20 Bin TL Kredi Çeksem Ayda Ne Kadar Öderim?

20 bin tl kredi

Kredi ihtiyacınız muhakkak olmuştur ama ne kadar ödeyeceğiniz devamlı soru işaretidir. Sizin için 20 Bin TL Kredi Çeksem Ayda Ne Kadar Öderim? konusu ile aklınızda ki soruları gidermeye çalışacağız.

Ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe insanların ihtiyaçları ve istekleri artmaktadır. Bu artan isteklerden bir tanesi özel mülke ya da eşyaya sahip olmaktır. Bunun sebebi kapitalizmin artmasıyla insanların daha fazla maddi gücü göstermek istemesidir. Maddi gücü göstermek aynı zamanda statünün artmasına da sebep olduğu için insanlardaki bu isteğin artması oldukça normal karşılanmaktadır. Paranın sosyal hayatta bir statü sembolü haline gelmesiyle bankaların önemi de doğal olarak artmıştır. Tamamen para üzerine kurulu bir sektör olan bankacılık, yüzyıllardan beri işlemekte olan ve sıklıkla insanların hayatını kurtaran bir iş alanıdır.  Bankalar sayesinde insanlar elinde bulunan paraları güvenli bir şekilde koruyabilmekte ve değerlerinin kaybolmasına engel olabilmektedir. Bunun dışında günümüz bankalarının en çok tercih edilmesine sebep olan işlevlerinden biri para transferleridir. Para transferlerinin hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesi insanların yüklü miktardaki para alışverişlerinde bankaları kullanmasına sebep olmaktadır. Bunun dışında döviz bozdururken bankalar hesaplı ve hızlı bir şekilde işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca bu makalemizin konusu olan ihtiyaç kredisi de vatandaşlarımızın bankaları tercih etmesine sebep olan hizmetlerden biridir. Son zamanlarda eşyaların fiyatlarının artmasıyla birlikte insanların çekmek istediği kredi miktarı da artmıştır. Geçmişte 10 bin TL kredinin yeterli olduğunu düşünen kişiler şimdi aynı amaç için 20 bin TL kredi çekmeyi düşünmektedir. Buna bağlı olarak bu insanların kafasında “20 bin TL kredi çeksem ayda ne kadar öderim?” sorusu oluşmaktadır. Bu miktar bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu soruyu farklı bankalar için cevaplamadan önce kişilerin ihtiyaç kredisinin ne olduğunu ve hangi amaçlar için kullanıldığını bilmesi gerekmektedir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi genellikle herhangi bir ürünü satın almak için vatandaşların bankalardan talep ettikleri toplu paralardır. Bu paralar genellikle yeterli miktarda parası olmayan ve aynı zamanda bir fırsatı veya kampanyayı yakalamak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bunun dışında ihtiyaç kredisi, var olan borçları kapatmak ya da alınacak olan pahalı bir eşyanın ödemesine katkıda bulunması için de çekilebilmektedir.

Bankalar kredi çekmek isteyen kişilerin finansal açıdan nasıl özelliklere sahip olduklarına oldukça dikkat etmektedir. Çünkü bu özellikler kişilerin güvenirliğini ve ödeme gücünü belirlemektedir. Bankaların vereceği kredinin miktarı bu finansal özelliklere göre değişebilmektedir. Ayrıca bu finansal özellikler verilecek olan kredinin vade sayısını da değiştirebilmektedir. Bu yüzden kişilerin “20 bin TL kredi çeksem ayda ne kadar öderim?” sorusundan önce “Yeterli finansal özelliklere sahip miyim?” sorusunun cevabını vermeleri gerekmektedir. Bunun cevabının kolay bir şekilde verilebilmesi için finansal özelliklerin neler olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Finansal özellikler kişilerin geçmişinde yaptıkları harcamalara, kredi kullanımlarına ve ödemelerine göre değişiklik göstermektedir. Eğer banka müşterileri sıklıkla kredi veya kredi kartı kullanıyorsa bu durum bankalar için oldukça olumludur. Ancak kredi kullanan kişiler borçlarını zamanında ödemiyorsa ve sıklıkla geciktiriyorsa bu da aynı oranda olumsuzdur. Kredi ödemelerinin zamanında yapılmaması aynı zamanda kredi notunu da düşürmektedir. Kredi notu bankaların kredi verirken dikkate aldığı en önemli puan sistemidir. Kredi notu kişinin geçmişte yaptığı finansal işlemlere göre değişmektedir. İhtiyaç kredisi için bankaya başvuracak olan kişinin kredi notunun en az 1100 olması gerekmektedir. Aksi taktirde bankalar müşterisine çok zor kredi vermektedir. Kredi notunu yükseltilebilmesi için var olan borçların kapatılması gerekmektedir. Eğer borçlar kapatılmasına rağmen not yeterince yükselmediyse hesaplarda olan paranın miktarı artırılmalı ve otomatik ödeme talimatları verilmelidir. Bunun yanında kredi ve kredi kartlarıyla yapılan işlemlerin sıklığının artırılması da kredi notunun yükselmesine olanak sağlamaktadır.

20 Bin TL Kredi Çeksem Ayda Ne Kadar Öderim?

20 Bin TL Kredi Çeksem Ayda Ne Kadar Öderim?

20000 TL Kredi 36 Ay Akbank Yardımıyla Alınırsa Şartlar

20000 TL kredi 36 ay Akbank yardımıyla alındığında diğer bankalarla karşılaştırıldığında müşterilerin önüne ortalama bir faiz oranı sunulmaktadır. 36 ay vade ile Akbank’tan alınacak olan kredinin faizi %3,10’dur. Buna bağlı olarak bu bankadan ihtiyaç kredisi alacak olan kişiler ayda 1017 lira ödemektedir. 36 ay boyunca ödenecek bu miktar toplandığında 36715 Türk Lirası geri ödeme yapılacağı gözler önüne serilmektedir. Yani yapılan 20 bin TL kredi hesaplama sonuçlarına göre 20000 TL kredi 36 ay Akbank şirketinden alınırsa toplamda 16715 Türk Lirası masraf çıkacaktır. Bu bankadan kredi alınabilmesi için 18 yaşından büyük olunması, sicilin temiz olması ve kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir.

20000 TL Kredi Ziraat Bankası Yardımıyla Alınırsa Şartlar

20000 TL kredi Ziraat Bankası tarafından sıklıkla müşterilere sağlanan ihtiyaç kredisi miktarıdır. Bu miktarda kredi almak isteyen kişiler %2,45 faiz oranıyla 36 ay vadede geri ödeme yapmaktadır. Aylık 908 TL olarak geri ödenecek olan 20000 TL kredi Ziraat Bankası yardımıyla alındığında toplamda 32788 Türk Lirası geri ödeme yapılmaktadır.

20000 TL Kredi Halk Bankası Yardımıyla Alınırsa Şartlar

Banka müşterilerinin sıklıkla talep ettiği 20000 TL kredi Halk Bankası tarafından %2,90 faiz oranıyla verilmektedir. Buna bağlı olarak aylık yapılan ödeme 982 Türk Lirasıdır. 20000 TL kredi Halk Bankası yardımıyla alındığında toplamda 35382 TL geri ödeme yapılmaktadır. Yani yapılan 20 bin TL kredi hesaplama işlemleri sonucunda 15382 Türk Lirası masraf çıkmaktadır. Bu sonuca bağlı olarak “20 bin tl kredi çekersem  ayda ne kadar öderim?” sorusu cevaplanmıştır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir