Akbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Kullanırım?

akbank borç kapatma kredisi

Günümüzde farklı bankalara borcu olan kişilerin çoğu, tek bir banka üzerinden borç kapatma kredisi çekerek diğer bankalara olan borçlarını kapatmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise, kişinin farklı bankalarla yaşayabileceği olası sorunları önlemektir. Bunun dışında birkaç yere borçlu olmak yerine, sadece bir bankaya borçlu olup tek bir banka ile muhatap olmak içinde borç kapatma kredisi çekilmektedir. Borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yer alan Akbank, uygun kredi koşulları ile bu hizmeti vermektedir. Yazımızın devamında, Akbank borç kapatma kredisi nasıl kullanırım? Sorusunun cevabı yer almaktadır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Kullanırım?

Akbank borç kapatma kredisi için, banka şubelerine giderek başvuru yapmanız mümkündür. Fiziki şubelerden müşteri temsilcisinin size vereceği formu doldurarak, borç kapatma kredisi için başvurmanız mümkündür. Bunun dışında bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25’i arayarak, ya da www.akbank.com internet sitesi üzerinden de borç kapatma kredisine başvurmanız mümkündür.

Eğer Akbank müşterisi iseniz ve mobil bankacılık uygulamasını kullanıyorsanız, kredi başvurunuzu mobil bankacılık üzerinden de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi İçin Kefil Ve Belge İster Mi?

Bankalarla olan geçmiş ve mevcut ilişkinize göre, banka sizden evrak ya da kefil isteyebilmektedir. Özellikle diğer bankalara gecikmiş borcunuz bulunuyorsa, bu durumda banka sizden muhtemelen kefil ve gelir belgesi isteyecektir. Ancak henüz diğer borçlu olduğunuz bankalar ile bir sıkıntınız yoksa, çekeceğiniz tutarda göz önüne alınarak banka sizden kefil ya da gelir belgesi istemeyecektir.

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır – Detaylı Bilgiler

Akbank Ne Kadar Borç Kapatma Kredisi Veriyor?

Akbank borç kapatma kredisi nasıl kullanırım? Sorusundan sonra en sık sorulan sorulardan birisi de, Akbank’ın ne kadar borç kapatma kredisi verdiği yönünde olmaktadır. Bankaların kredi verirken değerlendirdiği bir takım etkenler vardır. Bunlardan birisi de, herkesçe bilinen kredi notudur. Akbank borç kapatma kredisi için de, kredi notu dikkate alınmakta ve büyük önem taşımaktadır. Kredi notunuzun yüksek olması halinde, Akbank’tan yüksek tutarlarda borç kapatma kredisi çekebilmeniz mümkündür. Kredi notunuzun durumuna göre onaylanacak kredi tutarı, farklılık gösterebilmektedir.

Borç transfer kredisi çekerken Akbank 12 ay olarak verebiliyor. Borç kapatma kredisi 5.000 tl çekerseniz ayda 493,36 tl ödeyeceksiniz.

akbank borç kapatma kredisi

akbank borç kapatma kredisi

Borç Kapatma Kredisi İçin Banka Müşterisi Olmak Şart Mı?

Borç kapatma kredisi çekmek için, kredi çekeceğiniz bankanın müşterisi olma şartı bulunmamaktadır. Yani bankanın mevcut müşterisi olmasanız da, borç kapatma kredisi çekebilirsiniz. Her ne kadar bankalardan kredi çekmek için müşteri olma şartı aranmasa da, bankaların müşterilerine daha fazla avantaj sunduğu da unutulmamalıdır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir