Akbank İnternet Bankacılığı

akbank internet bankacılığı şifre alma

Akbank internet bankacılığı hizmetini kullanarak, birçok bankacılık hizmetinden zahmetsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Fiziksel şube ve ATM üzerinden yapacağınız birçok işlemi yapma imkanı sunan Akbank internet şubesi bankacılığı avantajlarından yararlanmak için, öncelikle Akbank internet şubesi şifresi almanız gerekmektedir. Yazımızın detayında Akbank internet şubesi şifre alma işlemleri ve internet şubesinden yapabileceğiniz birçok işlem hakkında bilgi verilmiştir.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle, www.akbank.com adresine giriş yapın. Sonrasında sağ üst menüden bulunan “Bireysel” ve “Kurumsal” butonlarının olduğu yerden, “Bireysel” butonuna tıklayın.

Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan yeni pencerenin sol alt kısmında gri zemin üzerinde yazan “Şifre Al” butonuna tıklayın.

Akbank İnternet Bankacılığı “Şifre Al” butonuna tıkladıktan sonra yeni açılan pencerede yer alan TC Kimlik No, Annenizin evlenmeden önceki soyadı ile ilgili ve kart numaranızla ilgili sorulan soruları girin. (Sağda bulunan sanal klavyeyi kullanmak, güvenliğinizi artıracaktır) İlk adımda sizden istenilen bilgileri doğru girdikten sonra, 2. Adımda sizden kart şifrenizi isteyecektir. Bankamatik kartınızın şifresini girin. adımda ise sistem bankaya kayıtlı cep telefonunuza doğrulama şifresi gönderecektir. Bu şifreyi de 3. Adımda yer alan ilgili bölüme girdikten sonra, 4. Adımı da tamamlayarak, Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemini tamamlayın. Tüm adımları doğru bir şekilde takip etmeniz halinde, Akbank internet şubesi şifre alma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

“Şifre Al” butonuna tıkladıktan sonra yeni açılan pencerede yer alan TC Kimlik No, Annenizin evlenmeden önceki soyadı ile ilgili ve kart numaranızla ilgili sorulan soruları girin. (Sağda bulunan sanal klavyeyi kullanmak, güvenliğinizi artıracaktır) İlk adımda sizden istenilen bilgileri doğru girdikten sonra, 2. Adımda sizden kart şifrenizi isteyecektir. Bankamatik kartınızın şifresini girin. adımda ise sistem bankaya kayıtlı cep telefonunuza doğrulama şifresi gönderecektir. Bu şifreyi de 3. Adımda yer alan ilgili bölüme girdikten sonra, 4. Adımı da tamamlayarak, Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemini tamamlayın. Tüm adımları doğru bir şekilde takip etmeniz halinde, Akbank internet şubesi şifre alma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

“Şifre Al” butonuna tıkladıktan sonra yeni açılan pencerede yer alan TC Kimlik No, Annenizin evlenmeden önceki soyadı ile ilgili ve kart numaranızla ilgili sorulan soruları girin. (Sağda bulunan sanal klavyeyi kullanmak, güvenliğinizi artıracaktır)

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır; Detaylı Bilgiler

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

 

İlk adımda sizden istenilen bilgileri doğru girdikten sonra, 2. Adımda sizden kart şifrenizi isteyecektir. Bankamatik kartınızın şifresini girin.

 1. adımda ise sistem bankaya kayıtlı cep telefonunuza doğrulama şifresi gönderecektir. Bu şifreyi de 3. Adımda yer alan ilgili bölüme girdikten sonra, 4. Adımı da tamamlayarak, Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemini tamamlayın.

Tüm adımları doğru bir şekilde takip etmeniz halinde, Akbank internet şubesi şifre alma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

İnternet şubesi şifresini aldınız. Peki Akbank internet şubesi üzerinden, hangi bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz?

Akbank İnternet Bankacılığı İle Yapılabilecek İşlemler

 • Tüm fatura ödeme işlemleri yapılabilir, faturalarınız için otomatik ödeme talimatları verebilirsiniz.
 • Kredi kartı ve kredi başvurusu işlemlerinizi, banka şubesine gitmeden Akbank internet şubesi bankacılığı üzerinden zahmetsizce yapabilirsiniz.
 • Doğalgaz, elektrik, su ve internet faturaları başta olmak üzere, tüm fatura ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek, sonraki aylardaki faturalarınızın son gününde hesabınızdan ödenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Cebe havale, hesaba havale ve EFT işlemlerinizi de, yine Akbank internet şubesi ile yapabilirsiniz.
 • Altın hesabı ve vadeli hesaplar açabilirsiniz.
 • Bono, hisse senedi ve döviz alım satımlarınızı yönetebilirsiniz.
 • Üniversite sınav harçları, otoban geçiş ücretleri, HGS yüklemeleri, vergi borcu ödemesi gibi her türlü kurum ödemenizi, rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
 • E-devlet kapısına, Akbank internet şubesi bankacılığı ile giriş yapabilirsiniz.
 • Faturasız hatlara TL yüklemesini, birkaç tıkla yapmak mümkündür.
 • Sanal kart ve sanal kart limiti tanımlama işlemlerini yapabilirsiniz.
 • EFT talimatı vererek, EFT’lerinizin gününde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle ödemelerinizi unutma sorunundan, kurtulmuş olursunuz.
 • Düzenli ödeme talimatları vererek, düzenli ödemelerinizi unutmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank internet şubesi bankacılığı ile, yukarıda sayılanların dışında pek çok bankacılık hizmetini, uygun işlem ücretleri ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet şubesinden yapacağınız işlemler, zaman açısından büyük tasarruf sağladığı gibi, gün içerisinde ekstradan bir telaş yaşamanızı da engelleyecektir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir