4. Sınıflar Bursluluk Sınavına Girebilir Mi?

kredihocasi-bursluluk-sınavı

4. Sınıflar Bursluluk Sınavına Girebilir Mi?

4. sınıflar bursluluk sınavına girebilir mi sorusuyla karşınızdayız. Bursluluk sınavı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar burada sizleri bekliyor. 4. sınıf bursluluk sınavı 2018 hakkında her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.

İlk olarak 4. sınıflar için pybs sınavını değerlendirelim. Bu sınav 5. sınıflar için uygundur. İlk olarak 5. sınıfta başlanan bursluluk sınavına 12. sınıfa kadar katılım gerçekleşebilir. Kısacası 4. sınıflar bursluluk sınavına giremez. Bir sene daha beklemeleri gerekmektedir.

kredihocasi-bursluluk-sınavı

Öğrencilere 3 ayda bir maddi yardımı hedefleyen bursluluk sınavı kapsamında destek sunulmaktadır. Bu sınav bursluluk sınavı 2018 itibariyle yine yapılacaktır. 3 Haziran pazar günü yapılacak olan bursluluk sınavı 700 tam puan üzerinden hesaplanacak. Bursluluk sınavı 2018 bursluluk sınavı başvuru tarihi okul rehberlik servislerinden verilecektir.

Bursluluk Sınavı 2018

Bursluluk sınavı başvuru tarihi Mart-Nisan ayı içerisinde olacaktır. Bu başvuruyu okullar aracılığıyla yapmanız gerekmektedir. Okullarda sunulan rehberlik hizmeti nedeniyle ilgili rehberlik öğretmeni size destek olacaktır.

PYBS Bursu Kaç Paradır?

PYBS Bursu Geri Ödenir Mi?

Henüz bakanlık bünyesinden yeterli açıklama gelmediği için net bilgi paylaşımı yapamamaktayız.

Bursluluk Sınavı Başvuru Formu 

Bursluluk sınavı başvuru formu adı altında sunulan form ile başvuru yapıp sınava girmek isteyen öğrenciler az evvel de bahsettiğimiz üzere okul yönetimi ile iletişime geçmelidir. Bu konuda bilgi paylaşımı yapmakla yükümlü olan makam okul müdürlükleridir.

2018 PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak?

Öğrencilere Burs Veren Ünlüler

2018 pybs başvurusu için yapılan her açıklamayı sitemiz bünyesinden takip edebilirsiniz. Çocuklara sunulan bu kısmi maddi özgürlük sayesinde öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermeleri amaçlanmaktadır. Bursluluk sınavı 2018 yılında yapıldıktan sonra yeni kazananlar burslarını aralık ayında alacaklar.

Bursluluk hakkı kazanıldıktan sonra öğrencilerin hesabına 3 ayda bir burs ödeneği yatırılacaktır. Bu para karşılıksız olarak devlet tarafından verilir. Bursluluk alan öğrenciler bu parayı kendilerin verilen banka hesabı aracılığıyla kullanırlar. Bu burs 12. sınıfın son ödeneğine kadar verilmekte olup sonrasında kesilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir