2018 Kefilsiz Taşıt Kredi Veren Bankalar

kefilsiz tasit kredisi

Taşıt kredisi fırsatlarından faydalanmak isteyen birçok insan uzun süren formalite ve prosedürler yerine kefilsiz koşulsuz taşıt kredisi modelleri tercihinden yana kredi talebinde bulunmaktadır. Günümüzde birçok kefilsiz taşıt kredi veren bankalar mevcut olmakla beraber bu kredileri kullandırma kriterlerinin en başında krediyi kullanacak olan kişinin kredi notunun ortalamasıdır.

Taşıt kredisi başvuru formunu doldurarak bankaya müracaatta bulunan kişiye ait kredi notu ortalaması yüksek çıktığı takdirde sıfır ya da ikinci el araç kredisi fark etmeksizin kefilsiz taşıt kredisi kullanım imkânı tanınmaktadır. Fakat bu anlamda taşıt kredisi kullanmak isteyen kişinin daha önce kullanmış olduğu kredi ve kredi kartı borçları nedeni ile temerrüt’e ve takip e düşmemiş olması gerekmektedir. Çünkü bu gibi durumlar kredi notu ortalamasının en çok düşürüldüğü sebeplerin başında gelmektedir.

Eğer kredi talebinde bulunan kişinin daha önce bankalarla bu tarz kötü geçmişi bulunmuyorsa kefilsiz kredi kullanımına sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra toplumun bir bölümü daha önce bankalarla hiçbir suretle çalışmamış oldukları için kredi notu ya da banka sistemlerinde tanımlı hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle ilk defa bankalara kredi başvurusunda bulunan kişilere de kredi verilirken kefilsiz kredi olanağı tavsiye edilmemektedir. Motorlu taşıt kredilerinin kefilsiz kullandırılmasının banka tarafından risk teşkili alınacak olan aracın banka tarafından rehin altına alınması ile ortadan kalmaktadır.

Kredi kullanan müşteri kredi borcunu bitirene kadar araç bankanın rehini altında kalır. Borcu bittiğinde ise rehin kaldırılır. Rehin işlemi bankayı vermiş olduğu borç karşılığında ne kadar garanti altına alsa da başvuru sonrasında kredi notu öncelikli olarak değerlendirilmektedir.

Aynı Gün İçinde Evraksız Kredi Veren Bankalar

Akbank Kredi Başvurusu

Akbank 4425 Sms Kredi Başvurusu ve Şartları

Kefilsiz kredi kullanımı kredi notu düşük olan kişilerde ne kadar zor ya da imkânsız hale getirilse de kredi notu son derece yüksek olan ve özellikle düzenli olarak aynı banka ile çalışan müşterilerde kefilsiz kredi kullanımı daha kolay bir şekilde kullandırılmaktadır. Bu nedenle kefilsiz olarak talep edilmek istenilen her türlü krediyi kullanabilmek için öncelikli olarak bankacılık ve kredi hesaplarımızda sorun olmamalı ve kredi notumuzu olumsuz etkileyecek durumlardan kaçınmalıyız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...
3 Comments
  1. 16 Nisan 2018
    • 16 Nisan 2018
      • 16 Nisan 2018

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir