek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

İpotekli Finansman Kredisi

Eğer kredi almakta zorlanıyorsanız, buna yönelik bankalardan çeşitli yöntemler üzerinden kredi alabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri de hemen yukarıda bahsettiğimiz üzere ipotek göstererek krediden faydalanabilmektir. Ev, taşıt ve arsa üzerine banka rehini koydurarak ipotek usulü kredi ürünlerinden faydalanabilirsiniz.  Bu kapsamda bilinmesi gereken önemli etkenlerden biri de her arsa veya eve kredi çıkmaması üzerinedir. Bunun için banka prosedürlerine uygun bir şekilde olacak biçimde krediden faydalanabilirsiniz. Bu duruma yönelik özellikle de hisseli arsa tapusu ile ilgili olarak çok fazla bilinmeyen detayların olduğunu söylemek mümkün. Bununla ilgili birçok kişinin “benim arsam hisselidir, bana kredi filan çıkmaz” üzerine söylenen ön yargı cümleleridir. Unutmamalıdır ki, hisseli arsalara kredi çıkması zor olsa da, bazı hisseli arsalara kredi veren bankaların da bulunduğunu söylemek mümkündür.

Arsaya Kredi Çıkar Mı?

Bu soruya yönelik olarak, “eğer size ait bir arsa var ise, elbette ki kredi alabilirsiniz” cevabını verebiliriz. Bu kredi türünden faydalanabilmek için öncelikli olarak ilgili arsanın sizin adınıza olduğunu beyan edecek bir belgeye sahip olmanız gerekliliğini belirtelim.  Tapunun sizin adınıza olmasıyla birlikte dilediğiniz bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu duruma ek olarak kredi notunuzun düşük olmasıyla birlikte kredi başvurunuzun olumsuz durumda olması ihtimalini de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Eğer kredi notunuz düşük ise, öncelikli olarak kredi puanınızı arttıracak birtakım yöntemler üzerinde durmalısınız.

Hisseli Arsaya Kredi Çıkar Mı?

Tüketicilerin birçoğu hisseli arsalara kredi çıkar mı üzerine bilgi arayışında olmaktadırlar. Bizlerde bu sorular üzerine detaylı cevaplar hazırladık. Eğer hisseli bir arsanız var ise ortaklarınızın da onayını ve imzasını alarak kredi başvurusunu yapıp olumlu geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür kredilerde her ne kadar onay çıkması zor olsa da, her şeyi usulünce yapmanız halinde bankaların tamamı size kredi vermekten çekinmeyecektir. Bu durum nezdinde ilgili arsayı ipotek usulü olarak kredi çekebilmek için hissedarların kredi aşamasında mutlaka onay vermesi ve imza atması gerekmektedir. Bu kapsamda ilgili hissedarlar kredi nezdinde kefil olarak geçecekler ve ek olarak kredi sorumluluğu da üzerlerinde olacaktır. Ortakların biri dahi onay vermemesi halinde, kredi başvurusu olumsuz olarak değerlendirilecektir.

İpotekli finansman kredilerini alabilmek oldukça rahattır, fakat ipoteksiz kredi başvurularında ise zor bir süreç geçtiğini söylemekte fayda var. Bankalar vereceğiniz ipotek onayı ile birlikte mal varlığınızı garanti altına alarak borcunuzu ödemenizi isteyecektir. Bankalar verdikleri krediyi geri alabilmek için genellikle ilgili şartları karşılamayan tüketicilerden ipotek talebinde bulunmaktadırlar.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir