Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır – Detaylı Bilgiler

Özel sermayeli banka kuruluşları arasında yer alan ve popüler izlenimler yaratan Akbank, kredili ürünler kapsamında müşterilerine ve müşterisi olmak isteyen tüketicilere hizmet sağlamaktadır. Özellikle de kredi kartı başvurusu Akbank kuruluşunda en çok tercih edilen ürünlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dünyada en çok kredi kartı kullanımı yapan ülkelerin başında gelen Türkiye’de birçok farklı banka kuruluşu bu hizmeti en iyi şekilde vermeye çalışıyor. Akbank kredi kartı başvurusu kapsamında her ne kadar diğer kredili ürünleri gibi katı şartlar uygulamasıyla bilinse de şartların sağlanması ve banka tarafından istenilen gerekli durumların yerinde olmasıyla birlikte ilgili bankaya ait kredi kartı ürünlerinden faydalanmak mümkün olmaktadır. Makalemizde işleyeceğimiz konular, akbank kredi kartı başvuru sonucu, akbank kredi kartı ne zaman gelir, akbank kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur, akbank kredi kartı alma şartları, axess kredi kartı, akbank kredi kartı şifre alma, akbank kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır, akbank kredi kartım hangi kuryede gibi sorular olacaktır.

Akbank Kredi Kartı Başvurularında Neyi Dikkate Alıyor?

Her bankada olabildiği üzere başta kredi notu ve gelir belgesini beyan edebilecek maaş bordrosu da Akbank tarafından göz önünde bulundurulan hususlardan olmaktadır. Fakat ilgili bankanın konumuzun girişinde katı kurallara sahip olduğunu dile getirmiştik. Daha çok kurumsala yönelik hizmetler sunan ve bireysel kredili ürün başvurularında zor bir süreç yaşatan ilgili bankanın da birtakım sebepleri bulunuyor. Tabi ki bunların başında gelen herkesinde başına gelebilecek olan ödemelerin zamanında veya eksik olarak yapılmasıdır. Akbank kredi kartı borcu ödeme konusunda daha evvelinde bankalarla sorun yaşayan tüketicilere bu kapsamda zor bir süreç yaşatabiliyor. Kredi notu Akbank tarafından ciddiye alınan ve muhakkak bir derecede iyi bir kredi skoruna sahip olunmasıyla hizmet vermekte olan bir kuruluş olmaktadır.

Akbank’tan Kredi Kartı Alabilmek için Neler Yapılmalı?

Hemen üstteki paragrafa hitaben kredi kartı başvuruları üzerine iyi bir sonuç doğrultusunda ilgili ürüne sahip olmak mümkün. Kredi notu skorunuzun iyi bir derecede olması size her zaman pozitif bir katkı sağlayacaktır. Buna yönelik web sitemizde bulunan kredi notunun kredi kartı başvurusundaki etkisi üzerine ilgili benzer içeriklere de göz atabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak, bankalar eskisi gibi kısıtlı imkanlarla kredi kartı başvuru taleplerini artık geliştirdi. Fakat hemen üstte de belirttiğimiz gibi bankalar her ne kadar kredi kartı başvurularına yönelik kanal yollarını genişletse de eskisi gibi rahat bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilmek zor bir duruma gelmiştir. Özellikle de Akbank kapsamında bir kredi kartı başvurusu yapma arzusundaysanız, bunun için bankacılık işlemlerinde daha önce zorluk çıkarmayan bir tüketici profiline sahip olmanız gerekmektedir. Sadece banka borçları değil diğer farklı durumlarda kredi notunu etkiliyor. Bunlar; vergi, doğalgaz, su, elektrik, telefon faturası gibi resmi faturalandırılan borçlarınızın da kredi notu dahilinde skora etki edebildiğini söylemekte fayda var.

Akbank Kredi Kartına Hangi Yollardan Başvuru Yapılabiliyor?

Teknolojinin gelişim göstermesiyle birlikte birçok banka kuruluşunda da olduğu gibi Akbank gibi dev bir finansal kuruluş kapsamında da birden fazla kredi kartı başvuru kanal yolu bulunmaktadır. Bu konumuzda özellikle de kredi kartı ürünlerine yönelik en iyi sonuçlar alabileceğiniz başvuru yollarından bahsedeceğiz. Bu başvuru kanalları üzerinden yapacağınız kredi kartı talepleri daha hızlı ve daha kolay yollardan geçmektedir. ATM, şube, internet ve mobil bankacılık gibi önemli kanal yollarına yönelik başvuru yolları üzerinden işleme aldıracağınız talepleriniz doğrultusunda Akbank bünyesinde kredi kartı sahibi olabileceksiniz. Kredi kartı limitleri sizin kredi notunuza ve aynı zamanda meslek grubuna yönelik de değişebilen bir faktör kapsamındadır. Bu durumdan daha iyi bir bilgi edinebilmek ve aynı zamanda sorularınızın tamamına cevaplar alabilmek için şubelere giderek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Her ne kadar diğer kanal yollarına yönelik uzun süren bir işlem dahilinde olsa da, Akbank şubelerinden kredi kartı başvuru talepleriniz daha detaylı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Akbank’a Ait Kredi Kartı Ürünleri Hakkında Kısa Bilgiler

Akbank kredi kartları hakkında bilgi sahibi değilseniz, kısa bilgiler eşliğinde detaylara ulaşabilirsiniz. Başvuru sürecine yönelik sizi tatmin edebilecek limitlere sahip kredi kartını almanız faydalı olacaktır. Buna yönelik Akbank tek bir kredi kartı üzerinden değil, birden fazla kredi kartı ürününe sahip olan banka kuruluşu olmaktadır. Her bir kredi kartının limit, faiz oranları ve diğer özellikleri tamamen birbirinden farklı olarak tüketicilere sunulmaktadır. Harcadıkça kazandıran bir sistemi sunan Akbank, bu doğrultuda Axess ile bir araya gelerek en iyi kredi kartı ürünlerini sunmaktadır. Akbank kredi kartları aşağıdaki gibi olmaktadır;

  • Akbank Axess Kredi Kartı
  • Akbank Free Kredi Kartı
  • Akbank NEO Kredi Kartı (Bu kredi kartına ait Birebir, Meo, Business ve Private adında 4 farklı ek alt kredi kartı ürünü bulunmaktadır)
  • Akbank Wings Kredi Kartı

Akbank Kredi Kartı Başvuruları Hangi Yollarla Yapılıyor?

Akbank’tan kredi kartı talebinde bulunabilmek için hemen yukarıda şubelerden kredi kartı başvurusu yapabileceğinizi dile getirmiştik. İlgili bankadan kredi kartı talebinde bulunabilmek adına daha farklı yollarda bulunuyor. Bu kanal yolları arasında en çok tercih edileni olmaktadır. Birçok tüketicinin de bu tercihten yana olduğu Akbank telefon üzerinden kredi kartı başvurusu olmaktadır. Özel sermayeli dev banka telefon bankacılığı üzerinden kredili ürünler üzerine merak edilen sorulara yanıtlar vermektedir. Ek olarak kredi kartı başvurusu gibi önemli detaylar içeren konuları da ele almakta ve talepleri değerlendirmektedir. Akbank’a ait 444 2 525 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden Telefon bankacılığı kredi kartı başvurusu yapma olanağına sahip olarak, alacağınız ön onay doğrultusunda kısa sürede tam onay alabilmeniz mümkün. Akabinde belirtmiş olduğunuz veya daha önce banka nezdinde kayıtlı adresiniz var ise, kredi kartınız evinize kadar teslim edilmektedir. Diğer başvuru yolları ise aşağıdaki gibi olmaktadır.

Akbank ATM’leri Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu

Telefon ve şube bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemleri Akbank ATM’lerinden de yapabilmektesiniz. Özellikle de dev bankaların sunduğu ATM’ler üzerinden kredi kartı başvurusu olanağını Akbank’ta müşterilerine ve müşterisi olmak isteyen tüketicilere sunmaktadır. ATM’ler üzerinden havale, EFT ve daha birçok farklı işlem yapabileceğiniz gibi, ilgili bankaya ait kredi kartı başvurusu da yapabilme olanağına sahipsiniz. Size en yakın Akbank ATM’sine giderek menü üzerinden izleyeceğiniz yol doğrultusunda kredi kartına yönelik taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz ilgili bankaya ait diğer kanal yolu, birçok kişinin de taleplerde bulunduğu internet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvuru talebi olmaktadır. Akbank web üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilmek için illa müşterisi olmanıza gerek yok. Hem müşterilerine, hem de müşterisi olmayan tüm tüketicilere yönelik internet üzerinden taleplerde bulunma hakkını banka sağlıyor. Bunun için eğer banka müşterisiyseniz, online işlemlerden kredi kartı bölümüne girerek burada sizler için sunulan kredi kartı ürünlerinden birine başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Eğer banka müşterisi değilseniz bile “buradaki sayfaya” tıklayarak hızlı, kolay ve şubesiz kredi kartı başvurusu ekranına gidip talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı başvuru formunu sizden istenildiği gibi eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Böylelikle kısa bir süre sonra, form üzerinde belirttiğiniz GSM numarasına ön onay mesajı gelecektir. Değerlendirmeler kısa süre içerisinde tamamlamakta ve kredi kartınız belirtmiş olduğunuz adrese minimum 1, maksimum 2 hafta içerisinde gelmektedir.

Akbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartına hızlı başvuru yolları içerisinde SMS ile kredi kartı talepleri de bulunmaktadır. Birçok bankanın yeni geçmiş olduğu ve geliştirmekte olduğu bu sistem Akbank’ta da bulunmaktadır. Akbank SMS ile kredi kartı başvurusu olanağından faydalanarak sizlerde Axess özellikli kredi kartına sahip olabilirsiniz. Bu işlem dahilinde olabilmek için size ait bir GSM numarası olması şart. Ek olarak telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek sadece “Axess” yazıp 5990’a göndermeniz yeterli olacaktır. İlgili banka kredi notu skorunuzu ve diğer bankalar üzerindeki sicilinizi hızlı bir şekilde tarayarak kısa süre içerisinde netlik kazandıran SMS ile size cevap verecektir. Onay almanız durumunda belirteceğiniz adrese kredi kartınız getirilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir