30.000 TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

30 bin tl ihtiyaç kredisi

Ülkemizde bankacılık sektörünün başlangıcı cumhuriyetin kuruluş yıllarına dayanmaktadır. Cumhuriyet tarihinde kurulan ilk banka olan İş Bankası, Atatürk tarafından halka yardımcı olmak ve yatırım araçlarını doğru bir şekilde kullanabilmek için 1924 yılında kurulmuştur. Bu bankanın kurulmasının ardından özel sektöre de destek verilmiş ve yıllar içinde pek çok banka vatandaşlarımıza hizmet verir hale gelmiştir. Bu bankaların vatandaşlarımıza verdiği hizmetlerin kalitesi günden güne artmıştır. İnsanların hayat standartlarının iyileşmesiyle birlikte özel mülke sahip olma istekleri artmıştır. Bankalar müşterilerinin bu isteğini karşılamak için ihtiyaç kredisi vermeye başlamıştır. İhtiyaç kredisi sayesinde insanlar hızlı bir şekilde nakit para elde edebilmiş ve bunu uzun vadeler ve düşük faiz oranlarıyla ödeyebilmiştir. Ülkemizde hizmet veren bankaların tümü ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu verilen kredilerin faiz oranları ve vade sayıları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu yazımızdan 30.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi hakkında bankaların çeşitli faiz oranlarına ve şartlarına dair bilgiler elde edebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi vatandaşlar tarafından farklı amaçlar amacıyla çekilebilmektedir. Bu kredi için bankaya başvuran insanlara şartların sağlanması durumunda toplu miktarda para tahsilatı gerçekleştirilmektedir. Bu tahsilat sonrasında müşteri amacını gerçekleştirmek için bu parayı istediği an kullanabilmektedir. Bankalar krediyi verirken pek çok değişkene dikkat etmekte ve buna göre verilecek olan paranın miktarını ve vade sayısını belirlemektedir. Bankaların faiz oranları verilen paranın miktarı aynı olsa da değişiklik göstermektedir. Bu yüzden bir bankadan ihtiyaç kredisi çekilmeden önce diğer bankaların şartları da öğrenilmeli ve fırsatlarından yararlanılmalıdır.

İhtiyaç kredisi insanların istedikleri şeyi almasına olanak sağladığı gibi maddi sıkıntıların da bir an önce giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bu kredi türü sayesinde insanlar başka insanlardan borç istemek yerine bankalardan yardım almakta ve güvenli bir şekilde para alışverişini gerçekleştirebilmektedir. Bu finansal desteği almak için çeşitli başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerin en kolayı internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı sayesinde, bankaya gitmeden vade sayısı, masraf oranı ve faiz oranları hakkında bilgi alınabilmekte ve pratik bir şekilde başvurular gerçekleştirilebilmektedir. Zaman ve maliyet açısından tasarruf sağlayan bu başvuru yönteminden yararlanmadan önce vatandaşların ihtiyaç kredisi veren bankaların birçoğu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu yazımızda birçok bankanın 30.000 tl 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi verirken uyguladığı faiz oranları ve başvuru şartları hakkında bilgiler bulunmaktadır.

30.000 tl 48 ay vade ihtiyaç kredisi - 30.000 TL Kredi

30.000 tl 48 ay vade ihtiyaç kredisi – 30.000 TL Kredi

30 Bin TL Kredi 48 Ay Vade Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi veren pek çok banka arasında en düşük faiz oranlarına sahip olan kuruluştur. 30 bin TL kredi 48 ay vade Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan ihtiyaç kredisi opsiyonlarından biridir. Bu krediden yararlanmak isteyen banka müşterileri, aylık olarak 1.151 Türk Lirası ödemektedir. Bu bankadan 30 bin liralık ihtiyaç kredisi alacak olan kişiler toplamda 55.394 Türk Lirası kredi geri ödemesi yapmaktadır. Yani hesaplar yapıldığında 30 bin TL kredi 48 ay vade Ziraat Bankası tarafından verilirse %2,36 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu faiz oranı bu miktardaki bir ihtiyaç kredisi için uygulanan en düşük orandır.

30 Bin TL Kredi 48 Ay Vade Halk Bankası

30.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi Halk Bankası tarafından da verilmektedir. Bu bankanın uyguladığı faiz oranı Ziraat Bankası’na göre çok daha yüksektir. 30 bin TL kredi 48 ay vade Halk Bankası yardımıyla alınırsa uygulanacak olan faiz oranı %2,80’dir. Bu faiz oranıyla yapılan hesaplamalar sonucunda bu bankadan yararlanacak olan kişinin aylık ödemesi gereken miktar 1.267 Türk Lirası’dır. Yani 30 bin TL kredi 48 ay vade Halk Bankası tarafından alınırsa toplam geri ödenecek olan para 60.992 Türk Lirası’dır. Bu miktar diğer bankalarla karşılaştırıldığında ortalama bir değerdir.

30 Bin TL Kredi 48 Ay Vade Deniz Bank

Bu üç banka arasından en fazla faiz oranına sahip olan ve 30.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren banka Deniz Bank’tır. 30 bin TL kredi 48 ay vade Deniz Bank ile alınacaksa uygulanacak olan faiz oranı %2,90’dır. Bu oran sonucunda bu bankadan ihtiyaç kredisi alacak olan vatandaşların aylık olarak ödemesi gereken miktar 1.295 Türk Lirası’dır. Faiz oranlarına ve geri ödeme miktarlarına bakıldığında diğer bankalardan daha maliyetli olan bu bankadan hizmet almak isteyen kişiler toplamda 62.298 Türk Lirası kredi ödemesi yapmaktadır.

İhtiyaç Kredisinde Başvurusunda İstenen Belgeler

Bu bankalardan herhangi birine 30.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin bazı belgeleri yanında bulundurması gerekmektedir. Bu belgelerden ilki kimlik cüzdanı, ehliyet ya da pasaport olabilir. Bununla birlikte ikametgah ve başvuran kişinin adına gelen son 3 aylık fatura da başvuru sırasında istenmektedir. Bunun dışında çalışan kişilerin gelir belgesini getirmesi gerekmektedir. Gelir belgesi kişinin çalıştığı yere göre değişiklik göstermektedir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir