Akbank Direkt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

akbank direkt kredi basvuru

Akbank İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak artık çok kolay. Yeni dönemde artık eskiye göre kredi ihtiyaçları artmaktadır. Ve bu konuda Ak Bank sizin yanınızdadır. Akbank tarafından sunulan bu kredi imkânına başvurmak için iki yol vardır. Birinci yol internet üzerinde veya mesaj yoluyla başvurudur. İkinci yol ise şubeler aracılığı ile başvuru yapmaktır.

İnternet üzerinden başvuru yapmak artık çok kolay. Sadece bir forum doldurarak gerekli kredi için başvuruyu tamamlamış oluyorsunuz. Ne güzel değil mi?  Örneğin, 15.000 ₺ gibi yüksek meblağlar çekileceği zaman Ak Bank 7/24 gönül rahatlığıyla belgesiz kredi vermektedir. Bu uygulamayı değerlendirmek için, en yakın Ak Bank şubelerine gitmeniz gerekir. Veya kısa mesaj ile irtibata geçilir.

Akbank Direkt Kredi Faiz Oranları

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları, alınan krediye göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler 1,60 ile 1,78 arasında vade sürelerine göre değişim göstermektedir.

Örnek Olarak;

10.000₺ lik bir kredi çeken kişi vadesini 12 ay olacak şekilde düzenlediğinde çıkan faiz oranı %1,68 şeklinde belirlenir. 50.000₺ lik bir kredi çeken kişi vadesini 48 ay olacak şekilde düzenlediğinde çıkan faiz oranı %1,60 şeklinde belirlenir.  Daha sonra kredi ödemesi yapılırken alınan kredi tahsis ücreti, aylık maliyet oranı, yıllık faiz oranı hesaplanarak bir ödeme takvimi oluşturulacaktır. Ve bu şekilde düzenli ödeme işlemi yapabileceksiniz.

Akbank Direkt Kredi Nasıl Alınır?

Ak Bank ihtiyaç kredisi,  almak için bazı belli şartlar vardır. Bu şartları sağladığınız takdirde kredi alabilirsiniz.

Sigortalılık süresi: Eğer 6 aylık ve daha fazla bir iş yerinde sabit çalıştıysanız kredi alabilirsiniz. Ama 6 aydan az bir süre çalıştıysanız, kredi alamazsınız. Bunun çözümü olarak eğer başka bir işyerinde sigortalı çalıştıysanız onu da belirtebilirsiniz. Belki banka bu durumu değerlendirmek ister.

Ödenmemiş borcun olmaması: Ödenmemiş bir borcunuz yoksa kredi almak için herhangi bir engel olmayacaktır.

akbank direkt kredi

akbank direkt kredi

Eğer geciktirirseniz ve bu gecikmeyi hallederseniz bile, bankalar inceleme sürecinde 1 ay öncesine kadar bakabilir. Bu da sizin için problem olur bu yüzden en azından asgari ödeme miktarını belirleyiniz.

Kredi notu: Kredi notunuz alınan kredilere ödeme düzenine, süresine göre değişim göstermektedir.

İdari takipte olmamak:  Geçmişte gecikme sonucu ödenen tutarın işlem yapılmadan ödenmesi gerekmektedir. Tersi durumda idari takibe alınırsanız kredi alamayabilirsiniz.

Borç ve ödeme geçmişiniz önemli.  Ödeme geçmişiniz de bir aksaklık yoksa ve borçlarınızı zamanında ödüyorsanız herhangi bir problem olmayacaktır.

Akbank Direkt Kredi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Kimlik ve Fotokopisi
  • İkametgah Adresi
  • ÇKS kaydı
  • Tapu vb. Fotokopisi
  • Araç Ruhsat Fotokopisi

Akbank Direkt Kredi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi alabilmek için kredi notunuz yüksek olmalıdır. Kredi notunuz alt kısımdankilere göre olursa iyi ve çok iyi durumunda kredi alabilirsiniz. Aksi durumunda bu durum size engel olabilir.

1700 ve üzerinde ise;  Çok İyi

1500 – 1700 arasında ise;  İyi

700 – 1500 arasında ise;  Kötü

Kredi notunuzu bankalar aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Başvurulacak kredi desteğini en iyi şekilde verecek olan Ak Bank direkt kredi aracılığı ile artık sizlerde anlık olarak kredi ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir