60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Konumuz dahilinde tüketicilerin arayışta olduğu 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile ilgili araştırmalarımıza yönelik bilgileri sunacağız. Tüketiciler çeşitli ihtiyaçlarına yönelik nakit para sıkıntısı çekebilmektedirler. Bu kapsamda çevrelerinden edindikleri borçlar ile bunu düzeltebilirken, aynı zamanda finansal kuruluşlardan da destekler alarak bu durumu atlatabilmektedirler. Fakat yakınımızdan borç alma durumu neredeyse imkansız duruma gelmiştir. Zira ülkemizin ekonomik durumunu göz önünde bulundurduğumuz vakit ne denli bir sıkıntının olabildiğini görebilmek mümkün. Bu nedenle borç alma veya borç verme durumu da kritik bir aksamda yer alıyor. Son çare olarak ihtiyaç kredisi veren bankalar üzerine yoğunlaşan tüketiciler, ihtiyaçları doğrultusundaki miktarı bankalardan çektikleri krediler ile sağlayabiliyor. En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar 60 ay vadeli olarak dahi tüketicilere kredi çekme olanağını sunuyor. Bankalar standart olarak en fazla 48 ay vadeli ihtiyaç kredileri sunmaktadır. Fakat bazı durumlarda bankalar tüketici profilini göz önünde bulundurarak müşterisi ve müşterisi olmak isteyenlere 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi sağlayabilmektedir.

İhtiyaç kredileri birden fazla çeşitliliği ile bilinen, bankaların sunmuş olduğu kredili ürünler kapsamında yer edinmektedir. Sağlık, seyahat, eğitim, işyeri masrafları, turizm ve daha birçok farklı alana yönelik ihtiyaç kredisi adı altında birden fazla bankaların sunmuş olduğu kredili ürünler bulunmaktadır. Uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları kapsamında yapılan araştırmalar genellikle farklı bankaların ortaya koydu faiz oran durumlarını ortaya koymaktadır. Tüketiciler ise bu oranların analizini yaparak kendilerine uygun olan bankadan kredi çekerek ihtiyaçları dahilinde olan nakit paraya kavuşabiliyor.

Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

İhtiyacınıza yönelik krediyi sağlayan en uygun bankayı bulmak için az biraz araştırmacı olmanız yeterlidir. Zira ülkemiz çok sayıda hizmet sağlayan banka olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda en uygun krediyi bulmakta oldukça kolay. İhtiyaç kredisi karşılaştırmaları üzerine yapacağınız işlem size en uygun ihtiyaç kredileri ile ilgili bilgileri önünüze koyacaktır. Bu kapsamda bankalar üzerine yapacağınız araştırmalar neticesinde vade seçenekleri, faiz oranları, aylık ödenmesi gerekilen tutar ve toplamda geri ödenecek anapara gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz. Tüm bunları bankaların resmi web sitelerine girerek ihtiyaç kredileri alanından öğrenebilirsiniz. Ek olarak bankaların resmi web siteleri dışında, finansal alanda kaynak gösteren önemli kredi araçlarına sahip sitelerden de öğrenebilmek mümkün.

Bankalardan Uzun Vadeli Kredi Almak Mümkün Mü?

Yapılan yeni düzenlemeler ile 36 ay vadeli ihtiyaç kredileri standart olarak 48 aya kadar yükseltildi. Bu kapsamda yönetmelik esasına göre ihtiyaç kredilerinde en fazla seçilebilecek olan kredi vadesi 48 ay olarak sabitlenmiştir. Fakat hemen aşağıda da sunacağımız bankalar ait bilgilerde 60 aya kadar varan vade seçenekleri bulunuyor. Bu banka bilgilerinde birkaç nüansın bulunması olası 60 aylık krediyi almakta bizlere yardımcı oluyor. Bir takım durumlar doğrultusunda 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek mümkün hale geliyor. Bunlar; eğitim kredisi, tadilat kredisi, ipotekli ihtiyaç kredisi ve arsa kredileri gibi bankaların sunduğu kredili ürünler kapsamını oluşturuyor. Bu saydığımız kredi türleri dışında bankalardan uzun vadeli kredi alabilme durumu oldukça zor, hatta ve hatta neredeyse imkansız olmaktadır.

Uzun Vadeli Kredi Kullanmak Mantıklı Mı?

İhtiyaç kredisi üzerine uzun vadeli seçenekleri kullanmak tüketicilerin daha rahat ödeme imkanına sahip olabilmesi üzerine seçilmektedir. Elbette ki aylık ödemelerde size daha düşük miktarlarda krediyi ödeyebilme şansını tanır. Ama krediyi aylık daha düşük öderken anaparanın yüksek bir meblağa dönüşeceğini de söylemekte fayda var. Bu durumda unutulmaması gerekilen en önemli etken, kredi vadesi ne kadar uzarsa, faizlerle birlikte geri ödenecek olan anaparanın daha fazla bir boyuta ulaşabilmesi üzerinedir. Kısacası vade ne kadar uzarsa, bankaya olan borcunuz o kadar fazla olur. Ücretsiz olarak sunduğumuz kredi danışmanlığı kapsamındaki nacizane tavsiyemiz, kredi vadelerini olabildiğince az vadeli olarak seçmenizdir.

Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredileri Almak Mantıklı Mı?

Dosya masrafsız kredilerin son dönemlerde TV ve internet reklamlarında sürekli olarak karşımıza çıktığını görebilmekteyiz. Günümüzde birçok banka müşterisi sayısını yükseltmek ve banka popülerliğini arttırmak için birtakım kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalardan biri de dosya masrafsız ihtiyaç kredileri adı altında sunulan kredili ürünler olmaktadır. Kredili ürünler üzerine yapacağınız tercihlerde dosya masrafsız ürünleri seçebilirsiniz. Fakat burada bilinmesi gerekilen en önemli etken dosya masrafsız kredilerin getireceği farklılıklar olmaktadır. Dikkatli bir şekilde incelediğiniz vakit dosya masrafsız kredi faizlerinin fazla olabildiğini görmek mümkün olacaktır. Bu kapsamda dikkat edilmesi gerekilen dosya masrafsız kredi veren bankalar üzerine faiz oranlarını incelemektir. Ek olarak dosya masrafı olan bankalarında faiz oranlarını göz önünde bulundurmak size fayda sağlayacaktır.

60 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Hemen aşağıda sizler için özenle hazırlayıp derlediğimiz 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi sunan bankaları sıraladık. Öte yandan hemen altta yer alan bankaların birçoğu ihtiyaçlarınıza yönelik 60 ay kredi sağlarken, ek olarak birtakım bankalar işyerinize yönelik ihtiyaçlarınız için 84 aya kadar yani 7 vadeli ihtiyaç kredisi sunabilmektedir. En uzun vadeli tüketici kredisi veren bankalar üzerine vereceğimiz bilgileri iyi bir analiz doğrultusunda belirleyerek kararınızı verebilirsiniz.

QNB Finansank 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Kısa zaman önce dünya devi bir finansal kuruluş tarafından satın alınan Finansbank, artık QNB Finansbank adıyla Türkiye ve dünya üzerindeki aktif işleyişlerini sürdürüyor. Bankanın özellikle de kredili ürünler üzerine fırsatlar sunduğu bilinmektedir. TV reklamlarında sürekli karşımıza çıkan kredili ürünlere yönelik kampanyaları bulunuyor. Ek olarak resmi web sitesi üzerinden güncel kredi kampanyalarına ulaşabilmekte mümkün olmaktadır. 60 ay ihtiyaç kredisi sağlayan bankalar arasında bulunan QNB Finansbank, aynı zamanda daha fazla kredi vadesi sunabilen bir banka olmaktadır. Tüketici tarafından sağlanan şartlar ve ihtiyaç kredisi türüne yönelik başvurularda 60 aya kadar vadelerle kredi alabilmek mümkün. QNB Finansbank 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu üzerine olanak tanırken, ek olarak 84 ay vadeli kredi de sunmaktadır. Özellikle de tarım ve hayvancılık kredisi için başvuru yapmak isteyen çiftçi vatandaşlarımıza yönelik 84 ay vadeli kredi sağlamaktadır. Bu kredinin asli amacı sera ve yeni nesil tarım aletleri ile ilgili istekleri oluşturmaktadır. İlgili bankadan kullanacağınız kredinin ödeme dönemlerini de sizin seçim yapmanıza müsaade edilebiliyor olması oldukça hoş.

Odeabank Eğitim ve Tadilat Kredisi

Ülkemizde yeni popülerleşmeye başlayan Odeabank, krediler üzerine 48 aydan fazla vade sunabilen bankalar arasında yer alıyor. özellikle de ev tadilat kredisi adı altında ihtiyacınıza yönelik miktarı alabilmeniz için size çok seçenekleri vade türlerini sunuyor. Ev tadilat kredisi 120 ay vadeli olarak da seçilebilen bir kredi olmaktadır. Odeabank ev tadilat kredisi başvurusu yaparak ihtiyacınıza yönelik evinizin masraflarını kredi nezdinde ödeyebilirsiniz. Buna ek olarak öğrencilerin eğitimlerini devam ettirebilmesi adına 60 ay vadeli eğitim kredisi kapsamında kredi sunmaktadır.

Akbank Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

Katı kurallı bir banka olarak bilinen Akbank, uzun vadeli bireysel ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yer alıyor. Her ne kadar kredi üzerine tüketicilere biraz zorlayan şartlar talep etse de, uzun vadeli ihtiyaç kredisi alabilmenin bir diğer yolu bu bankadan geçmektedir. Bankadan uzun vadeli kredi alabilmek için gayrimenkulünüzü ipotek ettirerek bankanın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 50 bin TL tutarındaki kredi ihtiyaçlarınız için bu kapsamda 60 ay vadeli kredi ürününü kullanabilmek mümkündür. Akbank tarafından sunulan bu kredi türünün güncel faiz oranı ise %1,30 oranında olmaktadır. Ek olarak bu kredi ürünü dosya masrafsız olarak kullanılmaktadır. Tekrar hatırlatacak olursak, ne kadar uzun vade kullanırsanız bir o kadar da fazla kredi ödemesi yapmış olacaksınız.

TEB 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Detayları

50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi olanağı sunan bir diğer banka TEB olmaktadır. Köklü ve aynı zamanda kaliteli bir prestije sahip olan TEB, bu kapsamda en uzun vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu olanağını tüketicilere sunuyor. Gerek müşterilerine, gerek ise müşterisi olmak isteyenlere sürekli olarak güncel kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalarından biri olan 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi aynı zamanda dosya masrafsız olarak verilmektedir. Kredi masrafı olmadan kullanabileceğiniz bu krediye 50 bin TL’ye kadar başvuru yapabilirsiniz. TEB 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi için belirlenen faiz oranı ise %1,45 oranında olmaktadır. Bu krediden faydalanabilmeniz için ise en önemli şartlar arasında size ait bir gayrimenkulün olması gerekiyor.

Garanti bankası 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası da 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Özellikle de ilgili bankanın müşterisi olmanız halinde daha avantajlı olduğunuzu da söylemekte fayda var. Bildiğiniz üzere bankalar kendi müşterilerine, özellikle de maaşını banka bünyesinde alan müşteri profillerine yönelik avantajlı teklifler sunmaktadır. En uygun faiz oranlarını bu kapsamda sunan bankalardan biri de Garanti olmaktadır. Garanti Bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi için belirtilen faiz oranı %1,34 dolayında olurken, 50 bin TL’ye kadar kredi kullanımlarınıza olanak tanıyor. Ek olarak banka sizden bu krediyi alabilmeniz için birtakım şartlar istemektedir. Öte yandan 50 bin TL’lik kredi onayınızdan sonraki 1200 TL’lik dosya masrafını da karşılamanız gerekiyor.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir